Activision Blizzard...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Activision Blizzard Çalışanları Boykot Başlattı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
59 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@vito)
Gönderiler: 495
Yüzbaşı
Konu Sahibi
 

Activision Blizzard çalışanları boykotta. Bir kadın çalışanın taciz nedeniyle yaşamına son verdiği iddiasının gündeme bomba gibi düşmesinin ardından eski Blizzard çalışanlarının da konuya destekleyici yönde dahil olması sonrasında Activision Blizzard çalışanlarının boykot kararı aldığı söylentiler arasında.

Activision Blizzard, sorumsuzca tutum sergileyerek yaptığı ilk kurumsal açıklamasının ardından gelen tepkiler üzerine yeniden açıklama yapmak zorunda kaldı.

Erkeklerin aynı pozisyonda olmalarına rağmen kadınlara kıyasla daha fazla maaş almaları, farklı ırktan farklı ten rengine sahip kadınlara karşı extra ayrımcılık, mobbing ve bardağın taşmasına neden olan kadınlara yönelik ciddi taciz iddiaları vb. nedenler mevcut sorunların daha da büyümesine yol açtı. Bu da Activision Blizzard çalışanlarını oldukça sarsmış olmalı ki tepkilerini boykot ve iş yavaşlatma yaparak gösteriyorlar.

Daha fazla detayı videoda bulabilirsiniz. Bu tür cinsiyet ayrımcılıklarının, taciz, mobbing vb. eylemlerin son bulması dileğiyle...

 
Gönderildi : 5 Ağustos 2021 15:16