Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Yüzbaşı John Price Kimdir?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Beğeniler
5,896 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@dogangunes)
Gönderiler: 14
Onbaşı
Konu Sahibi
 

Yüzbaşı John Price, Call of Duty serisindeki hayalî askerdir. Rütbesi yüzbaşı olup Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Call of Duty: Modern Warfare 3’de görülmektedir.

Call of Duty ve Call of Duty 2'de Cpt. Price olarak; Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Call of Duty: Modern Warfare 3'de ise Captain Price ya da John Price olarak görülür.

Call of Duty ve Call of Duty 2: Yüzbaşı John Price ilk olarak Call of Duty'de görülmüştür. Price II. Dünya Savaşı'nda savaşan İngiliz bir yüzbaşıdır ve Call of Duty'nin İngiliz saflarında savaşıldığı bölümlerinde (özellikle de Pegasus Day bölümü) bizimle beraber savaşır.

Ship isimli bölümde Alman askerleri tarafından vurularak öldürülür. Call of Duty'de Price'ın bize eşlik ettiği bölümler 1944 yılında geçmektedir. Price, Call of Duty oyuncuları tarafından o kadar çok sevilmiştir ki serinin ikinci oyununda yeniden olması için yapımcılara onlarca e-posta göndermişlerdir.

Call of Duty 2'de ise Price bu sefer II. Dünya Savaşı Kuzey Afrika Cephesi'nde savaşan bir yüzbaşı olarak geri döner. Çoğu kişi Call of Duty'de ölen Price'ın oyunun yapımcıları tarafından Call of Duty 2'de yeniden diriltilip oyuna konulduğunu zanneder. Ama aslında böyle değildir.

Call of Duty 2'de Price'ın bize eşlik ettiği bölümler 1942-1943 yıllarıdır, yani Call of Duty'deki olaylardan daha öncesi. Yapımcılar hayranların Price'ın geri gelmesini istediği için böyle bir yöntem uygulayarak 1944 yılının 1-2 yıl gerisine gitmiş ve eskiden Price'ın başına gelmiş olan olayları konu edinmiştir. Yani Call of Duty 2, serinin ilk oyununa göre zamanda daha geridir.

Modern Warfare: Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Call of Duty: Modern Warfare 3'deki Yüzbaşı John Price II. Dünya Savaşı'nda savaşmış olan Price'ın torunudur.

Cod Cpt Price
Cpt Price Call Of Duty 2
Cpt Price Mw3

 
Gönderildi : 25 Haziran 2014 13:01
Avatar Veteran Soldier
(@tayip24)
Gönderiler: 1
Er
 

Arkadaşlar biraz eğlenelim, eskileri yad edelim diye Captain Price ile alakalı bir video yaptım. Birazcık uğraştırdı ama değdi, umarım seversiniz.

 

 
Gönderildi : 18 Haziran 2020 23:43
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Captain Price'ın Call of Duty Serileri'ndeki hikayelerini özetleyen güzel bir çalışma olmuş, teşekkürler.

Gönderen: @tayip24

Arkadaşlar biraz eğlenelim, eskileri yad edelim diye Captain Price ile alakalı bir video yaptım. Birazcık uğraştırdı ama değdi, umarım seversiniz.

 
Gönderildi : 18 Haziran 2020 23:54