Bildirimler
Tümünü temizle

Assassin’s Creed IV Black Flag AC4BFSP.exe Çalışmayı Durdurdu Hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
4 Beğeniler
957 Ziyaretler
1
Konu Sahibi

Assassin’s Creed IV Black Flag oynarken siyah ekran oluyor ve ardından AC4BFSP.exe çalışmayı durdurdu hatası alıyorum, bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Assassin’s Creed IV Black Flag AC4BFSP.exe Çalışmayı Durdurdu Hatası

Konu Etiketleri
2 Yanıt
2

Assassin’s Creed IV Black Flag AC4BFSP.exe çalışmayı durdurdu hatası oldukça belalı bir sorun ve henüz tam kesin olarak işe yarayan bir yöntemi kimse bulabilmiş değil.

Ama Assassin’s Creed IV Black Flag AC4BFSP.exe hatası kullanmış olduğunuz Windows işletim sisteminizin sürümünden veya lisanssız Windows kullanıyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir.

"Assassin’s Creed IV Black Flag AC4BFSP.exe has stopped working."

Öncelikle oyunlarda çalışmayı durdurdu vb. sorunları yaşamamak için günümüzde Windows’un son sürümü olan Windows 10 işletim sistemini kullanmanızı ve tüm update'leri yapmanızı tavsiye ederim.

AC4BFSP.exe Hatası ve Çözümü:

Siyah ekran ile gelen AC4BFSP.exe çalışmayı durdurdu hatası ile ilgili önerilerimi öncelik sırası ile aşağıda belirtiyorum. Herbirini sırasıyla tek tek uygulayıp deneyiniz.

* Öncelikle sisteminizin Assassin’s Creed IV: Black Flag Sistem Gereksinimleri'ni karşıladığından emin olunuz,

* Yönetici haklarıyla çalıştırılmadığında çoğu oyun bu hatayı vermektedir. Öncelikle aşağıdaki konumdan ya da kısayolundan oyunu (AC4BFSP.exe) ve Launcher.exe dosyasını yönetici olarak çalışacak şekilde kalıcı olarak ayarlayınız,

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Assassin's Creed IV Black Flag\AC4BFSP.exe
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Assassin's Creed IV Black Flag\Launcher.exe

* Steam üzerinden ''Steam > AC4BF > Sağ Tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula'' seçenekleriyle Assassin’s Creed IV Black Flag oyun dosyalarını doğrulayınız.

Eğer doğrulama işleminden sonuç alamazsanız örnek konumda bulabileceğiniz AC4BFSP.exe, DataPC.forge, DataPC_patch.forge dosyalarını başka bir konuma yedekledikten sonra (ne olur ne olmaz) silerek doğrulama işlemini tekrar yapınız.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Assassin's Creed IV Black Flag\AC4BFSP.exe
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Assassin's Creed IV Black Flag\DataPC.forge
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Assassin's Creed IV Black Flag\DataPC_patch.forge

* Bilgisayarınızın ekran kartını (AMD Driver - NVidia Driver) güncelleyiniz ve sisteminizi yeniden başlatınız,

* En Son DirectX Sürümünü Yükleme işlemini yapınız ya da aşağıdaki örnek oyun dosya yolunda da mevcut DirectX sürümünü yeniden kurunuz,

C:\steam\steamapps\common\Assassin's Creed IV Black Flag\_CommonRedist\DirectX\Jun2010

* Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri'ni kurunuz ve güncelleyiniz,

* Kullanmakta olduğunuz işletim sistemini güncelleyiniz,

* AC4BFSP.exe dosyasına sağ tıklayıp “Uyumluluk sorununu giderme” seçeneğine tıklayınız ve sonucunu takip ediniz, hala AC4BFSP.exe çalışmayı durdurdu hatası devam ediyorsa videoda anlatıldığı şekilde Windows XP (SP2) uyumluluk modunda çalıştırarak deneyiniz,

* Assassin’s Creed IV Black Flag oyununuz D:\ veya farklı bir sürücü üzerinde kurulu ise C:\ yani birincil sürücü üzerine kurunuz,

* Oyununuz crc.lı ise yeni bir sürümünü bulunuz.

Yukarıdaki önerileri uygulamanıza rağmen sorun çözülmüyorsa bir yerlerde hata yapmışsınızdır büyük ihtimalle. Adımları tekrar uygulamayı deneyiniz ve tekrar oyunu çalıştırınız.

Hatasız bir şekilde uyguladığınız takdirde Assassin’s Creed IV Black Flag AC4BFSP.exe çalışmayı durdurdu sorunu çözülecektir. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen yazınız, iyi oyunlar

1
Konu Sahibi

Hızlı yanıt için çok teşekkür ederim. Dosya doğrulama yapınca ve yönetici olarak çalıştırınca Assassin’s Creed IV Black Flag siyah ekran sorunum ve AC4BFSP.exe çalışmayı durdurdu hatası çözüldü.