Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Kurulum, Oyun Hataları ve Çözüm Önerileri

20 Yazılar
6 Üyeler
0 Beğeniler
25.4 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@faredevriii)
Gönderiler: 1
Er
Konu Sahibi
 

Oyuna sırayla Call of Duty v.1.2 1.3 1.4 1.5 patchlerini yükledim ve internetten zar zor Call of Duty 1 için cra*k buldum v.1.5 için cra*kledim açtım single'ı baktım 1.3 yazıyor 1.5b bile indirdim düzelmedi.

40 yılın başında nostalji yaşıcaz zaten grafik kısmına girdim bir de! 1920x1080 yapamıyorum, çok sınırlı ekran çözünürlük seçenekleri yardım edin bu 2 sorunuma lütfen.

Call Of Duty Windows 7 Sorunu

 
Gönderildi : 9 Kasım 2014 02:34
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty'yi kaldırıp yeni baştan kurdum ve resmi yamaları uyguladım. Oyunu açıp singleplayer ve multiplayer menüleri ile grafik ayarlarına ait görselleri aşağıya ekledim. Resimlerde de görebileceğiniz gibi Call of Duty singleplayer versiyonu 1.3, Call of Duty multiplayer versiyonu ise 1.5 olarak görünüyor.

Daha önce onlarca kez incelemiştim ama yanlış hatırlamıyorsam v.1.5'i de uygulasanız singleplayer menüsü 1.3 olarak görünüyordu. Singleplayer'a hem v.1.3 hem de v.1.5 SP-NO/CD exe'ini atarak denedim, oyun oynamada bir sorun çıkarmadı. Multiplayer'a da sorunsuz girip versiyon 1.5 sunucularda oynayabildim.

Singleplayer yeni görev açarken sadece hunkusage.dat hatası verdi, bu hatayı da CoDSP.exe'yi yönetici olarak çalıştırarak ve hunkusage.dat sağ klik/Özellikler/Güvenlik ayarlarından tüm kullanıcılara tam denetim izni vererek aştım (Windows 7).

Sunucu güncellemelerini içeren v.1.5b patch, Steam üzerinden otomatik gelmediğinden eğer kurulmuş olsaydı ana menü versiyon bilgisi 1.5b olarak görünürdü, fakat bu önemli bir şey değil, yani sp veya mp olarak oyunun oynanmasına bir etkisi yok.

Call of Duty resmi patchlerinin kurulumlarını ilk versiyondan son versiyona kadar tamamladıysanız sorun olmaması lazım. Eğer hata olsaydı bir önceki yama kurulu değil, öncelikle onu kurun ondan sonra yükleyin anlamında uyarı mesajları verirdi. Mesajınızda yazdığınız gibi, singleplayer ana menü de 1.3 olarak görünüyorsa bu şekilde oynayabilirsiniz.

Aşağıdaki konumlarda da bulunabilen Call of Duty version.inf dosyasındaki bilgiler bende şu şekilde;

C:/Program Files (x86)/Steam/SteamApps/common/Call of Duty/version.inf
C:/Program Files (x86)/Activision/Call of Duty/version.inf
D:/Activision/Call of Duty/version.inf
D: sürücü üzerinde 2 CD'li Versiyon [v.1.5b dahil tüm official patchler manuel kurulmuş durumda]
[Version Info]
ExtVersion=1.5b
IntVersion=1.4
Language=255
Branch=0.0
QA=3678

[Product Info]
Platform=PC
Product=Call of Duty
Steam Versiyon [v.1.5 official patch oto download ile kurularak uygulanmış durumda]
[Version Info]
ExtVersion=1.5
IntVersion=5.3
Language=255
Branch=0.0
QA=3602

[Product Info]
Platform=PC
Product=Call of Duty

Ekran çözünürlükleri konusu ise maalesef sorunlu. Ben mevcut 1920x1080 özelliklerine sahip monitörümü Call of Duty'de en fazla 1280x1024 ekran çözünürlüğüne ayarlayabildim ve onunla oynuyorum. 1600x1200 ya da 2048x1536'ya ayarlayıp uygula dediğimde 1024x768 default ekran ayarları geri geliyor, yani kabul etmiyor maalesef.

Oyunun çıkış tarihindeki ekran boyut oranlarının farklılığı ve oyun içindeki DDS resim boyutlarının 1024x512 ve 1024x1024 boyutlarında olması soruna kaynaklık ediyor sanırım. Fakat bir kaç yıl önce izlediğim CoDUO videolarında ekran boyutlarının/oranlarının ileri seviye kullanıcılar tarafından değiştirildiğini ve HD kalitede videolar da çekildiğini izlemiştim.

Güncelleme: Call of Duty Ekran Çözünürlüğü Değiştirme Ayarları ve Sorunları başlıklı yazımı bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Oyuna sırayla Call of Duty v.1.2 1.3 1.4 1.5 patchlerini yükledim ve internetten zar zor Call of Duty 1 için cra*k buldum v.1.5 için cra*kledim açtım single'ı baktım 1.3 yazıyor 1.5b bile indirdim düzelmedi. 40 yılın başında nostalji yaşıcaz zaten grafik kısmına girdim birde! 1920x1080 yapamıyorum çok sınırlı çözünürlük seçenekleri yardım edin bu 2 sorunuma lütfen.

CoDSP Menu V.1.3

CoDMP Menu V.1.5

CoDSP Ekran Ayarlari 1280x1024

CoDMP Ekran Ayarlari 1280x1024

 
Gönderildi : 9 Kasım 2014 20:29
Avatar Veteran Soldier
(@alp_1147)
Gönderiler: 10
Onbaşı
 

Call of Duty multiplayer.exe'ye tıkladığımda ilk olan;

Call of Duty düzgün kapatılamadı hatası:
Call Of Duty Duzgun Kapatilamadi Hatasi

İkinci olan: Call of Duty oyununu optimal olarak düzenlemek ister misiniz? hatası.
Call Of Duty Optimal Ayarlar

Sonra olan: Call of Duty multiplayer.exe çalışmayı durdurdu hatası.
Call Of Duty Multiplayer.exe Calismayi Durdurdu

Not: Çıkan seçeneklere farklı yanıt vermek resimde gösterdiklerimi değiştirmiyor.

 
Gönderildi : 13 Aralık 2014 12:18
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty oyununu başlattığınızda aldığınız 1. ve 2. resimde gösterdiğiniz Call of Duty düzgün kapatılamadı ve Call of Duty oyununu optimal olarak düzenlemek ister misiniz? hata uyarılarını eğer çok gerek görmüyorsnız ''Hayır'' seçeneğini seçerek geçebilirsiniz, ben ''Evet'' dediğimi hiç hatırlamıyorum.

3. resimde gösterdiğiniz Call of Duty multiplayer.exe çalışmayı durdurdu hatası ise ciddi bir hata. Hata resmini incelediğimde Call of Duty Türkçe yama kurulu gözüküyor oyunda. Aslında CoD1 Türkçe yamanın Call of Duty multiplayer.exe çalışmayı durdurdu hatasına neden olmaması gerekir ama yamayı kaldırıp multiplayer'a girmeyi deneyiniz.

Call Of Duty Multiplayer.exe Calismayi Durdurdu

 
Gönderildi : 13 Aralık 2014 14:28
Avatar Veteran Soldier
(@alp_1147)
Gönderiler: 10
Onbaşı
 

Öncelikle cevap için teşekkür ederim, konumda belirttiğim gibi seçeneklere hayır desem de birşey değişmiyor sadece bu sefer Call of Duty singleplayer den hayır diyerek girmeyi denedim bu seferde bu resimdeki hatayı aldım ama Call of Duty multiplayerdan girerken aynı hata onda bir değişiklik yok.

Call Of Duty Buffer Overrun Dedected Error

 
Gönderildi : 13 Aralık 2014 16:06
Avatar Veteran Soldier
(@alp_1147)
Gönderiler: 10
Onbaşı
 

şuna cevap vermeyi unutmuşum türkçe yama yok bütün klasörleri gezdim türkçe yamaya ait bir bilgi dosya vb göremedim 🙁

 
Gönderildi : 13 Aralık 2014 16:12
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty buffer overrun dedected hatası, bilgisayarınızda her türlü uygulama için de gerekli olan Microsoft Visual C ++ Runtime Library kurulumunun olmaması veya C ++ güncellemelerinin yapılmayışı ya da C ++ kütüphane dosyalarının başka bir yazılım veya bu yazılımın özelliklerinin ya da herhangi bir zararlı yazılımın Microsoft Visual C ++'nın düzgün çalışmasını engellemesi nedeniyle oluşuyor.

Call of Duty Buffer overrun dedected hatası çözümü için;

* Öncelikle sisteminizde virüs taraması yapıp oyunu çalıştırmayı deneyiniz,

* Virüs bulunmaz ve Call of Duty buffer overrun dedected hatası almaya devam ederseniz sırasıyla aşağıdaki Microsoft Visual C++ paketlerini kurunuz, bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve özellikle bu iki yükleme için olan güncellemeler başta olmak üzere tüm Windows güncellemelerini uygulayınız. PC restart edip Call of Duty buffer overrun dedected hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Microsoft Visual C++ 2005 / 2008 Redistributable Package (x86): DOWNLOAD

* Buffer overrun dedected sorunu devam ederse Call of Duty Türkçe Yama'yı kaldırıp kontrol ediniz.

* Yine çözülmezse oyunu kaldırıp yeni baştan temiz kurulum yapınız.

Call Of Duty Buffer Overrun Dedected Error

Resimdeki Call of Duty yükleme penceresinde yamaya ait cod.bmp resminin logosu görünüyor, cod.bmp dosyasını kendiniz değiştirmediyseniz Türkçe yama ile gelmiş olması gerekir ya da oyunu başka bir PC'den copy/paste taşıdıysanız da gelmiş olabilir.

Call Of Duty Optimal Ayarlar

 
Gönderildi : 13 Aralık 2014 16:55
Avatar Veteran Soldier
(@alp_1147)
Gönderiler: 10
Onbaşı
 

Söylediğiniz programları indirip Call of Duty kurulumunu yapmama rağmen yukarıda belirttiğim hatalar devam etmekte oyunun kurulu olduğu bi görüntü göstercem bide Call of Duty Türkçe yama olayını anlayamadım ben türkçe yama dosyasını bulamadım uzantısınıda göremedim klasörlerde bunun için sizin çözüm yolunun yanında bana call of duty 1 full indirebileceğim tor*ent olmayan bir link verirseniz sevinirim.

Call Of Duty Kurulum Sorunlari

 
Gönderildi : 15 Aralık 2014 12:51
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty kurulumundan verdiğiniz ekran görüntüsüne baktığımda cod.bmp ve localization.txt değiştirilme tarihlerinden Call of Duty Türkçe Yama'nın kurulu olduğunu anlayabiliyorum, ayrıca yukarıda verdiğiniz resimler arasında CoD TR yama oyun yükleme resmi de vardı arka planda.

Oyun yolundaki main klasörüne baktığınızda localized_english_pak1.pk3 ve localized_english_pak5.pk3 dosyalarının tarihleri aşağıdakiler gibi ise CoDTR yama kesin kurulmuş demektir. Oyun eğer açılabilseydi menü ve alt yazıları Türkçe olarak görebilirdiniz.

../cod.bmp 27.08.2009
../localization.txt 27.08.2009
../main/localized_english_pak1.pk3 24.12.2009
../main/localized_english_pak5.pk3 27.08.2009

Sanırım CoDTR yüklenmesi sırasında ya da başka bir nedenle oyun dosyalarınız zarar görmüş olmalı. Ayrıca yeni işletim sistemlerin eski oyunlarla uyum sorunu mevcut maalesef, değişik sorunlar çıkabiliyor.

Biraz önce CoD ve CODUO üzerinde yükleme, patchleme vb. işlemler yapmaya çalıştım, oldukça uğraştırıyor. En büyük sorunlardan biri dosya izinleri. Örneğin Call of Duty Official Patch yüklediğinizde değişmesi gereken .pk3 dosyaları değişiyor ama versiyon.ini dosyasına yeni versiyon bilgisi yazılmıyor.

Ya da bazı options ayarlarınız config.cfg ve config_mp.cfg dosyalarınıza kaydedilmiyor. Bu gibi sorunları çözmek için de oyunu yönetici olarak çalıştırmanın yanısıra ilgili dosyaya sağ tık yapıp güvenlik sekmesinden normal kullanıcılara da tam denetim yetkisi vermek gerek.

Ben şu an oyunu steam üzerinden oynuyorum, farklı sürücüde de kurulumlarım mevcut ve bazı sorunları aşmaya çalışıyorum. XP O/S yüklü iken elimde mevcut tüm yükleme ortamlarından sorunsuzca yükleyebiliyordum, fakat Win7'de eski oyunlarda bazı yükleme sorunları çıkabiliyor.

Size önerebileceğim bir link yok maalesef, eski oyun olduğu için tüm linkler pert olmuş. Araştırıp, indirip kurmak ve test etmek gerek. Aslında bana da lazım 🙂 orjinal CD'leri mevcut ama sorunlardan dolayı yükleyemiyorum ve temiz bir şey bulabilirsem bildiririm ancak ne zaman olur hiç bir fikrim yok.

En kötü ihtimal elimdeki kurulumlarla single ve multiplayer testlerini yapabilirsem tüm resmi patchleri, harita paketleri ve Türkçe yamaları yapılmış Call of Duty ve Call of Duty United Offensive BundlePack 🙂 yapıp yayınlamayı düşünüyorum, indirenler sadece temin edecekleri lisans anahtarlarını oyun seçeneklerinden girince sorunsuz oynayabilsinler.

 
Gönderildi : 15 Aralık 2014 17:02
Avatar Veteran Soldier
(@alp_1147)
Gönderiler: 10
Onbaşı
 

çalışmıo bi türlü çalışmı hep aynı hata neyse sağlık olsun bigün formatlarsam o zaman çalışır heralde

 
Gönderildi : 29 Aralık 2014 22:47
Avatar Veteran Soldier
(@adnan-balakci)
Gönderiler: 3
Er
 

Arkadaşlar patchleri kurarken hep hata alıyorum, düzgün setup bulamıyorum. Oyunları kaldırıp Call of Duty 1 den başlayarak yeniden indireceğim. Bildiğiniz oyunları indirebileceğim link var mı? Bu forumda yeniyim.

 
Gönderildi : 24 Ağustos 2015 01:54
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Şu an çalışan Call of Duty 2 torrent indirme bağlantısı mevcut, torrent hızı da oldukça iyi. Diğer arkadaşların da indirip kurulumlarını yaptığı ve oynadığı yani bizzat test ettiği Call of Duty serisi indirme bağlantıları varsa ve paylaşırlarsa indirme/download sayfalarına ekleyelim.

Cod 2 Indir

 
Gönderildi : 25 Ağustos 2015 00:14
Avatar Veteran Soldier
(@beachboys35)
Gönderiler: 3
Er
 

Arkadaşlar, orjinal Call Of Duty 1, Call Of Duty United Offensive, Call Of Duty 2 oyunları Windows 7'de oynıyamıyorum ne yapmam gerekir, yardımcı olun.

 
Gönderildi : 2 Mart 2016 00:45
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Win7 işletim sisteminizle CoD, CoDUO ve CoD2 oynamak istediğinizde nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz? Halihazırda bilgisayarımda Win7 işletim sistemi kullanıyorum, bahsettiğiniz tüm oyunlar sistemimde kurulu ve sorunsuz oynayabiliyorum. Siz oyun oynamak için kurulması gereken bazı yazılımları kurmamış olabilirsiniz. Detaylı olarak belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Call Of Duty Windows 7 Sorunu

 
Gönderildi : 2 Mart 2016 02:14
Avatar Veteran Soldier
(@beachboys35)
Gönderiler: 3
Er
 

Oyunların simgesine tıkladığımızda hiçbir tepki vermiyor ancak multiplayer simgelerine tıkladığımda oyuna girip oynuyabiliyoruz.Özetle Single player açılmıyor hiç bir tepki vermiyor.

 
Gönderildi : 2 Mart 2016 18:49
Sayfa 1 / 2