[Sabit] Call of Duty 2 Oyunu (Steam) Üzerinden Multiplayer Server Başlatarak Arkadaşlarla Oynamak  

Sayfa 2 / 2
 
mhmtdmrl55
(@mhmtdmrl55)
Onbaşı Üye

@varol hocam teşekkürler oldu oyuna girdim.serverı kurdum.

hatta yukarı direk ıp yazarak da gırdim. 192.168.1.24:28960

arkadaşlarım da connect yazdı bunu girdi ama giremediler.

baya beklediler ama giremediler.onların da call of u steam üzerinden.

acaba onlara da mı ayrı portu açmamız lazım? benim yaptıklarımın aynısını yapmak zorundalar mı?

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Mart 2020 23:11
Varol
(@varol)
Onbaşı Üye

Tahminimce ip adresini yanlış kullanıyormusunuz. Çünkü Ip adresi olarak yazdığınız "192.168.1.24" adsl ara yüzünü açmak için kullanılan şeye benziyor. Ip adresinize şuradan girip bir kontrol edermisiniz ? Ayrıca siz bu portu doğru açtıktan sonra ekstradan bir şey yapmanıza gerek kalmıyor merak etmeyin . 

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 30 Mart 2020 21:27
Ata Sata
(@ata-sata)
Er Üye

/connect ip.adresin:28960

[Tam olarak bunu yazarak girecekler giremeyen arkadaşların. Konsolda en başta çıkan (") işareti silmeyi unutmayın. Klavyenin sağındaki numlockları değil, üstteki sayıları kullanın.]

Varol kardeşim çok teşekkür ederim senin sayende ben de oynayabiliyorum arkadaşlarımla. Nacizana bir sorum var sana ama,

*Server listesinde kurduğum serverı nasıl görünür kılacağım. Sadece ip ile bağlanacağız ?Tanımadıklarım da gelsin istiyorum servera

 


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Nisan 2020 08:46
mhmtdmrl55
(@mhmtdmrl55)
Onbaşı Üye

@varol

hocam her şey için teşekkürler emeğine sağlık

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Mayıs 2020 01:55
Varol
(@varol)
Onbaşı Üye

@ata-sata Hocam serverı açtıktan sonra listede aktif olarak gözükmeye başlıyorsun zaten. Ben de bunun farkında değildim. Geçen dışarıdan başkası girdi. Sordum listeden girdim dedi. O vasıtayla kontrol ettim listeye düşmüş server. Ama oyunu Steamden aldım. Senin ki orjinal değil ise veya başka yerden satın almaysa fark ettiriyor olabilir. Kontrol etmediysen listeye bir bak tekrardan derim 🙂

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 8 Mayıs 2020 02:07
Varol
(@varol)
Onbaşı Üye

@mhmtdmrl55 Ne demek dostum oyuna aktif 1 kullanıcı daha kattıysam ne mutlu 🙂

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 8 Mayıs 2020 02:08
tuzsuz32
(@tuzsuz32)
Er Üye
Gönderen: @varol

Tekrardan merhaba. Sonunda Steam'den aldığım Call of Duty 2 oyunumla arkadaşlarımla oynayabileceğim şahsi serverımı açtım. Uğraştığım sorunlardan bahsetmek istiyorum daha önce hiç yapmamış olanlar varsa uğraşmasınlar onlar da benim gibi.

* Şimdi öncelikle Steam'li Call of Duty 2 server açabilmek için kendi modem/adsllerinin IP'lerinde bir sabitleme yapmaları gerekiyor.

Bu videonun ilk 1.40 dk.sını izleyerek ben bu işlemi yapabildim, siz de buradan bakabilirsiniz.

* Tabi şimdi bir de Call of Duty 2 multiplayer server için port açmam lazımdı. Anladığım kadarıyla portun 28960 olması lazım. Ben de öyle yaptım. Benim modemim için uygun port açmak kısmına şuradan ulaştım.

Siz de kendi modeminizin modelini üzerinden okuyup nasıl port açacağınızı internetten bulabilirsiniz. Bulamazsanız da diğer videoları izleyerek biraz da kurcalayarak yapılabilecek bir işlem.

* Son kısımda da adminimizin bahsettiği güvenlik duvarının port kullanımını engellemesiyle ilgili sorunu şuradan hallettim.

* Bundan sonra da öncelikle port aktif hale getirmek için adminimizin bahsettiği gibi serverı açtım. Daha sonra hem portu kontrol etmek için hem de arkadaşlarıma IP bilgilerimi ulaştırmak için bu siteyi kullandım.

* Açtığım serverin programını kapamadan bir daha Call of Duty 2 multiplayeri çalıştırdım. Adminin yine linkini verdiği kısımdaki gibi ben de connect yazıp öğrendiğim IP adresimin sonuna :28960 ekledim ve giriş yaptım. Servere giriş yapma kısmı diğer arkadaşlarım içinde 1'e 1 aynı.

Yardımınız için teşekkür ederim. Yayınlandığı günden beri oynadığım oyunumu arkadaşlarımla oynama şansına tekrardan eriştim :))

Selamlar, bu söylediklerinizin hepsini yaptım; server kurdum, konsol açıkken kendi açtığım diğer oyunla bağlanamadım. Portu kontrol ettiğimde de açık görünmüyor. Port yöneldirme işini bittorent programıyla yaptığımda portun açık olduğunu görebiliyorum ama. Bu COD2 ile server kurduğumda port açılmıyor diye anlıyorum. Ya da kendi açtığım server'a bilgisayar üzerinden statik ip ile bağlanamıyor muyum? Sorunun çözümü ile ilgili yardımcı olabilecek bir var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Aralık 2020 16:48
Amokachi
(@amokachi)
Er Üye

Arkadaşlar selamlar. Steam üzerinden cod 2 alıp Zerotier ile arkadaşlar arasında oyun oynamaktayız. Daha önce orjinal olmayan Call of Duty 2 oyununun Headquaters formatında bomba kurulabilecek yerler A ve B seçenekleri ile çıkmaktayken orjinal oyunda bu seçenek maalesef olmadan direk kurulacak yer gösterilmektedir.

A ve B ihtimallerinin gösterilmesi ve süre ayarları için nasıl ayarlama yapacağımız konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Aralık 2020 13:54
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Call of Duty 2 multiplayer server komutları arasında Headquarters oyun tipinde A ve B noktaları ile ilgili bir komut var mı diye araştırdım ama bulamadım maalesef. Daha önceki CoD2 server deneyimlerime göre de mod dışında buna bir çözüm olmaz sanıyorum.

Görseldeki Call of Duty 2 LAN Server Headquarters oyun tipi ayarları arasında da yaşadığınız sorunu çözmeye yarayacak ayar bulunmuyor, zaten seçenekler de çok kısıtlı ayarlar Start New Server > Server Settings menüsünde.

Eğer bir komut bulabilseydik config_mp.cfg dosyasına ekleyip A ve B noktaları ile ilgili bir çözüm sağlamasını bekleyebilirdik. Bildiğim ve eski cfg dosyalarımdan şu an incelediğim kadarıyla da Headquarter oyun tipi için aşağıdaki standart komutların dışında başkaca Call of Duty 2 Headquarters oyun tipi komutu da mevcut değil maalesef.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Call of Duty 2\main\players\PlayerName\config_mp.cfg

//******************************
// Headquarter (hq) Gametype Settings
//******************************

set scr_hq_scorelimit "450" // Map score limit
set scr_hq_timelimit "20" //Map time limit

Konuyu biraz daha araştırınca Call of Duty 2 resmi patch/updatelerinden Call of Duty 2 Patch v.1.2 ile Headquarters oyun tipine düzeltme geldiğini farkettim. v.1.2 ile gelen düzeltme/update ile ilgili detayları bağlantıda ve aşağıda görebilirsiniz. Özetle Call of Duty 2 compass/pusula üzerindeki hedef konumlarının pusula simgeleri kaldırılmış görünüyor. Bu değişiklik bahsettiğiniz soruna da kaynaklık ediyor olabilir.

Headquarters Değişiklikleri [TR]:

* Hedefin yok edildikten sonra daha hızlı yeniden doğmasını sağlamak için hedef zamanlayıcıları ayarlandı.

* Hedef ortaya çıkmadan önce potansiyel hedef konumlarının pusula simgeleri kaldırıldı.

Headquarters Changes [EN]:

* Adjusted the objective timers to ensure that the objective respawns more quickly once destroyed.

* Removed compass icons for potential objective locations before the objective has spawned.

Sonuç olarak yaşadığınız sorunu aşağıdaki iki paragrafta belirttiğim nedenlere dayandırabilirim;

* Daha önceki oyununuz ile Steam üzerinden aldığınız Call of Duty 2 oyunları arasında yaşadığınız farklılığın nedenini ise ilk oyununuzda CoD2 resmi patch/updatelerini yapmamış olabileceğinize ve Steam üzerinden gelen yeni Call of Duty 2 oyununun ise son update sürümü olan v.1.3 olarak otomatik olarak gelmesine bağlıyorum.

* Call of Duty 2 Headquarters'da bomba kurulabilecek yerler A ve B seçenekleri ile çıkmaktayken şimdi çıkmamasının bir diğer ihtimali de daha önceki oyununuzla oynadığınız serverlerin modlu olması ihtimali de olabilir.

Diğer sorunuz ise Call of Duty 2 Headquarters süre ayarları ile ilgili idi. Map score ve time limit ayarlarını aşağıdaki görselde ok ile işaretlediğim Game Type Settings menüsüne girerek yapabilirsiniz.

Yaptığınız ayarlar sonrasında serveri başlattıktan sonra config_mp.cfg dosyası açtığınızda yaptığınız tüm ayarların otomatik olarak yazılmış olduğunu görebilirsiniz. Serveri kapatıp yeni bir ayar yapıp açtığınızda eski değerler silinip yenileri kendiliğinden oluşacaktır.

Kolay gelsin, iyi oyunlar.

Gönderen: @amokachi

Arkadaşlar selamlar. Steam üzerinden cod 2 alıp Zerotier ile arkadaşlar arasında oyun oynamaktayız. Daha önce orjinal olmayan Call of Duty 2 oyununun Headquaters formatında bomba kurulabilecek yerler A ve B seçenekleri ile çıkmaktayken orjinal oyunda bu seçenek maalesef olmadan direk kurulacak yer gösterilmektedir.

A ve B ihtimallerinin gösterilmesi ve süre ayarları için nasıl ayarlama yapacağımız konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

blank

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Aralık 2020 02:43
Amokachi beğenme
Amokachi
(@amokachi)
Er Üye

@administrator teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Aralık 2020 09:22
Sayfa 2 / 2