Bildirimler
Tümünü temizle

CS:GO C4 Bomba İsim Etiketi Nasıl Değiştirilir?

1 Yazılar
2 Üyeler
2 Beğeniler
447 Ziyaretler
2
Konu Sahibi

Bu yazımda sizlere CS:GO oyunundaki C4 bomba isim etiketinin nasıl değiştirildiğini tüm detaylarıyla ve görselli olarak anlatacağım arkadaşlar. Bu sistem için şimdilik oldukça güvenli diyebiliriz. Yani bu işlemleri yaptıkları için herhangi bir kullanıcının ceza aldığı bir duruma rastlanmadı.

Bu değiştirme işlemi için sadece basit bir text dosyasına ihtiyacınız var ve yeni başlayanlar için bile epeyce kolay bir işlem olacak. Peki CS:GO C4 bomba ismini nasıl değiştiriyoruz? Öncelikle envanterinizde bombayı görüyor olmalısınız.

İLK ADIM: item_game.txt dosyasını bulun ve editleyin. Öncelikle CS:GO dosyanızın içinde item_game.txt adındaki dosyayı bulun. Genellikle aşağıda gösterdiğim oyun yolunda konumlanmıştır;

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\scripts\items

Eğer dosyayı bulamazsanız şu yolları izleyebilirsiniz:

  • Steam’i açın,
  • Counter-Strike Global Offensive üzerine sağ tık yapın,
  • “Properties” veya Türkçe olarak “Özellikler” kısmını seçin,
  • “LOCAL FILES” (Yerel Dosyalar) yazan seçeneğe tıklayın,
  • “BROWSE LOCAL GAME FİLES” (Yerel dosyalara göz at) yazan seçeneğe tıklayın.

İtem_game.txt dosyasını bulduktan sonra ilk işlem olarak kopyalamanızı öneriyoruz. Ne olur ne olmaz geri dönüşümüz olsun. Ardından text editör’de dosyayı açın (Notepad++ kullanmanızı öneriririz).

Düzenleme tıklayın. Ara deyin ve “weapon_c4” aramasını gerçekleştirin. Tabii ayrıca CTRL+F de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki görseldeki gibi bir düzen çıkacak karşınıza. İşaretli olan kısmı eminim bulacaksınız. Burada “c4” yazan yeri silip yerine “melee” yazıyoruz ve kaydediyoruz.

CS:GO C4 Bomba İsim Etiketi Nasıl Değiştirilir?

İKİNCİ ADIM: Şimdi oyundaki bombanın adını değiştirme işlemine geçelim. CS:GO C4 bomba isim etiketi değiştirme işlemini yaparken aşağıdaki görsellerden de yararlanabilirsiniz.

  • CS:GO oyununa girin ve envanterinizi açın,
  • “Hide Default Items” kısmındaki tiki/işaretlemeyi kaldırın,
  • Bomba bu aşamadan sonra görünür olacaktır. Eğer bulamadıysanız filtrelemeyi kullanın,
  • Bombanın üzerine gelin ve sağ tık yaparak “Rename” kısmına tıklayın.

Şimdi bombanıza istediğiniz ismi verebilirsiniz, yaratıcılığınızı konuşturun. Bu işlem size bir “name tag” harcattıracaktır. Eğer elinizde yoksa bir tane satın almanız gerekecek. İsminizi seçtikten sonra bombanızı ekipmanlar katmanız gerekecek.

Bunun için de yine envanterinize gidip ismi değiştirilmiş bomba üzerine sağ tık yapın. “T Replace C4 Explosive” seçeneğine tıklayın. İlk başlarda isim “undefined” şeklinde gözükebilir.

Neredeyse sona yaklaşıyoruz. Şimdi tekrar items_game.txt dosyasına dönüp “melee” yaptığımız “c4” kısmını tekrar eski haline döndürüyoruz. Yani “c4” yapıyoruz. CS:GO açın ve yeni isim vediğiniz bombanızı kullanabilirsiniz.

CS:GO C4 Bomba İsim Etiketi Nasıl Değiştirilir? CS:GO C4 Bomba İsim Etiketi Nasıl Değiştirilir? CS:GO C4 Bomba İsim Etiketi Nasıl Değiştirilir?CS:GO C4 Bomba İsim Etiketi Nasıl Değiştirilir?

HATA ÇÖZÜMLERİ:

CS:GO bomba ismi değiştirdikten sonra oyuna giriş yapamazsanız önbellek bütünlüğünü doğrulamanız gerekebilir. Bunun için de Steam üzerinden Counter-Strike Global Offensive üzerine sağ tık yapıp “Properties” kısmını seçin. “Verify integrity of game cache...” kısmına tıklayın.

Bu işlem birkaç dakika sürebilir eğer düzeltme yapması gerekiyorsa. Bundan sonra da zaten servera giriş yapabilirsiniz. Bombanızın ismini değiştirdikten sonra Steam Envanterinde de görebilirsiniz.

Fakat biliyorsunuz ki bunun için Steam seviyenizin en az 10 olması gerekiyor. CS:GO C4 bomba isim etiketi nasıl takılır sorusunun cevabını öğrenmiş olduk. Peki siz C4 bombanıza ne isim vereceksiniz? Yorumlarınızı bekleriz, iyi oyunlar.

1 Yanıt
0

Counter-Strike: Global Offensive bomba etiketi değiştirme resimli anlatımı için teşekkürler.