FIFA 18 Ultimate Te...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

FIFA 18 Ultimate Team Rehberi: Ultimate Team Nedir?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
70 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Son zamanlarda çok oyunculu özellikleriyle öne çıkmaya başlayan FIFA serisi, son hız ilerlemeye devam ediyor. Pek çok oyuncunun yüzlerce saat harcadığı Ultimate Team, FIFA 18 ile birlikte oyuncuların karşısına bir daha çıkıyor.

Oyunun belki de en çok zaman harcayacağınız modu olan Ultimate Team, oldukça detaylı ve pek çok farklı mekanik sunuyor. FIFA 18 Ultimate Team rehberlerimizde sizlere bu modun detaylarını ve yapmanız gerekenleri anlatacağız. Bu rehberimiz ile ''FIFA 18 Ultimate Team Nedir?'' sorusunu sorarak serimize başlıyoruz.

FIFA 18 Ultimate Team Nedir?

FIFA 18 tabii ki yalnızca Ultimate Team modundan ibaret değil. Diğer Ultimate Team rehberlerimiz ile tüm FIFA 18 rehberlerine “FIFA 18” kategorisinden erişebilirsiniz. FIFA 18 Sistem Gereksinimleri yazımıza bağlantıdan erişebilirsiniz.

Bu modun temelleri, oyuncu kartları toplayarak takımınızı kurmanıza dayanıyor. Bu kartları görevleri tamamlayarak veya sizden istenenleri yaparak elde edebiliyorsunuz.

Tabii ki bunların yanı sıra kartları gerçek para ile satın alma şansınız da bulunuyor. Oyun içinde emek harcamadan, kısa sürede oyuncuları elde etmek istiyorsanız bu yolu tercih edebilirsiniz.

Takımınızı kurduktan sonra çevrimiçi olarak diğer oyuncular ile rekabet edebilirsiniz. Bu sayede yeni kartlar elde edebilir ve takımınızı geliştirebilirsiniz.

Zaten bu modun bu kadar tercih edilmesinin nedeni, sürekli bir döngü halinde olması. Takımınız ile birlikte yalnızca çevrimiçi olarak mücadele etmeniz de gerekmiyor.

Oyun, size puanınızı artırabilmeniz ve yeni başarımlar elde edebilmeniz için görevler sunuyor. Bunları tamamlayarak para birimi olan “FIFA Coins” elde edebiliyorsunuz. Oynamaya başladıktan sonra ne gibi fırsatlara sahip olduğunuzu daha iyi anlayacaksınız.

Fifa 18 Ultimate Team Rehberi

FIFA 18 Ultimate Team modunda neler satın alabilirsiniz?

Bu moddaki amacınız olabilecek en iyi takımı kurmak ve satın alabileceğiniz en iyi oyuncu kartlarını elde etmektir. Menajer kartları, stadyum kartları veya tüketilebilir kartlar alabilirsiniz.

Tüketilebilir kartlar demişken, bu kartların Ultimate Team için oldukça önemli olduğunu da ayrıca belirtmemiz gerekiyor.

Oyuncularınızın kondisyonu zaman içerisinde düşebiliyor, böyle bir durumda ise kondisyon kartlarınızı kullanmanız gerekiyor. Kontratların süresi dolduğunda ise kontrat süresi uzatma kartınıza başvurabiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra oyuncularınızı eğitebilmek için antreman kartları da satın alabiliyorsunuz.

Bütün bu kartları oyun içerisindeki başarımlarınız ile elde edebiliyorsunuz. Eğer acilen bir karta ihtiyacınız varsa veya bir kart için beklemek istemiyorsanız, gerçek para ile satın alabiliyorsunuz.

Satın alınabilir içerikler oynanışı direk olarak etkilemese de, parası olan oyuncular için her şeyi kolaylaştırıyor diyebiliriz.

FIFA Coins ve Ultimate Team modundaki yeri nedir?

FIFA 18’de kullanabileceğiniz iki ayrı para birimi bulunuyor. Bunlardan birisi FIFA Coins iken, diğer ise FIFA Points olarak geçiyor. Eğer önceki FIFA oyunlarını oynadıysanız, bu birimlere aşina olmalısınız. Elde ettiğiniz bu para birimleri ile bir önceki bölümde bahsettiğimiz içerikleri satın alabiliyorsunuz.

FIFA Coins, oyundaki Ultimate Team modunu oynayarak elde ettiğiniz para birimi olma özelliğini taşıyor. Yani bunu elde etmek için oyunu oynamalı ve paranızı değil zamanınızı harcalamalısınız.

FIFA Points ise oyunun mağazasından satın alabildiğiniz ücretli para birimi. İkisi arasında değer farkı da tabii ki bulunuyor.

Örneğin bir altın paket satın almak istediğinizde 100 FIFA Points veya 5000 FIFA Coins ödemeniz isteniyor. Tabii ki oyunda hızlı bir şekilde FIFA Coins elde etme imkanı bulunmuyor.

Her türlü emek vermeli ve oyunda ilerleme kaydetmelisiniz. Mağazanızı kontrol ederek kendi hedefinizi belirleyebilir veya satın alma işlemleri yapabilirsiniz.

FIFA 18 Ultimate Team ve Takım Kimyası:

Oyundaki takım kimyasının detaylarına başka bir rehberimizde gireceğiz, ancak isterseniz kısaca bahsedelim. Takımınızdaki oyuncular aynı milliyetten, kulüpten veya takımdan olduğunda daha iyi performans gösteriyor. Takımınızı kurarken ve oyuncularınızı seçerken bu durumu kesinlikle dikkate almalısınız.

Oyuncuların oynadıkları pozisyon, takım menajeri ve maçlar da takım kimyasını etkileyen önemli unsurlar arasında yer alıyor. Bütün bunlar daha iyi bir şekilde bir araya geldiğinde, oyuncularınız da çok daha iyi performans gösterecektir. Takımınızı yalnızca en başarılı oyuncular ile değil, en uyumlu oyucular ile kurmalısınız.

FIFA 18 Ultimate Team İpuçları ve Taktikleri:

  • Oyunun Ultimate Team modu, ilk seferde oldukça karmaşık gelebilir. Bu yüzden oyun içindeki görevleri tamamlamalısınız. Görevleri tamamladıkça hem oyunu öğrenecek hem de para kazanacaksınız,
  • Oyuncuların kontratları bulunuyor. Yani yalnızca belirli bir süre boyunca takımınızda bulunabiliyorlar. Bu süreyi tabii ki kontrat kartı ile çoğu oyuncu için uzatabiliyorsunuz. Kiralanmış oyuncuların sözleşmelerinin ise uzatılamayacağını aklınızda tutmalısınız.

Eğer buradaki bilgiler dışında aklınıza gelenler varsa lütfen bizlerle paylaşınız, iyi oyunlar.

 
Gönderildi : 9 Eylül 2021 13:23
Konu Etiketleri