Bildirimler
Tümünü temizle

Ram Yükselterek Oyunlarda Daha İyi Performans Alabilir miyim?

  

1
Konu Sahibi

PC özellikleri;

- 2 Gb. ram
- 1 Gb. dahili intel hd graphics ekran kartı
- 32gm emmc hafıza (harici taşınabilir hdd 320gb)
- Intel Celeron n2840 gibi bişey (2014 çıkışlı)
- 11.6 inç ekran boyutu

[[ pc özellikleri düşük biliyorum ama 2013-2014 yılına kadar olan bütün oyunları low settings'de sorunsuz çok iyi şekilde oynatıyo ]]

Bişey sorucam ram'i 4 yada 8'e yükseltsem Black Ops 2'yi veya diğer oyunlarda daha iyi grafik veya daha iyi fps kaliteyle oynayabilirmiyim, yükseltmeye gerek var mı acaba? (uçuk derece iyi fps veya grafik değil de az da olsa oyunlarda etkisi olur mu?

Intel Celeron N2840 Islemci Teknik Ozellikleri

4 Yanıt
1

süperonline '' türkcell '' çıkarmış olduğu ortak G. now almanı öneririm. 1 gb ram ile bütün oyunları oynarsın. İnternet iyi olması şartıyla. bazı oyunlar yok minecraft gibi.

1
Konu Sahibi

geforce now bütçeme uygun değil maalesef,4gb ram'e yükselticem en yakın zamanda,herkese teşekkürler

0

Sisteminizdeki 2 Gb. ram miktarı oldukça az, günümüzde en çok kullanılan Win7/Win10 işletim sistemlerinin ihtiyacını ancak karşılayabilir, bence en az 4 Gb. olmalı. Sisteminize ram ilavesi yapmak oyunlarda aldığınız performansa olumlu katkısı olacak, kasma, takılma vb. sorunları azaltacaktır, belki bir miktar da FPS artışı sağlayabilir.

Ancak bu performans; sisteminizde harici ekran kartı olmadığından, Intel Celeron N2840 2.16 GHz. 2 çekirdekli işlemciniz ve bu işlemci ile birlikte gelen Intel Atom Z3700 İşlemci Serisi için Intel HD Graphics görüntü aygıtının maksimum kapasitesi kadar bir artış sağlayacaktır.

Bağlantıda detaylarını bulabileceğiniz Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri'ne göre mevcut siseminizle düşük grafik ayarlarında oynayabilirsiniz tahmin ediyorum.

Uygun fiyatlı ram bulabilirseniz 2 Gb. ram takviyesi yapmanızı tavsiye edebilirim.

0

Ram yükselttikten sonra sonuçlarını yazabilirseniz memnun oluruz, iyi oyunlar.

Gönderen: @frank_woods

4gb ram'e yükselticem en yakın zamanda,herkese teşekkürler