Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Serilerinde Sniper Kullanma ve QuickScope Nasıl Yapılır?

 
XslayerXTr
(@xslayerxtr)
Er Üye

Merhaba Arkadaşlar Bana Black Ops 2 Ballista sniper kullanma konusunda yardım edebilecek var mı Ballistayı aldım ve çok iyi kullanmak istiyorum videolarda da görüyorum adamlar quickscope falan çekiyorlar bunu bana öğreteblicek var mı

(Bilgisayardan oynuyorum Steam adım:XslayerXTr)

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 18 Aralık 2013 17:28
XslayerXTr
(@xslayerxtr)
Er Üye

Lütfen yardım edin konu kaç haftadır burada

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 26 Aralık 2013 23:47
DesertFox
(@desertfox)
Uzman Çavuş Üye

Yardımcı olmak isterdim fakat Black Ops 2 şuanda bilgisayarımda mevcut değil.Yardımcı olabilecek arkadaşlarımız en kısa sürede cevaplayacaktır konuyu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Aralık 2013 04:25
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Merhaba Arkadaşlar Bana Black Ops 2 Sniper Kullanma Konusunda yardım edebilecek var mı Balistayı aldım ve çok iyi kullanmak istiyorum videolarda da görüyorum adamlar quickscope falan çekiyorlar bunu bana öğreteblicek var mı

Daha önce kullanmadığım için, 43. levelde açılan Black Ops 2 Ballista sniper tüfeğini iyi kullanabilmek için kısa bir araştırma yaptım. Pro sniper olmak ve Ballista sniper tüfeğini en iyi şekilde kullanabilmek için yaptığım araştırma sonucunda elde ettiğim çeşitli önerileri aşağıda bulabilirsiniz.

İyi bir Black Ops 2 Ballista sniper olmak için oynanış haritasını çok iyi bilmeli ve en iyi konumda mevzii almalısınız. Yeriniz tespit edilip baskına uğradığınızda ya da emniyet amacıyla yer değiştirirken yakın savunma amacıyla daima ikincil silahınızı tercihan KAP-40 çekmelisiniz.

Black Ops 2 Ballista sniper için tavsiye attachments/silah eklentileri: Nişan alma kabiliyeti ile şarjör kapasitesini artıran ve hızlı şarjör değiştirmeye yarayan Ballistic CPU, Fast Mag ve Extended Clip eklentilerini kullanmalısınız.

Black Ops 2 Ballista sniper için tavsiye perkler:
Perk 1: Ghost
Perk 2: Toughness
Perk 3: Dexterity, Tactical Mask

Black Ops 2 In Depth - Ballista Sniper Rifle Review & More!

Black Ops 2 Ballista Sniper Custom

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Aralık 2013 18:30
XslayerXTr
(@xslayerxtr)
Er Üye

ben bunları biliyorum ben quickscope yapmayı öğrenmek istiyorum

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 2 Ocak 2014 23:14
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

ben bunları biliyorum ben quickscope yapmayı öğrenmek istiyorum

Konuyu bilmeyen yeni oyuncular için CoD quickscope'u, sniper tüfekle ani dürbün açıp beklemeden rakibe ateş etmek olarak tanımlayabiliriz sanırım. Quickscope, CoD(1) ve CoDUO oyunları tam anlamıyla desteklemese de özellikle CoD2 ve CoD4 olmak üzere sonrasında çıkan CoD serilerinde yapılabilen sniper ile saliseler içerisinde gerçekleştirilen çabuk ateş etme tekniğidir.

Quickscope tekniğinin zamanla ve çokça pratik yapılarak elde edilebilen bir ustalık ve bir o kadar da şansı gerektiren bir yetenek olarak görüyorum. Ayrıca kendim denememekle birlikte; sağ klik yapılıp dürbün açıldığında otomatik olarak nefes tutmayı da sağlayan bazı config dosyaları ile quickscope özelliğinin artırıldığını duymuştum, bu konuda sanırım ve kalmışsa usta CoD2/CoD4 oyuncuları bilgi verebilirler  😛

Sonuç olarak tüm Call of Duty serisinde olduğu gibi Black Ops 2'de de quickscope tekniğinin aşağıdaki koşullara bağlı olduğunu düşünüyorum.

%40 Zamanla ve çalışma ile elde edilebilecek tecrübe,
%20 Cfg dosyası ile takviye,
%40 Şans

Black Ops 2 Ballista Quickscope

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ocak 2014 19:17
ITheRevengeI
(@itherevengei)
Onbaşı Üye

Merhaba Arkadaşlar,
Sizce MW3'te Hangi Sniper Tercih Edilmeli?
Hangi Perk Ve Tekli Tercih Edilmeli?
[glow=red,2,300]Ve Son Olarak Nasıl Hızlıca Sniper Kullanabilirim?[/glow]

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ocak 2016 19:28
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Modern Warfare 3 sniper silahlarından tek atışlı Boltaction grubu yani her atışta manuel mermi sürülen sniper silahlarından resimlerde de görebileceğiniz L118A ve MSR'yi tavsiye edebilirim, vuruşları oldukça etkili. Hızlı nişan almayı sağlayan ve MW2'de daha kolay yapılan Quick Scope özelliği Modern Warfare 3'te mevcut değil bildiğim kadarıyla, fakat videolardan izlediğim kadarıyla bazı yapanlar olduğunu görüyorum, ancak nasıl yapıldığı hakkında bir bilgim yok maalesef.

MW3'te sniper pek kullanmıyorum ama oynamak istediğimde şu an için custom class ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi L118A snipera ikincil silah olarak MP412 tabanca, frag, flash grenade, Blind Eye, Assassin Pro ve Marksman şeklinde ayarlı. Sniper ile nişan almada nefes tutuşu artırmak için Marksman yerine Steady Aim de olabilir aslında, tercihe bağlı. Ben de oyunu birkaç ay önce almıştım, bu yüzden MW3'te multiplayer'da pek oyun deneyimim yok, henüz toplamda 10 saat olmuş. Ara sıra fırsat buldukça takılıyorum. Bu yüzden varsa forumdaki MW3'te ustalaşmış arkadaşlardan tavsiyelerini yazmalarını rica ederiz 🙂

Merhaba Arkadaşlar,
Sizce MW3'te Hangi Sniper Tercih Edilmeli?
Hangi Perk Ve Tekli Tercih Edilmeli?
Ve Son Olarak Nasıl Hızlıca Sniper Kullanabilirim?

Mw3 Sniper L118A

Mw3 Sniper Msr

Mw3 Sniper L118A Custom Class

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ocak 2016 20:56
ITheRevengeI
(@itherevengei)
Onbaşı Üye

Teşekkürler,bende yeni başladım daha 17 levelim 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ocak 2016 21:52
ZeroBaban
(@zerobaban)
Er Üye

Arkadaşlar Modern Warfare 2 sniper serverlarına girdim, adamlar öyle oynuyor ki quickscope profosyenelleştirmişler. Ben nasıl öğreneceğime baktım çok tek tük yapıyorum ve çok zor kill alıyorum. Biri anlatıp ya da video çekebilirse çok sevinirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Şubat 2017 18:27