Bildirimler
Tümünü temizle

Battlefield 4 MSVCP110.dll Hatası Alıyorum, Yardım Lütfen

1 Yazılar
2 Üyeler
2 Beğeniler
693 Ziyaretler
1
Konu Sahibi

Arkadaşlar, Battlefield 4 oyununda ''Invalid License. Reason Code = Missing DLL [MSVCP110.dll] Error 0x7E'' hatası alıyorum.

Çözüm için önerisi olan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Battlefield 4 MSVCP110.dll Hatası 

Battlefield 4 MSVCP110.dll Hatası

1 Yanıt
1

Battlefield 4'te aldığınız msvcp110.dll hatası aslında çoğu oyuncunun sıklıkla karşılaştığı bir sorun. Özellikle Battlefield 4 kurulumu tamamlanıp oynamak üzere oyuna girildiğinde ''Invalid License. Reason Code= missing DLL MSVCP110.dll Error 0xXX'' şeklinde hata karşımıza çıkıyor.

Lisanslı oynamak için Battlefield 4 Digital Deluxe Edition satın alsanız bile bu msvcp110.dll hatasıyla karşılaşabiliyorsunuz.

BF4 msvcp110.dll sorununun kaynağı ise oyun kurulumunun tamamlanma aşamasında, çoğu oyunda (DirectX, vcredist, pb, hile önleme vb.) olduğu gibi ikincil kurulumların hiç yapılmadan geçilmesi ya da kurulum sırasında hata oluşması.

Battlefield 4'te ise oyunun sistem ihtiyaçlarından olan Microsoft Visual C++ vcredist kütüphanelerinin kurulmaması MSVCP110.dll hatasını almamıza neden oluyor.

Battlefield 4 msvcp110.dll Hatası Çözümü:

Çoğu oyuncunun başını oldukça ağrıtan Battlefield 4 msvcp110.dll hatası aslında oldukça kolay yöntemle çözülebiliyor. Aşağıda BF4 msvcp110.dll hatası için verdiğimiz çözüm önerilerimizi eksiksiz şekilde uygulamanız hatayı gidermenizi sağlayacaktır.

* Öncelikle Battlefield 4 oyununun aşağıda görebileceğiniz ..\redist konumunda bulunan vcredist uygulamasının sisteminize uyan versiyonunu kurunuz.

..\Battlefield 4\__Installer\vc\vc2012Update3\redist\vcredist_x86.exe

..\Battlefield 4\__Installer\vc\vc2012Update3\redist\vcredist_x64.exe

İsterseniz Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri'nin en güncel sürümlerine bağlantıdan da erişebilirsiniz.

* vcredist yüklemelerini yapmanıza rağmen msvcp110.dll hatası düzelmediyse bilgisayarınızdaki C:\Windows\System32 konumunda bulunmayan ya da hasarlı bulunan ve bu yüzden hataya sebebiyet veren ‘‘msvcp110.dll’’ dosyasını bağlantıdan indiriniz ve zip'ten çıkarıp ‘‘Windows > System32’’nin içerisine atınız.

msvcp110.dll: DOWNLOAD

Eğer yukarıda verilen çözüm önerilerini uygulamanıza rağmen Battlefield 4 msvcp110.dll hatası düzelmezse, antivürüs ve varsa diğer güvenlik yazılımlarınızı kapatınız. Daha sonra Origin yazılımınıza girerek Battlefield 4'e sağ tıklayınız ve Game Properties'den x64 bit seçip deneyiniz, iyi oyunlar.