Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Modern Warfare Üçlemesi Tüm Karakterler (DEV KONU)

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Beğeniler
22.8 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@scrpn)
Gönderiler: 23
Çavuş
Konu Sahibi
 

Arkadaşlar, Call of Duty karakterlerinden John 'Soap' MacTavish, Simon 'Ghost' Riley, Gary 'Roach' Sanderson ve Captain Price karakterlerini yazdım, şimdilik bu kadar devamını da yazacağım.

Eğer yanlış söylediğim bir yer varsa lütfen yorum atarak açıklayınız. Kesinlikle alıntı değildir. Call of Duty Modern Warfare Üçlemesi Tüm Karakterler yazımızın 2. bölümünü ise aşağıda bulabilirsiniz.

Bölüm I:

John 'Soap' MacTavish:

22. SAS alayında bir İskoç bir çavuş .MW1'de yönettiğimiz ilk asker.Kendisinin oyunda ne yüzü görülmüştür ne de sesi duyulmuştur. Gaz ona F.N.G diye lakap takmıştı.

Fakat Call of Duty MW2'deki dağcı görevinde Yüzbaşı rütbesini ve yüzünü görmüştük. O sırada ben seni buralara kadar ben getirdim oğlumm demiştim 😀

Kendisi Mohawk saçını tercih eder. Captain Price ile baba oğul gibidir. MW1'de İmran Zakhaev'i öldürdükten sonra S.A.S kariyeri bitmiş ve MW2'de Task Force 141'in komutanı olmuştur. Günlük yazar. Makarov tarafından 11 Ekim 2016'da yani MW3'de öldürülmüştür.

Mw2 John Soap MacTavish

Simon 'Ghost' Riley:

Teğmen rütbesindeki İngiliz Task Force 141 askeri. Tarzı nedeniyle oyuncuların neredeyse en çok sevilen karakteridir.Bu nedenle onun geçmişini anlatan bir çizgi roman çıkartılmıştır.

Çoğu oyuncu Gaz'ı Ghost sanar ama ikisi farklı karakterlerdir. Bir kurukafa maskesi, turuncu gözlük ve kulaklık takar. Gerçek yüzü oyunda hiç görülmemiştir.

Favori silahı ACR'dir.Portekizce ve Rusça bilir. O da sigara bağımlısıdır. Roach'la birlikte Shepherd'in ihanetinin kurban'ı olmuştur.

CoD Simon Ghost Riley

Gary 'Roach' Sanderson:

Çavuş rütbesinideki İngiliz Task Force 141 askeri. MW2 boyunca hiç konuşmamış ve yüzü görülmemiştir. Soap onu yetenekli bulur ve Soap gibi o da günlük yazar. Ghost'la birlikte Shepherd'in ihanetiyle öldürülmüştür.

CoD Gary Roach Sanderson

Captain Price:

Yüzbaşı rütbesinde 45 yaşlarında İngiliz asker. Resmen oyunun efsanesi. Hiç ölmemiştir. MW1'de SAS'dayken MW2'de Task Force 141'de görülmüştür.The End görevinde öldüğü sanılmıştır. Operation Kingfish'de de Soap onun öldüğünü sanmıştır fakat zindana girmiştir (Sonra onu zindandan çıkarıyoruz).

Lakapları Bravo Six,627 ve Black Viking'dir. Ayrıca bazen Soap'ın ona ihtiyar dediği de görülmüştür. Puro içmeyi çok sever. Soap'ın takma adını ilk çok saçma bulmuştur. Taktik bilgisi ve yeteneği çok iyidir.

Call of Duty 1 ve 2'deki Captain Price onun dedesi olur. Arapça ve Rusça bilir. Makarov'dan her zaman nefret etmiştir. Şapkasını hiç başından çıkarmaz.

Daha fazla detaylı bilgi için Yüzbaşı John Price Kimdir? başlıklı yazımızı okumanızı önerirriz.

CoD Captain Price

Kaynakça:
Vikipedi
Wiki
ve bazen de kendi bilgilerimle yazdım. Teşekkürler.

 
Gönderildi : 26 Ağustos 2014 20:32
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Call of Duty karakterlerini ele aldığınız çalışma için tebrik eder, seriler halinde devamını bekleriz 😀 Ayrıca konuya eklemiş olduğunuz resimleri elimden geldiğince düzenlemeye çalıştım.

 
Gönderildi : 26 Ağustos 2014 22:55
Avatar Veteran Soldier
(@kropro00)
Gönderiler: 3
Er
 

Güzel düşünülmüş bir çalışma devamını 4 gözle bekliyorum  😀

 
Gönderildi : 27 Ağustos 2014 01:56
Avatar Veteran Soldier
(@scrpn)
Gönderiler: 23
Çavuş
Konu Sahibi
 

Arkadaşlar bu yazımızda Call of Duty Modern Warfare Üçlemesi Tüm Karakterler yazımızın 2. bölümünü ele aldık. Call of Duty Modern Warfare Üçlemesi Tüm Karakterler yazı dizisi devam ediyor...

Bölüm II

Sandman:

Uzman Çavuş rütbesinde Delta Force içindeki Metal timi komutanı olan asker. Lakabının türkçesi 'Kumadam'dır. Gerçek ismini kimse bilmemektedir. Liderliğini çok iyi yapan biridir.

Captain Price'la da iyi bir dosttur. Tavşan Çukuru görevinde Task Force 141 üniformasıyla gözükür. Kendisi çok cesurdur ve görevini yerine getirmeden asla pes etmez. Maalesef Grinch ve Truck'la beraber cesurluk yaparak hayatını kaybeder. Baya bir üzülmüştüm o sahnede 🙁

Call Of Duty Character Sandman

Gaz:

22. SAS alayında çalışan, Price'ın bir dediğini iki etmeyen bir asker. Gerçek adı gibi rütbesi de hiç bilinmez. Onu ilk gördüğümde tesisatçı sanmıştım 😀

Lakabı 'Bravo 5'dir. Imran Zakhaev tarafından kafasına yediği kurşunla ölmüştür.

Call Of Duty Character Gaz

SSgt. Griggs:

Kıdemli Başçavuş rütbesinde olan US Marine askeri. Onu ilk Charlie Don't Surf görevinde görürüz. Çok kaslı biridir. Bu yüzden Ağır Makineli Tüfek kullanır. Rap müzik sever.

Zaten bunuda o görevdeki 'Yeah' tarzı şeyler demesinden anlarız 😀 Ölen 30.000 askerin arasında değildi ama Game Over görevinde Soap'ı kurtarayım derken Ultranasyonalistler tarafından öldürüldü.

Call Of Duty Character Griggs

Lt. Vasquez:

US Marine'nin 1. Keşif Güçlerinin komutanı. Kendisi çok şişmandır. Rütbesi Teğmen'dir. Sgt. Paul Jackson'la beraber ölen 30.000 askerin arasında yer almıştır.

Call Of Duty Character Vasquez

Sgt. Foley:

US Ranger'da Hunter Two-One'ın komutanı. Rütbesi Çavuş'dur. Görevini her zaman en önde tutar. En çok SCAR-H silahını kullanır. Kalın sesli ve askerlerine de tutumlu davranan biridir.

Call Of Duty Character Foley

Cpl. Dunn:

US Ranger'da Çavuş Foley'in komutasında olan Onbaşı rütbeli artist bir asker. Onu ilk Joseph Allen'ı yönetirken eğitim alanına gidip görmüştük.

Gerçekten de karizmatik bir adamdır. Bir görevde kafasından mı vurulmuştu öldü sanmıştım 😀 Ama ölmedi çok şükür. Seviyorum bu adamı.

Call Of Duty Character Dunn

Şimdilik bu kadar hepsini tek seferde yazamıyorum. Çünkü günlük bilgisayar saatlerim var. Bir dahaki sefere oyunun kötü adamları (Zakhaev, Al-Asad, Shepherd, Makarov)

Okuduğunuz için Teşekkürler.

 
Gönderildi : 27 Ağustos 2014 18:00
Avatar Veteran Soldier
(@scrpn)
Gönderiler: 23
Çavuş
Konu Sahibi
 

Okuduğunuz ve beğendiğiniz için teşekkürler.Şu anda 2.yi göndermiş bulunmaktayım.

 
Gönderildi : 27 Ağustos 2014 18:01
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Call of Duty karakterleri ile ilgili paylaşımınız için teşekkürler, elinize sağlık. Devamını bekleriz 🙂

 
Gönderildi : 28 Ağustos 2014 23:16
Avatar Veteran Soldier
(@scrpn)
Gönderiler: 23
Çavuş
Konu Sahibi
 

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda Call of Duty Modern Warfare 1, 2 ve 3'ün tüm karakterlerini ele alacağız.

Bölüm III

Dikkat: "Spoiler İçerir"

John Price:

Yüzbaşı rütbesinde 45 yaşlarında İngiliz asker. Resmen oyunun efsanesi. Hiç ölmemiştir. MW1'de SAS'dayken MW2'de Task Force 141'de görülmüştür.

The End görevinde öldüğü sanılmıştır. Operation Kingfish'de de Soap onun öldüğünü sanmıştır fakat zindana girmiştir (Sonra onu zindandan çıkarıyoruz). Lakapları Bravo Six,627 ve Black Viking'dir.

Ayrıca bazen Soap'ın ona ihtiyar dediği de görülmüştür. Puro içmeyi çok sever. Soap'ın takma adını ilk çok saçma bulmuştur. Taktik bilgisi ve yeteneği çok iyidir.

Call of Duty 1 ve 2'deki Captain Price onun dedesi olur. Arapça ve Rusça bilir. Makarov'dan her zaman nefret etmiştir. Şapkasını hiç başından çıkarmaz.

CoD Captain Price

John 'Soap' MacTavish:

22. SAS alayında bir İskoç bir çavuş .MW1'de yönettiğimiz ilk asker.Kendisinin oyunda ne yüzü görülmüştür ne de sesi duyulmuştur. Gaz ona F.N.G diye lakap takmıştır.

Fakat Call of Duty MW2'deki dağcı görevinde Yüzbaşı rütbesini ve yüzünü görmüştük. O sırada ben, ''Seni buralara kadar ben getirdim oğlum'' demiştim 😀 Kendisi Mohawk saç stilini tercih eder.

Captain Price ile baba oğul gibidir. MW1'de İmran Zakhaev'i öldürdükten sonra S.A.S kariyeri bitmiş ve MW2'de Task Force 141'in komutanı olmuştur.

Günlük yazar. Price'ın da dediği gibi çok çetin ceviz biridir. Makarov tarafından 11 Ekim 2016'da yani MW3'de öldürülmüştür.

Mw2 John Soap MacTavish

Simon 'Ghost' Riley:

Teğmen rütbesindeki İngiliz Task Force 141 askeri. Tarzı nedeniyle oyuncuların neredeyse en çok sevilen karakteridir.Bu nedenle onun geçmişini anlatan bir çizgi roman çıkartılmıştır.

Çoğu oyuncu Gaz'ı Ghost sanar ama ikisi farklı karakterlerdir. Bir kurukafa maskesi, turuncu gözlük ve kulaklık takar. Gerçek yüzü oyunda hiç görülmemiştir.

Favori silahı ACR'dir. Portekizce ve Rusça bilir. O da sigara bağımlısıdır. Roach'la birlikte Shepherd'in ihanetinin kurbanı olmuştur.

CoD Simon Ghost Riley

Gary 'Roach' Sanderson:

Çavuş rütbesinideki İngiliz Task Force 141 askeri. MW2 boyunca hiç konuşmamış ve yüzü görülmemiştir.

Soap onu yetenekli bulur ve Soap gibi o da günlük yazar. Ghost'la birlikte Shepherd'in ihanetiyle öldürülmüştür.

CoD Gary Roach Sanderson

Sandman:

Uzman Çavuş rütbesinde Delta Force içindeki Metal timi komutanı olan asker. Lakabının türkçesi 'Kumadam'dır. Gerçek ismini kimse bilmemektedir.

Liderliğini çok iyi yapan biridir. Captain Price'la da iyi bir dosttur. Tavşan Çukuru görevinde Task Force 141 üniformasıyla gözükür.

Kendisi çok cesurdur ve görevini yerine getirmeden asla pes etmez. Maalesef Grinch ve Truck'la beraber cesurluk yaparak hayatını kaybeder. Baya bir üzülmüştüm o sahnede 🙁

Truck:

Sandman komutasındaki Metal timi içinde 'Çavuş' rütbeli siyahi bir asker. Lakabı Metal 0-2'dir. O da Sandman ve Grinch gibi Price, Yuri ve başkanın kurtulması uğruna hayatını kaybeder.

Grinch:

Sandman komutasındaki Metal timi içinde 'Çavuş' rütbeli bir asker. Lakabı 'Metal 0-3'dür. Sürekli MK14 silahını kullanır ve kafasında her zaman bir beysbol şapkası vardır.

O da Sandman ve Truck gibi Makarov'un adamları tarafından öldürülmüştür.

Derek 'Frost' Westbrook:

Sandman komutasındaki Metal timi içinde 'Çavuş' rütbeli bir asker. Lakabı 'Metal 0-4'dür Kendisi Modern Warfare 3'de yönettiğimiz ilk askerdir.

'Tavşan Çukuru' görevinde olmadığı için şu an yaşıyordur ama akıbeti belli değildir.

Mw3 Karakterleri

Gaz:

22. SAS alayında çalışan Price'ın bir dediğini iki etmeyen bir asker. Gerçek adı gibi rütbesi de hiç bilinmez. Lakabı 'Bravo 5'dir. Imran Zakhaev tarafından kafasına yediği kurşunla ölmüştür.

Call Of Duty Character Gaz

Nikolai:

Rus İç Savaşında, Aşırı Milliyetçilerin arasına sızmış bir Rus muhbir. Gerçek adı bilinmez. Price'ın yakın dostudur ve sürekli ona yardım ettiği görülmüştür. Şu an hala yaşıyordur.

Cod Mw Karakterleri Nikolai

MacMillan:

1996'da o zamanki rütbesiyle Teğmen Price'la beraber İmran Zakhaev'e bir suikast girişiminde bulunan 'Yüzbaşı' rütbesinde İskoç bir asker.

Tüm oyun boyunca sadece iki görevde yer almasına rağmen birçok oyuncu tarafından rağbet gören bir karakterdir. Şüphesiz, kendine has bazı sözleri ve o İskoç aksanı bunun sebebidir.

Kendisi sessizlik uzmanıdır ve taktik yetenekleri çok iyidir. İlk 2 oyunda akıbeti belli olmasa da MW3'de Price ve ekibine birkaç küçük yardım ederek akıbetini belli etmiştir.

Cod Mw Karakterleri Macmillan

Kamarov:

Rus İç Savaşında Aşırı Milliyetçilere karşı savaşan Devletçilerden 'Çavuş' rütbesinde Rus bir asker. Price ve ekibine çoğu görevde birçok yardımı bulunmuştur.

İlk oyunda helikopterle gelip Soap'ın hayatını kurtarmıştır. MW3'de Makarov tarafından canlı bomba oldurup öldürülmüştür.

Cod Mw Karakterleri Kamarov

Griggs:

Kıdemli Başçavuş rütbesinde olan US Marine askeri. Onu ilk Charlie Don't Surf görevinde görürüz. Çok kaslı biridir. Bu yüzden Ağır Makineli Tüfek kullanır. Rap müzik sever.

Zaten bunuda o görevin sonunda Rap müzik CD'si takmasından anlıyoruz 😀 Ölen 30.000 askerin arasında değildi ama Game Over görevinde Soap'ın gözlerinin önünde Aşırı Milliyetçiler tarafından öldürüldü.

Call Of Duty Character Griggs

Vasquez:

US Marine'nin 1. Keşif Güçlerinin komutanı.Kendisi çok şişmandır. Rütbesi Teğmen'dir. Çavuş Paul Jackson'la beraber ölen 30.000 askerin arasında yer almıştır.

Call Of Duty Character Vasquez

Paul Jackson:

Vasquez komutasındaki 1. Keşif Güçlerinde yer alan 'Çavuş' rütbeli bir asker. Nükleer patlama sonucunda helikopterden sağ olarak kurtulmayı başarsa da radyasyonun etkisiyle hayatını kaybedip ölen 30.000 askerin arasında yer almıştır.

Cod Mw Karakterleri Paul Jackson

Foley:

US Ranger'da Hunter Two-One'ın komutanı. Rütbesi Çavuş'dur. Görevini her zaman en önde tutar. En çok SCAR-H silahını kullanır.

Kalın sesli ve askerlerine de tutumlu davranan biridir.

Call Of Duty Character Foley

Dunn:

US Ranger'da Çavuş Foley'in komutasında olan Onbaşı rütbeli artist bir asker. Onu ilk Joseph Allen'ı yönetirken eğitim alanına gidip görmüştük.

Gerçekten de karizmatik bir adamdır. Bir görevde kafasından mı vurulmuştu öldü sanmıştım 😀 Ama ölmedi çok şükür. Seviyorum bu adamı.

Call Of Duty Character Dunn

Joseph Allen:

US Ranger'da yer alan 'Er' rütbeli bir asker. Shepherd tarafından hemen CİA'yı alınıp Makarov'un arasına sızmakla görevlendirilmiştir.

Yalnız Shepherd bunu Makarov'a gizlice söylemiş ve Makarov tarafından kamyona binmeden hemen önce vurulmuştur.

Böylece Rus polisler bu adamın Amerikan olduğu anlayıp katliamı Amerika'nın yaptığını sanmış böylelikle savaş çıkmıştır.

Cod Mw Karakterleri Joseph Allen

James Ramirez:

US Ranger'da Çavuş Foley'in komutasındaki Hunter Two-One'da yer alan 'Er' rütbeli bir asker. Joseph Allen'dan sonra ordu görevlerinde yönettiğimiz kişi.

Cod Mw Karakterleri James Ramirez

Yuri:

Rus İç Savaşında Aşırı Milliyetçilere karşı savaşan Devletçilerin tarafında yer almış bir Spetsnaz askerdir. Kendisi Makarov'un bir arkadaşıdır fakat Makarov ona ihanet etmiş, hava limanı katliamını yapmadan önce onu otoparkta vurmuştur.

Bunun üzerine Yuri, Makarov'dan nefret etmiş ve onun düşmanı olmuştur. İlk başlarda Task Force 141'e yardım ediyordur ama Makarov'a yapılan suikast girişiminde Makarov, Yuri sayesinde olayı çözüp Soap'ı öldürmüştür.

Price bunu anlar ama Yuri'ye bir şans daha verir ve son görevde Yuri, Price'a az da olsa biraz zaman kazandırır. Böylece Price, Makarov'u gebertir.

Cod Mw Karakterleri Yuri

Yasir Al-Fulani:

Orta Doğu'da yer alan ve ismi belirtilmeyen ülkenin başkanı. Oyunun açılış sahnesinde, başkente doğru yol alırken kontrol edilebildiğimiz Al-Fulani, daha sonra Al-Asad tarafından infaz edilir.

Böylelikle Al-Asad ismi belirtilmeyen ülkeye darbe yapmış olur.

Cod Mw Karakterleri Al Fulani

Imran Zakhaev:

Sovyetler Birliği'ni tekrar kurmaya yemin eden, Rus İç Savaşı'nı başlatan, 30.000 askerin öldüğü nükleerin patlama emrini veren düşmanımızdır.

1996'da Price ve MacMillan tarafından suikaste uğramış fakat sadece kolu kopup yaralanarak kurtulmuştur. 2011'de Al-Asad'la birleşip planlarını uygulamaya koyulmuş ama başarısız olmuştur.

Soap tarafından öldürülmüştür. Öldükten 5 yıl sonra Rusya, Zakhaev'i kahraman ilan etmiş ; Heykeller dikmiş, onun adına hava limanı açmış vs.

Cod Mw Karakterleri Imran Zakhaev

Victor Zakhaev:

Imran Zakhaev'in oğlu. Aşırı milliyetçilerin Kara Kuvvetleri Kumandanı. Yasir Al-Fulani'yi infaza götürürken ona eşlik eden bebe 😀 S.A.S, Imran Zakhaev'e bir türlü ulaşamadığı için Victor'u bulup konuşturmayı deneyecekti fakat Victor onların ellerine düşmemek amacıyla intihar ederek hayatına son vermiştir.

Cod Mw Karakterleri Victor Zakhaev

Khaled Al-Asad:

Ortadoğu'nun en güçlü ikinci adamı. Adının anlamı 'Sonsuz Aslan'dır. Zakhaev, Devletçilerle savaşırken Amerika'nın ona engel olacağını biliyordu.

Bu yüzden bu Arap'ı Amerika'yı oyalasın diye yanına aldı. Bir nevi Zakhaev'in kuklası. Yasir Al-Fulani'yi Batı'nın uşağı olduğu gerekçesiyle onu canlı yayında infaz ediyor.

Amerikan Ordusu'na sürekli yalan istihbaratlar verip oyalamış ve eninde sonunda 30.000 adamı nükleer bombayla öldürmüştür. Bravo timi onu Azerbaycan'daki evinde bulmuş ve Price tarafından öldürülmüştür.

Cod Mw Karakterleri Khaled Al Asad

Shepherd:

Nükleer patlamada yok edilen kolordunun komutanı. Rütbesi 'Korgeneral'. Sonrasında US Ranger, Shadow Company ve Task Force 141'in komutanıdır.

Amacı kahraman ilan edilip Amerika'nın başkanı olmaktır yani sürekli savaş çıkartmak istemiştir. Bu yüzden Joseph Allen'ı Makarov'a savaş çıkartmak için yollamıştır.

Task Force 141'i Makarov orda, burda deyip oyalamıştır. Eninde sonunda Ghost ve Roach'ı Makarov'un bilgilerini toplamak için göndermiş ve onlar dönünce acı bir şekilde hayatlarına son vermiştir.

Price ve Soap'ı hafife alıp bilgilerle kaçmayı denemiş ama başarısız olmuştur. Yani yine Soap tarafından öldürülmüştür.

Cod Mw Karakterleri Shepherd

Vladimir Makarov:

Operation Kingfish'deki (Price, Soap, Ghost, Roach, Sandman ve Frost'un yer aldığı Kingfish adlı kişiyi bulup öldürme operasyonudur. Ki bu kişi Makarov'dur.

Operasyon'da başarısız olununca tüm Amerika Makarov'u hedef almıştır. hedeftir. Zakhaev öldükten 5 yıl sonra Amerika'nın başına yine bir bela gelmiştir. Imran Zakhaev intikamını alacam diye destek toplamış, Zakhaev Hava Limanına gidip katliam yapmış, Joseph Allen'ı öldürerek suçu Amerika'nın yani CIA'nin üzerine atmıştır.

Böylelikle Amerika-Rusya savaşı tekrar ortaya çıkmıştır. MW2 boyunca bir türlü bulunamamış, MW3'de Price tüm acılarının intikamıyla onu boğarak öldürmüştür.

Cod Mw Karakterleri Makarov

Kaynakça :
Wikia
Vikipedi

 
Gönderildi : 29 Ağustos 2015 00:10