Bildirimler
Tümünü temizle

Football Manager 2017 Hataları ve Çözüm Önerileri

1 Yazılar
2 Üyeler
3 Beğeniler
626 Ziyaretler
2
Konu Sahibi

Football Manager 2017 oyununda karşılaşılan; siyah ekran, çalışmayı durdurdu, açılmama, çökme, crash dump, uygulama hatalarının çözüm önerilerini yazımızda bulabilirsiniz.

Football Manager 2017 oyunu, çıkması ile birlikte hataları da birlikte bir çok hatayı da beraberinde getirdi. Steam’deki FM 2017 topluluğunda yazılan şikayetlere bakacak olursak; FM 2017 çöküyor, başlamıyor, oyundan atıyor, siyah ekran ve crash dump vb. hatalarla ilgili başlıklar oldukça fazla.

Oyunla ilgili olumsuz yorum yapanlar; genelde oyunun kendini geliştirmediğinden, daha az eğlenceli olduğundan, oyun motorunda bir gelişme olmadığından ve temel unsurlarının aynı kalması gibi konulardan şikayetçi diyebiliriz.

Peki Football Manager 2017'deki bu hataların çözümü nasıl gerçekleşir?

Öncelikle bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını Football Manager 2017 Sistem Gereksinimleri yazımızı inceleyiniz. Sistem gereksinimleriniz minimum seviyelerini karşılayıp karşılamadığı hakkında bir sorunuz olursa lütfen yazınız.

Football Manager 2017 Bellek Çalışmıyor Hatası Çözümü:

Eğer Football Manager 2017 oyuna girerken bellek çalışmıyor, oyunu kapatın (game has run out of memory) şeklinde bir hata alırsanız, oyunu zorla kapatmaya zorlamış olabilir ve dosyayı bozuk kaydetmiş olabilirsiniz.

Bu durumu düzeltmenin tek yolu, Windows’u önceki sürümleri geri yükle seçeneği ile geriye almaktır. İşlem basamakları ise şu şekilde;

 1. Belgeler,
 2. Sports Interactive Folder,
 3. Football Manager 2017 Klasörü,
 4. Oyunlar (Games),
 5. Yüklenmeyen Kaydetme Sağ Tık,
 6. Önceki sürümleri geri yükle.

Eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız önbelleğinizi temizlemeyi deneyiniz. Yukarıdakilerin hepsini yaptıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki ekrana geçiniz:

FM -> Ligleri Ekleme / Kaldırma

ayar yoluna girerek oyununuza kaç oyuncu yüklendiğini görünüz. Eğer toplam 70.000’den fazla oyuncuysa ve 32-Bit'lik bir işletim sistemi kullanıyorsanız önerilen miktarı aştınız demektir.

Football Manager 2017 Başlatma ve Açılmama Hatası Çözümü:

Bazen oyunun başlama simgesine tıklasanız da oyun açılmaz, başlamaz ya da hiçbir şey olmaz. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız FM 2017 oyununu yönetici olarak çalıştırınız. Bu ayarı şu şekilde uygulayınız.

 1. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2017
 2. Fm.exe dosyasına sağ tıklayınız,
 3. Yönetici olarak çalıştır kısmına tıklayınız.

Büyük ihtimalle Football Manager 2017 bellek çalışmıyor sorunu ortadan kalkacaktır. Yine FM 2017 açılma başlama hatası çözümü için çeşitli yamalar da mevcuttur.

Football Manager 2017 Siyah Ekran Hatası Çözümü:

Siyah ekran hatasından hızlı bir şekilde kurtulmak için aşağıdaki adımları izleyiniz. Büyük ihtimalle çözüme kavuşacaksınız.

 1. Steam hesabınıza giriş yapın ve oyun kütüphanesine gidiniz,
 2. Football Manager 2017’yi sağ tıklayın -> Özellikler -> Genel -> Başlatma Seçeneklerini Ayarla,
 3. Sonra bunu kutuya yazın: -no_exclusive_fullscreen,
 4. Sonra tamama tıklayın, pencereyi kapatınız ve tekrar Steam'den oyunu açınız.

Bu şekilde oyun kenarlıksız (No Windowed) olarak açılacak ve FM 2017 siyah ekran hatası almayacaksınız.

Bu yazımızda FM 2017 çökme, uygulama hatası, açılmıyor, crash dump, siyah ekran hatası çözümü gibi konuları ele almaya çalıştık. Bir sorunuz olursa ya da farklı bir hata alırsanız lütfen yazınız, iyi oyunlar.

Football Manager 2017 Hataları ve Çözüm Önerileri

Konu Etiketleri
1 Yanıt
1

Paylaşım için teşekkürler. Ben de ilave olarak önerileri paylaşayım. Football Manager 2017 steam offline hatası çözümü için; oyunu yönetici olarak çalıştırdığınızdan ve İşletim sisteminizin 64-Bit olduğundan emin olunuz.

Olası hatalara karşı antivirüs programınızı geçici olarak kapatarak deneyiniz. Football Manager 2017 oyun yolundaki fm.exe üzerinden yönetici olarak çalıştırıp deneyiniz. Çözüm sağlamazsa oyun yolundaki stp-fm2017 üzerinden açıp oynamayı deneyiniz.

Cra*ked versiyonlar için crc.'ı yeniden yüklemek ya da değiştirmek çözüm olabilir.