Bildirimler
Tümünü temizle

FPS Oyunlarda Aim Hızı Nedir, Nasıl Geliştirilir?

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Beğeniler
129 Ziyaretler
1
Konu Sahibi

CS:GO'da 6 hızı kullanıyorum, Call of Duty 4 aim hızını kullanıyorum.

Pekiyi sizin hızınız nedir; yüksek aim hızı sizce dezavantajı var mı iyi mi kötü?

1 Yanıt
0

Ben oyun içinden fare ayarlarını orta hassasiyette, mause üzerinden DPI ayarlarını ise en son hassiyette yapıyorum. Fare tutuşu da önemli tabi, kullandığım fare ise A4Tech (eski modellerden) ve tam eliçime oturacak şekilde.

Ayrıca bilek ile elayasının birleştiği yumuşak doku da eski tip açılır PC masası sürgüsüne denk gelir ve sağa sola fareyi kaldırmadan rahatça dönüşler yapılabiliyor. Ayrıca dik oturuş, oyuna konsantre olabilmek için kolçaklı koltuk/sandalye kullanmak da önemli.

Mausepad olarak kendi yaptığım bir padi kullanıyorum 🙂 Dikdörtgen yoğurt kabı kapağına eski bir çantanın plastik kumaşını geçirip yapmıştım, biraz büyükçe, yıllardır onu kullanırım.

Oyunda ilerlerken hep ileri bakacak şekilde yürürüm, hızlı koşma varsa yararlanırım. Oyunlarda nişan alma konusuna gelince genelde göğüs bölgesini hedef alırım. Aslında baş bölgesi daha iyi ama kaçırma ihtimali daha yüksek. Baş bölgesinden bir kaç boş mermi yerine göğüs bölgesinden isabet ettirmek bana daha akılcı geliyor.

Fare ayarlarını yapmak, uygun donanım, fare ve mausepad kullanmak ise yolun yarısı. Nişan alma hassasiyetini artırmanın asıl önemli kısmı bence oyun oynayarak pratik yapmak.

Fps Oyunlarda Aim Hizi Nedir Nasil Gelistirilir

Avatar Veteran Soldier Vito Scaletta Konu Sahibi 14 Nisan 2021 08:33

En son cs go'da hasasiyet hızı ortaydı. Çok kötü rezaletti, Eski mouse bilyeleri olurdu 1999 önceleri o mouse topu bilyesini temizler öyle gider gibi hissettim. 4 ile 6 hızını ayarladım courshair ise yeşil ayarını belirtici olarak yaptım