Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Serilerinde Sniper Kullanma ve QuickScope Nasıl Yapılır?

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Beğeniler
16.7 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@xslayerxtr)
Gönderiler: 3
Er
Konu Sahibi
 

Merhaba Arkadaşlar Bana Black Ops 2 Ballista sniper kullanma konusunda yardım edebilecek var mı Ballistayı aldım ve çok iyi kullanmak istiyorum videolarda da görüyorum adamlar quickscope falan çekiyorlar bunu bana öğreteblicek var mı

(Bilgisayardan oynuyorum Steam adım:XslayerXTr)

 
Gönderildi : 18 Aralık 2013 18:28
Avatar Veteran Soldier
(@xslayerxtr)
Gönderiler: 3
Er
Konu Sahibi
 

Lütfen yardım edin konu kaç haftadır burada

 
Gönderildi : 27 Aralık 2013 00:47
Avatar Veteran Soldier
(@desertfox)
Gönderiler: 68
Uzman Çavuş
 

Yardımcı olmak isterdim fakat Black Ops 2 şuanda bilgisayarımda mevcut değil.Yardımcı olabilecek arkadaşlarımız en kısa sürede cevaplayacaktır konuyu.

 
Gönderildi : 27 Aralık 2013 05:25
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Merhaba Arkadaşlar Bana Black Ops 2 Sniper Kullanma Konusunda yardım edebilecek var mı Balistayı aldım ve çok iyi kullanmak istiyorum videolarda da görüyorum adamlar quickscope falan çekiyorlar bunu bana öğreteblicek var mı

Daha önce kullanmadığım için, 43. levelde açılan Black Ops 2 Ballista sniper tüfeğini iyi kullanabilmek için kısa bir araştırma yaptım. Pro sniper olmak ve Ballista sniper tüfeğini en iyi şekilde kullanabilmek için yaptığım araştırma sonucunda elde ettiğim çeşitli önerileri aşağıda bulabilirsiniz.

İyi bir Black Ops 2 Ballista sniper olmak için oynanış haritasını çok iyi bilmeli ve en iyi konumda mevzii almalısınız. Yeriniz tespit edilip baskına uğradığınızda ya da emniyet amacıyla yer değiştirirken yakın savunma amacıyla daima ikincil silahınızı tercihan KAP-40 çekmelisiniz.

Black Ops 2 Ballista sniper için tavsiye attachments/silah eklentileri: Nişan alma kabiliyeti ile şarjör kapasitesini artıran ve hızlı şarjör değiştirmeye yarayan Ballistic CPU, Fast Mag ve Extended Clip eklentilerini kullanmalısınız.

Black Ops 2 Ballista sniper için tavsiye perkler:
Perk 1: Ghost
Perk 2: Toughness
Perk 3: Dexterity, Tactical Mask

Black Ops 2 In Depth - Ballista Sniper Rifle Review & More!

Black Ops 2 Ballista Sniper Custom

 
Gönderildi : 29 Aralık 2013 19:30
Avatar Veteran Soldier
(@xslayerxtr)
Gönderiler: 3
Er
Konu Sahibi
 

ben bunları biliyorum ben quickscope yapmayı öğrenmek istiyorum

 
Gönderildi : 3 Ocak 2014 00:14
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

ben bunları biliyorum ben quickscope yapmayı öğrenmek istiyorum

Konuyu bilmeyen yeni oyuncular için CoD quickscope'u, sniper tüfekle ani dürbün açıp beklemeden rakibe ateş etmek olarak tanımlayabiliriz sanırım. Quickscope, CoD(1) ve CoDUO oyunları tam anlamıyla desteklemese de özellikle CoD2 ve CoD4 olmak üzere sonrasında çıkan CoD serilerinde yapılabilen sniper ile saliseler içerisinde gerçekleştirilen çabuk ateş etme tekniğidir.

Quickscope tekniğinin zamanla ve çokça pratik yapılarak elde edilebilen bir ustalık ve bir o kadar da şansı gerektiren bir yetenek olarak görüyorum. Ayrıca kendim denememekle birlikte; sağ klik yapılıp dürbün açıldığında otomatik olarak nefes tutmayı da sağlayan bazı config dosyaları ile quickscope özelliğinin artırıldığını duymuştum, bu konuda sanırım ve kalmışsa usta CoD2/CoD4 oyuncuları bilgi verebilirler  😛

Sonuç olarak tüm Call of Duty serisinde olduğu gibi Black Ops 2'de de quickscope tekniğinin aşağıdaki koşullara bağlı olduğunu düşünüyorum.

%40 Zamanla ve çalışma ile elde edilebilecek tecrübe,
%20 Cfg dosyası ile takviye,
%40 Şans

Black Ops 2 Ballista Quickscope

 
Gönderildi : 4 Ocak 2014 20:17
Avatar Veteran Soldier
(@itherevengei)
Gönderiler: 5
Onbaşı
 

Merhaba Arkadaşlar,
Sizce MW3'te Hangi Sniper Tercih Edilmeli?
Hangi Perk Ve Tekli Tercih Edilmeli?
[glow=red,2,300]Ve Son Olarak Nasıl Hızlıca Sniper Kullanabilirim?[/glow]

 
Gönderildi : 29 Ocak 2016 20:28
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Modern Warfare 3 sniper silahlarından tek atışlı Boltaction grubu yani her atışta manuel mermi sürülen sniper silahlarından resimlerde de görebileceğiniz L118A ve MSR'yi tavsiye edebilirim, vuruşları oldukça etkili. Hızlı nişan almayı sağlayan ve MW2'de daha kolay yapılan Quick Scope özelliği Modern Warfare 3'te mevcut değil bildiğim kadarıyla, fakat videolardan izlediğim kadarıyla bazı yapanlar olduğunu görüyorum, ancak nasıl yapıldığı hakkında bir bilgim yok maalesef.

MW3'te sniper pek kullanmıyorum ama oynamak istediğimde şu an için custom class ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi L118A snipera ikincil silah olarak MP412 tabanca, frag, flash grenade, Blind Eye, Assassin Pro ve Marksman şeklinde ayarlı. Sniper ile nişan almada nefes tutuşu artırmak için Marksman yerine Steady Aim de olabilir aslında, tercihe bağlı. Ben de oyunu birkaç ay önce almıştım, bu yüzden MW3'te multiplayer'da pek oyun deneyimim yok, henüz toplamda 10 saat olmuş. Ara sıra fırsat buldukça takılıyorum. Bu yüzden varsa forumdaki MW3'te ustalaşmış arkadaşlardan tavsiyelerini yazmalarını rica ederiz 🙂

Merhaba Arkadaşlar,
Sizce MW3'te Hangi Sniper Tercih Edilmeli?
Hangi Perk Ve Tekli Tercih Edilmeli?
Ve Son Olarak Nasıl Hızlıca Sniper Kullanabilirim?

Mw3 Sniper L118A

Mw3 Sniper Msr

Mw3 Sniper L118A Custom Class

 
Gönderildi : 29 Ocak 2016 21:56
Avatar Veteran Soldier
(@itherevengei)
Gönderiler: 5
Onbaşı
 

Teşekkürler,bende yeni başladım daha 17 levelim 🙂

 
Gönderildi : 29 Ocak 2016 22:52
Avatar Veteran Soldier
(@zerobaban)
Gönderiler: 1
Er
 

Arkadaşlar Modern Warfare 2 sniper serverlarına girdim, adamlar öyle oynuyor ki quickscope profosyenelleştirmişler. Ben nasıl öğreneceğime baktım çok tek tük yapıyorum ve çok zor kill alıyorum. Biri anlatıp ya da video çekebilirse çok sevinirim.

 
Gönderildi : 4 Şubat 2017 18:27