Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Advanced Warfare Has Stopped Working Çalışmayı Durdurdu Hatası

 
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Call of Duty Advanced Warfare has stopped working çalışmayı durdurdu hatası çözümü için önerilerim şu şekilde arkadaşlar;

* Öncelikle sisteminizin Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri'ni karşıladığından emin olunuz. Sistem değerleriniz, oyunun minimum sistem gereksinim değerlerin altında ise büyük ihtimalle hatanın ana kaynağıdır. Fakat sistem gereksinimleri karşılamasına rağmen sistem kaynaklarının başka yazılımlar tarafından gereksiz bir şekilde tüketilmesi nedeniyle Call of Duty Advanced Warfare çalışmayı durdurdu hatası ile de karşılaşılmaktadır.

* Oyunun default grafik ayarlarını değiştirdiyseniz Optimal Video ayarlarına geri yükleyin, sorun devam ederse görüntü ayarlarını kademe kademe düşürün.

* Oyun oynarken arka planda çalışarak sisteminize gereksiz yük bindiren gereksiz uygulamaları kapatınız ve mevcut performansınızdan en etkin şekilde yararlanabilmeniz için Razer Game Booster Cortex kullanınız. Tüm güvenlik yazılımlarınızı oyun sırasında devre dışı bırakınız. Bu işlem için güvenlik yazılımınızı Razer Game Booster'a tanımlayınız, oyuna girerken kapasın, oyundan çıktığınızda ise tekrar açsın. Bilgisayarın açılışında otomatik başlayan gereksiz tüm yazılımların seçenek ayarlarından başlangıçta çalıştır tiklerini kaldırınız. Bu işlemi Razer Game Booster ve/veya Advanced SystemCare/Alet Çantası/Başlangıç Yöneticisi modulü ile de kolayca yapabilirsiniz.

* Oyun platformunuzun ısı değerlerini kontrol ediniz, aşırı ısımalara karşın havalandırma/soğutma sistemlerini kontrol ediniz. Speccy Free yazılımı ile ısı değerlerini görebileceğiniz gibi sisteminize ait yazılım ve donanımlara ait tüm bilgileri de görebilirsiniz.

* Ekran ve ses kartı driverlarının güncel olduğundan ve son sürümlerinin kurulu olduğundan emin olunuz. Oyun yeni olduğundan driver üreticileri de firmaların isteklerine göre güncellemeler yapacağından zaman zaman driver sürümlerini kontrol ediniz.

Ekran Kartı Güncel Driver Kaynakları:

AMD Driver

Nvidia Driver

Ses Kartı Güncel Driver Kaynakları:

Creative Sound Blaster

Realtek Audio Drivers

Dell Audio Drivers

HP Audio Drivers

Asus Audio Drivers

* Sadece Call of Duty Advanced Warfare has stopped working error çözümü için değil her zaman kullanmanızı tavsiye edebileceğim Advanced SystemCare yazılımını kullanınız ve Alet Çantası tabında bulunan Akıllı Birleştirici ile sisteminizde bulunan harddiskleri defrag yapınız.

* Eğer oyununuz orjinal sürüm değilse bağlantıdaki CoDAW Steam Update'i uygulayınız ya da sorunsuz çalışan oyunu deneyiniz.

Call of Duty Advanced Warfare No Network Connection Detected Error

Call of Duty Advanced Warfare Your CPU Does not Meet The Minimum Specification

CoD Advanced Warfare Couldn't Write a File The Hard Drive is Probably Full Error

Call of Duty Advanced Warfare Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası

Call of Duty Advanced Warfare Steam Must Be Running to Play This Game Hatası

Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time Error Hatası

Call of Duty Advanced Warfare Insufficient Free Disk Space Error Hatası

Call of Duty Advanced Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error

hataları ile CoDAW hakkında daha detaylı bilgileri Call of Duty Advanced Warfare kategorisinde, Call of Duty resmi sitesince önerilen diğer çözümleri ise aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin iyi oyunlar.

Crash or Freeze Occurs on a PC Version of Game

Make sure that you meet the minimum system requirements. Make sure that you have the latest video and sound drivers from the manufacturers' website.

* All background applications should be shut down prior to running the game:

- Go to the Start bar and select Run. If you are on Vista or Windows 7, hit the Windows key and the R key at the same time.
- Type "msconfig" in the Run window and hit Enter.
- Once the utility comes up, go to the Startup tab and hit the Disable All button.
- Go to the Services tab and check the "Hide All Microsoft Services" checkbox and hit the Disable All button.
- Hit the "OK" button and close the utility. Restart your computer when prompted.

Note: This method will shut down all background applications including you virus scanning software. If later on you decide you want to re-enable programs that were closed down, you can undo these changes by un-checking the "Hide All Microsoft Services" and hitting "Enable All" on both the Startup and Services tabs.

* Turn the hardware acceleration for your sound card to Basic:

- Click the Start button.
- Select Settings.
- Select Control Panel
- Double click the Multimedia icon.
- Click the Audio tab.
- Click the Advanced Properties button in the Playback section.
- Click the Performance tab.
- Reduce the Hardware acceleration to Basic.
- Click Apply.
- Click OK both times when prompted.
- Run the game. Don't forget to turn the acceleration back up to restore the high-end features for your sound card when using other applications.

Note: Windows Vista and Windows 7 do not have Sound Acceleration. Sound Acceleration will always appear as Basic in DXDIAG

Codaw Has Stopped Working Error

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 10 Kasım 2014 04:10