Marvel Heroes 2016 ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Marvel Heroes 2016 Rehberi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
56 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Marvel Heroes 2016 oyunu için hazırladığımız detaylı rehber ile karşınızdayız. Marvel deyince eminim hepinizin aklında bir Heroes veya Vallians tarafında şampiyonlar canlanıyordur.

Bu birkaç yılın Marvel filmlerine ait olduğunu düşünürsek sinemalarda ve evde bir kaç defa izlemişliğimizi de hesaba katarsak, evet biz bir Marvel hayranıyız diyebiliriz.

Benim aklıma gelen ilk şampiyon Hulk. Hulk ana karakterlerden olduğu için oyuna eklenmiş ve gerçekten harika bir şey yapmışlar. Tek bir yumrukla mob’ları yere serişi, sürekli atlayıp zıplayarak hareket edişi çok eğlenceli.

Peki Nedir Marvel Heroes?

Marvel Heroes 2016 tamamen ücretsiz olan (free to play) bir aksiyon MMORp oyunudur. Gazillion Entertainment ve Secret Identity Studios tarafından geliştirilen Marvel Heroes 2016'da oyununda şu an birçok ana karakter mevcut.

Peki bu ana karakterler neler? Tabi ki Ironman, Hulk, Spiderman, Thor, Storm, Captain America, Deadpool, Wolverine ve aklınıza gelen diğer karakterler. Marvel evreni biliyorsunuz ki çok geniş, çok büyük.

Marvel Heroes'da yüzlerce karakter mevcut, fakat bunların hepsi oyuna gelir mi gerçekten bilmiyorum. Fakat karakter zenginliği fazla olması gerçekten bu tarz oyunlarda çok güzel oluyor. Sık sık yeni karakter eklendiğine de şahit oldum.

İzometrik kamera açısıyla, renkli ve güzel grafikleri ile oynanabilirliği kolaylaştırmış ve eğlence katmış bu oyunu mutlaka denemenizi isterim.

Marvel Heroes 2016 Rehberi

Oynanış:

Marvel Heroes'a kullanıcı adı ile giriş yaptıktan sonra Cinematic Trailer izliyoruz. Dr Doom’um bir planı olduğunu ve ona karşı durulması gerektiğini görüyoruz. Video bitince karakter seçme ekranı geliyor.

Marvel Heroes size ilk etapta kısıtlı karakter çeşidi sunuyor gibi görünse de daha sonra bu seçiminizi istediğiniz karakterle değiştirebiliyorsunuz. Seçtiğiniz karakteri ilk gördüğünüzde klavyenizden “T” tuşuna basarsanız yeni bir pencere açıldığını göreceksiniz.

Bu pencereden istediğiniz karakteri seçin. Seviye/level 10’a kadar oynayabileceğiniz karakterler arasında beğendiğiniz karakteri “uncap” yaparak 60’ıncı seviyeye kadar oynayabiliyorsunuz. Daha sonra karakter almak için ya para ödemeniz gerekiyor ya da “Eternal Shard” biriktirmeniz gerekiyor.

Marvel Heroes'da Prologue görev bölümünü bitirince hemen hemen hangi karakter ile oynamak istediğinizi anlıyorsunuz. Ben ilk Ms Marvel ile oynamıştım, fakat sonra Hulk ile devam ettim. Marvel Heroes'da görevler ve hikayeler oldukça basit ve güzel.

Bulunduğunuz haritada hepsi mevcut. Mesela bazı görevler için harita yer göstermiyor ise öldürmeniz gereken düşman henüz orada yoktur. Marvel Heroes'da görevler ile ilgili detayları “L” tuşuna basarak ilgili Chapter bölümüne gelerek öğrenebilirsiniz.

Marvel Heroes'da mobs kestikçe yere renk renk çeşitli küreler düşüyor. Bunlar size sağlık/hp, experience/tecrübe, mana kazandırıyor. Hepsini toplayın.

Görevlerde ilerledikçe cinematic videolar yayınlanıyor. Bu videolar ile hem hikayeyi takip ediyorsunuz hem de yeni bir animasyon izliyor gibi oluyorsunuz. Hızlı geçmemenizi öneririm.

Marvel Heroes'daki ilk göreviniz Super Valian hapisanesine saldırı ile başlıyor. Bu saldırının arkasında kim var, neden saldırdılar, buraya saldırdığına göre babayiğit olmalı derken kendinizi aksiyon dolu görevlerin arasında buluyorsunuz.

Oyunda çok fazla aksiyon var yani hiç boş durmuyorsunuz. Oyunda zaten birkaç skill/yetenek ile bir sürü mob yerlere düşüyor, havalarda uçuyor yani size gerçekten seçtiğiniz karakterin gücünü hissettiriyor.

Oyunda çok fazla mini dungeon/küçük zindan, event gibi etkinlikler mevcut. Seviye kasarken hem hızlı kasıyorsunuz hem de sıkılmıyorsunuz.

Seviye/level kasarken yeteneklerinize/skill bütün puanlarınızı verirseniz daha hızlı mob kesersiniz. İstediğiniz zaman bu skill’leri sıfırlaya biliyorsunuz (reset).

Marvel Heroes'da seviye/level 20'de legendary görevler açılıyor. Bu görevler gerçekten çok kolay olabiliyor, hatta benim ilk görevim bulunduğum haritada çıkmıştı. Eğer yapamayacağınız görev gelirse, her seviyeniz için 250 gold’a değiştirebilirsiniz. Düşük seviyelerde oldukça uygun bir ücret.

Peki vurdunuz, kırdınız, parçaladınız düşmanları yere serdiniz ama Marvel Heroes'da görevleri hızlı hızlı yapmak istiyorsunuz, işte bunun içinde oyuna seyahat yetenekleri/skill eklenmiş.

Marvel Heroes'da yeteneklerin açıklamasında “Flaying, movement” gibi şeyler yazar, bunlar sizi hızlı hareket ettirdiği gibi hasar almanızı da çok zorlaştırıyor. Mesela Hulk zıplaya zıplaya istediği her yere gidiyor ve görevleri bütün mob’ları kesmeden yapıyor.

Marvel Heroes'da Avengers Tower sizin ana üssünüz. Biraz mola vermek için ya da envanterinizi/inventory boşaltmak istiyorsanız buraya kolayca gidebilirsiniz. Klavyeden “B” tuşuna basmanız yeterli.

Marvel Heroes'da bir arkadaşınızla party kurdunuz ve farklı yerlerdesiniz. Sadece solda bulunan portresine “sağ tıklayarak” yanına ışınlanabilir veya özel mesaj gibi çeşitli seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Biraz da Marvel Heroes'daki Team-up Heroes, Cosmetic Pets, S.T.A.S.H, Omega System, Hero Synergy, Crafting, PvP ve PvE'den bahsedelim.

Team-up Heroes:

Marvel Heroes'daki Team-up Heroes karakteri yanınızda gezen hasar verirken size eşlik eden sistem tarafından (AI) yönetilen yardımcı arkadaş diyebileceğimiz karakterler. Eşyalarının görüntüsü bizimkilerden farklılık gösterse de onlara da gear dizmek gerekiyor.

Marvel Heroes'da Team up heroes yetenekleri her birinde farklılık gösterdiği gibi, yetenekler ve eşyaları oynama stilinize özel yapılandırabilirsiniz. Team-up hero’nuzun ayrıca üç farklı dövüş stili var. Bu stiller hem yanınızda durup savaşma süresini etkiliyor hem de sizin karakterinize verdiği pasif bonusları etkiliyor.

Bu bilgiler dahilinde Marvel Heroes oynarken tabiki birden fazla Team-up heroes almakta fayda var. Bu hero’ları Eternty Splinters ile alabilir veya para ödeyerek sahip olabilirsiniz, ayrıca bazı başarılar/achievements bu karakterleri ücretsiz açmanızı sağlıyor.

Omega System ve Hero Synergy:

Marvel Heroes'da Omega System seviye 30'da açılıyor. Oyuna çok büyük bir etkisi olan bu sistem seviye 60′tan sonra karakterinizin güçlenmesi açısından çok büyük bir önem taşıyor.

En fazla 7500 puan harcayabileceğiniz bu sistemde karakterinizin gücünü daha çok arttırabilirken zayıf yönlerini de kapatabilirsiniz.

Siz Marvel Heroes oyununu oynadıkça ve tecrübe/experience kazandıkça Omega’da tecrübe kazanıyor. Ne kadar hızlı tecrübe kazanırsanız Omega tecrübeniz de o kadar hızlı artar.

Marvel Heroes'da seviye 60 olduğunuzda Omega tecrübeniz daha hızlı artmaya başlar, çünkü normal tecrübe seviye 60’tan sonra artık kazanmıyorsunuz.

Marvel Heroes oynarken topladığınız Omega puanlarını karakterinizi güçlendirmek crit, crit damage, attack speed vs. özelliklerini arttırmak için kullanabilirsiniz ve en önemlisi eğer emin değilseniz internet üzerinden karakteriniz için rehber/guide bulabilirsiniz.

Marvel Heroes'da Hero Synergy ise biraz daha kolay bir sistem. 10 karakterden alabileceğiniz bonusları içeren bu sistem oynadığınız her karakter için seviye 25 ve 50'de aktifleşiyor.

Mesela Black Panther ile oynuyorsunuz. Bu karakteri seviye 25 yaptığınızda diğer karakterleriniz için hareket hızı/movement speed seviye 50 yaptığınızda ise yakın dövüş hasar bonusu kazanıyorsunuz.

Her karakter için değişik bonus ekleyen bu sistem ile oyun sizi bütün karakterleri ya da en azından 10 tanesini seviye 50’ye kadar kasmanızı gerektiriyor.

S.T.A.S.H:

Starktech Armory and Supply Hoard’ın kısaltması olarak bilinen ve safe zone yani ana karargahlarda bulunan Marvel Heroes'daki tüm karakterlerinizle paylaşabileceğiniz büyük bir envanter kasanız.

PvP ve PvE:

Marvel Heroes oyununun ilk Pvp modu olan Fire & Ice, 5v5 mücadelesi olarak çıktı. Kazanmak için görevinizin çok basit olduğu bu haritada sizin takımın dev/giant koruyacak ve rakibinkini yok edeceksiniz.

Savaş sırasında karşı takımdaki oyuncuları ve devleri öldürdüğünüzde Runestones alırsınız. Bu Runestone’lar ile karakterinizi defans veya saldırı yönünde güçlendirebilirsiniz.

PvE olarak Marvel Heroes oyununda Patrol adında görevler mevcut. Bu görevlere Avengers Tower’da kuzey batı köşesinden ulaşabilirsiniz.

Orada bulunan konsollarda seviye/level derecenize göre renklendirilmiş Patrol’ları görebilir hatta o mekana ışınlanabilirsiniz.

Cosmetic Pets:

Yanınızda dolaşan bu mini evcil hayvan yere attığınız eşyaları/item vakumlayarak alıyor sadece “J” tuşuna basmanız yeterli. Eşya topladıkça seviyesi artıyor ve karşılığında size güzel hediyeler düşürüyor.

Oyun ile anlatacaklarım bu kadar. Umarım yardımcı olmuştur. Atladığım konular illaki vardır. Eğer sorularınız varsa yorum atarak ya da mail atarak ulaşabilirsiniz.

Sorular ve Cevaplar:

Soru: Marvel Heroes'da Team-up Heroes nedir, nasıl alınır?

Cevap: Marvel Heroes'da yanınızdaki yardımcılara Team-up Heroes deniyor. Bu heroları Eternty Splinters ile satın alabilirsiniz. Oyuna ilk başladığınızda 400 adet Eternty Splinters verilir.

Bu Eternty Splinters ile kendinize hero da alabilirsiniz. Eğer hesabımızda Eternty Splinters yoksa para ile satın alabilirsiniz. Ayrıca oyuna girdiğiniz günlerde verilen hediyeler arasından çıkabilir ya da oyunu oynadıkça kestiğiniz MOb’lardan düşer.

Soru: Eternty Splinters envanterin seçeneklerde 400 puanım var, nasıl Black Cat vb. hero alabilirim?

Cevap: Avengers Tower’a gidin yani ana üssünüz. Klavyenizden “B” tuşuna bastığınızda giderseniz. Geldiğinizde sağ tarafa doğru yürüyün orada tek başına duran ve ismi Adam Warlock NPC'nin olduğu yerden satın alabilirsiniz. Hero ve Team-up Hero’ları satıyor orada. Black Cat ismini arayın menüsünde kolayca bulabilirsiniz.

Soru: Marvel Heroes oyununda canavar keserken düşen element vs. ne için kullanılır? Matrix of Unbinding War ne işe yarar?

Cevap: Craft yapmak ve çeşitli malzemeleri, item’larınızı güçlendirmek, eşyaların kalitesini artırmak için kullanıyorsunuz. Örneğin yeşil itemlerı mor yapıyor. Item üzerinde kullanmadığınız bir özelliği değiştirebiliyor, oyun içerisinde kullanmak için iksir vb. malzemeler yapabiliyorsunuz.

Soru: Marvel Heroes oyununda hediye gönderebiliyor muyum?

Cevap: Marvel Heroes'da store kısmından hediye gönderebilirsiniz. Ancak hediye göndermek için Gpoint'inizin olması gerek, Gpoint ise parayla satın alınabiliyor.

Soru: Marvel Heroes oyununda itemler duruyor ama karakter levelim birden bire sıfırlandı, nasıl çözebilirim?

Cevap: Marvel Heroes oyunundaki “Clea” adlı NPC ile konuşunca karakterinizin sıfırlanır ve geri almak münkün değildir. Bir bakıma prestige yükseltme olarak düşünülebilir. Artı yanı ise oyuniçi chat ekranında nickiniz farklı bir renk ile yazılır.

Soru: Cosmetic Pets'leri nasıl alabilirim?

Cevap: Cosmetic pets'leri almak biraz daha zordur. Achievement veya 10 gün arka arkaya online olmak, prestige level, oyun içerisindeki çeşitli aktiviteler sonucunda alabilirsiniz.

Soru: Marvel Heroes oyununda Türk oyuncular var mı?

Cevap: Marvel Heroes oyununda birçok Türk oyuncu bulunuyor. Avenger Tower’da chat ekranında konuşarak bulabilirsiniz. Oyunun ileri seviyelerinde yeni haritalarda daha çok Türk oyuncu ile karşılaşabilirsiniz.

Soru: Marvel Heroes oyununa yeni gelen Hammae Bay ve Fury’s Toolshed vb. hubs lar nasıl açılır?

Cevap: Lowtown’daki S.H.I.E.L.D. Recon Post'un arkasındaki gizli bir sığınakta Nick Fury’i bulabilirsiniz.

Soru: Marvel Heroes oyunundaki tüm herolar için Team-Up'ları açabilirmiyim?

Cevap: Marvel Heroes'daki her hero için bütün Team-Up'ları açabilir, Team-Up penceresinden değişiklikleri yapabilirsiniz. Aynı şekilde Hero penceresinden daha önce oynadığınız heroyu seçip aktifleştirebilirsiniz.

Soru: Marvel Heroes'da nasıl Eternity Splinters alabilirim?

Cevap: “Eternity Splinters” oyunda yaratık öldürdükçe yani oyunu oynadıkça düşer, Pembe renkte olur.

Herkese iyi oyunlar.

 
Gönderildi : 24 Ekim 2021 22:09