En Çok Hacklenen 5 ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

En Çok Hacklenen 5 Oyun

1 Gönderi
1 Üye
0 Beğeni
83 Ziyaret
7877b5ddca6141210dc8f0abaaf7789c?s=110&d=monsterid&r=g
(@vito)
Gönderiler: 515
Binbaşı
Konu Sahibi
 

Merhaba arkadaşlar, bugün en çok hacklenen 5 oyun hakkında hazırladığım yazım ile karşınızdayım, umarım beğenirsiniz.

Video oyunlarında "hileleri" ve "hacklemeyi" ölçmek için, çok sayıda YouTube videosunu hile görüntüleri açısından tarayan bir araştırmaya başvuracağız.

Youtube üzerinde bulunan hile yapma anlatımlarının yapıldığı videoların izlenme sayılarından yaptığımız çıkarıma göre aşağıda en çok saldırıya uğrayan çevrimiçi oyunları sırasıyla görebilirsiniz.

  1. Fortnite. 26.822.000
  2. Overwatch. 9.279.829
  3. Counter-Strike: Global Offensive. 6.706.182
  4. Call of Duty: Warzone. 4.189.200
  5. Destiny 2. 3.238.809

İlginçtir ki yukarıdaki oyunların 5'i de hedef botları ve wallhack kullanan oyunculardan muzdariptir. Aim-botlar oyuncuları hedeflerken otomatik olarak hedefin kafasına (headshot) kilitlenir ve haritanın her yerinden anında kafadan vuruş yapar. Hile kullanan oyuncunun duvarların ardındaki düşmanları görmesi ise rekabetçi/multiplayer oyunlarda haksız avantaj sağlar.

Hile kullananın bir numaralı oyuncu olma arzusu adil oyun anlayışını gölgede bırakıyor. Hile kullananların yanısıra bilgisayar korsanları oyun hesaplarını ele geçirip ücretli içerikleri de ele geçirebiliyorlar.

Bilgisayar korsanları neden video oyunlarını hedefler?

Bazı oyun turnuvaları ve diğer yüksek profilli oyunlar her zaman kolay kazanç elde etmek isteyen hilecilerin hedefi olacak olsa da bilgisayar korsanlarının birinci olmak gibi basit övünme tatmininden çok daha fazla yeni hedefler var gibi görünüyor.

Milyonlarca kullanıcı hesabı, kurbanların ödeme bilgilerine ulaşmak için milyonlarca kaba zorlama girişimi anlamına geliyor. 2021'de halihazırda gerçekleşen 2 büyük video oyunu ihlaliyle, bazı oyuncuların devasa oyun varlıklarının kişisel bilgilerini ele almasından neden rahatsız olabileceğini anlamak kolay. veri.

Kullanıcı kimlik bilgileri:

Bir siber suçlu, birinin kimlik bilgilerine eriştiğinde, kurbanın hayatında anlatılmaz bir kargaşaya neden olabilir. Yakın tarihin en kötü şöhretli video oyunu hacklerinden biri, Fortnite yaratıcıları Epic Games'in 2018-2019 hack'iydi.

Kasım 2018'de Epic Games web sitesinde, bilgisayar korsanlarının farklı kullanıcılar olarak oturum açmasına ve ödeme ayrıntılarını kullanmasına izin veren bir hata keşfedildi. Oyun içi Fortnite öğeleri binlerce dolar değerinde kozmetik yasadışı bir şekilde satın alındı ​​ve potansiyel olarak milyonlarca kullanıcının kimlik bilgileri alındı ve siber suçlulara maruz kaldı.

Bilgisayar korsanları ayrıca, "nadir" kozmetik görünümleri elde eden hesapları belirleyip çalacak ve bazı hesaplar dark web'de binlerce dolardan fazlaya satılacak.

Epic Games, kaç hesabın saldırıya uğradığını hiçbir zaman açıklamadı ve müşterilerini veri ihlali konusunda bilgilendirmek için Ocak 2019'a kadar bekledi.

Not: Çeviridir.

Top 5 most hacked games:

To measure “cheats” and “hacking” in video games, we’ll refer to a study that scanned a mass of YouTube videos for cheating footage. This list shows the most views on cheating and hacking related YouTube clips, shedding a light on what could be the most hacked online games.

  • Fortnite. 26,822,000 views.
  • Overwatch. 9,279,829 views.
  • Counter-Strike: Global Offensive. 6,706,182 views.
  • Call of Duty: Warzone. 4,189,200 views.
  • Destiny 2. 3,238,809 views.

Interestingly enough, all 5 of the above games suffer from a prevalence of aim-bots and wallhacks. Aim-bots automatically lock-on to a target’s head when aiming down the sights, offering instant headshot kills from across the map. Wallhacks will allow a player to see enemies through walls, offering another unfair advantage over the competition.

Most video game cheating videos, based on the top 5 list, will be related specifically to those two hacks. It seems the desire to be number one has trumped players’ sense of fair play, especially when being number one may also come with cash prize incentives.

Why do hackers target video games?

While certain gaming tournaments and other high-profile games will always be a target of cheaters looking to chalk up easy wins, there seem to be newer targets that entice hackers more than simple bragging rights.

Millions of user accounts means millions of attempts at brute-forcing their way through to victims’ payment information. With 2 massive video game breaches already taking place in 2021, it’s easy to see why some gamers might feel uneasy with giant gaming entities handling their personal data.

User credentials

Once a cybercriminal has access to someone’s identifying information, they can inflict untold mayhem on the victim’s life. One of the most notorious video game hacks in recent history was the 2018-2019 hack of Fortnite creators Epic Games.

In November 2018, a bug was discovered on the Epic Games website that allowed hackers to log in as different users and exploit their payment details. Thousands of dollars worth of cosmetic in-game Fortnite items were illegitimately bought and potentially millions of users’ identifying credentials exposed to cybercriminals.

Hackers would also identify and steal any accounts that acquired any “rare” cosmetic skins, with some accounts being sold for upwards of thousands of dollars on the dark web.

Epic Games never released how many accounts were hacked and waited until January 2019 to inform their customers of the data breach. Disgruntled gamers who had their Epic Games accounts hacked even filed class action lawsuits against Epic Games for their handling of the breach.

 
Gönderildi : 10 Ağustos 2021 11:08
Oyun.News
Logo