Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Modern Warfare 3 iw5sp.exe Çalışmayı Durdurdu Hatası

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
12.9 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
Konu Sahibi
 

Modern Warfare 3 iw5sp.exe çalışmayı durdurdu hatası çözüm önerileri için bağlantıda MW2 iw4sp.exe çalışmayı durdurdu hatası için önerilen yöntemleri ve özellikle oyunu yönetici olarak çalıştırarak ve internet bağlantısını keserek deneyiniz.

* Bilgisayarınızın Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Sistem Gereksinimleri'ni karşıladığından ve sisteminizde Microsoft .NET Framework son sürümünün kurulu ve güncellemelerinin yapılmış olduğundan emin olunuz.

* İşletim sisteminizin güncellemelerini kontrol ediniz ve isteğe bağlı güncellemeler de dahil hepsini uygulayınız.

* MW3 iw5sp.exe çalışmayı durdurdu hatası ile orjinal oyun sürümlerinde de karşılaşıldığından krak değiştirmek tam bir çözüm olmasa da değiştiriniz.

* Bazı oyuncular MW3 singleplayer oynarken bölüm geçişlerinde aldıkları iw5sp.exe çalışmayı durdurdu hatasını başka bir PC'de tamamlanmış save dosyasını oyuna attıklarında hatanın kaybolduğundan bahsetmişler, denemek isterseniz tüm Call of Duty serisi oyunlara ait save dosyalarını bulabileceğiniz CoDSaveGame kategorisini ziyaret ediniz.

* İlaveten ses donanımıza ait sürücüleriN güncel ve ses ayarlarının tam olarak yapılandırılmış olduğundan emin olunuz.

Mw3 Iw5sp.exe Calismayi Durdurdu Hatasi

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 iw4sp.exe çalışmayı durdurdu hatası (Mw2 iw4sp.exe has stopped working) çözümü için aşağıdaki önerilerimizi uygulayınız.

* CoD6'yı açarken yönetici olarak çalıştırın. Bu işlemi her defasında tekrar tekrar yapmak yerine resimde de gösterildiği şekilde oyunun kısayolundan özelliklere, oradan uyumluluk sekmesine geçip ''Tüm kullanıcılar için ayarları değiştir'' ayarına girin. Sonra bu proğramı yönetici olarak çalıştırın yanındaki kutucuğunu tik ile işaretleyin ve uygula deyin.

* MW2 oyununuz lisanslı değil ise Modern Warfare 2 iw4sp.exe çalışmayı durdurdu hatası kullandığınız krakın sürümünden kaynaklanıyor olabilir, en son sürümünü bulup çözmeyi deneyin.

* Blackbox vb. bazı MW2 yükleme ortamlarındaki bozukluklar da MW2 iw4sp.exe çalışmayı durdurdu (iw4sp.exe has stopped working error) hatasına neden olabilmektedir, gerekirse farklı bir sürümünü indirip oyunu tekrar kurun.

* Ekran kartı sürücüleri ile DirectX yazılımlarının güncel olup olmadığını kontrol ederek gerekirse ekran kartı driver'larını kaldırıp yeniden kurun.

* Bilgisayarınızın Call of Duty 6 Modern Warfare Sistem Gereksinimleri'ni karşıladığında emin olun.

* Oyun sırasında darboğaz yaratarak sistem kaynaklarının tükenmesine sebep olan ve nihayetinde sistem tıkanması nedeniyle Modern Warfare 2 iw4sp.exe çalışmayı durdurdu hatasına neden olabilecek gereksiz uygulamaları kapatın ve bilgisayarınızı optimize edin. Bu işlemlerden bir kısmını otomatik gerçekleştiren Razer Game Booster kullanın.

* Son çözüm olarak windows güvenlik duvarını kullanarak iw4sp.exe'nin internet erişimini kesin.

 
Gönderildi : 3 Temmuz 2014 20:40