Bildirimler
Tümünü temizle

Call Of Duty 2 AdmiralMOD El Kitabı Manual

 
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Call Of Duty 2 AdmiralMOD El Kitabı Manual

AdmiralMOD Manual - El Kitabı PDF Versiyonu İçin Tıklayınız

AdmiralMOD, Call of Duty 2 oyununun en sevilen ve en fazla tutulan modlarından birisidir. Yapımcısı Matthias Lorenz olup ilk versiyonu 2005 yılında yayınlanmıştır. Halihazırda kullanılan stabil son versiyon (Admiral Mod v.3.615) 2006 yılı başlarında yayınlanmış ve aynı yılın sonunda yapılan değişiklik ve düzeltmelerle tamamlanmıştır.

Call of Duty serisi oyunlar, yapımlarının üzerinden yıllar geçmesine rağmen oynanmaktadır ve hatta yıllarca da oynanacağını düşünüyorum. Hiç bir oyun serisi çıktıktan sonraki 7-8. yılında bu performansı gösterememiştir. İşte AdmiralMOD da Call of Duty 2'nin klasına yakışacak bir MOD'dur.

Farklı oyuncu sınıfları, artillery, gaz ve alev bombaları, TNT, bazuka, havan topu vb. silah ve ekipmanlar oyunu zevkli bir hale getirmiş gerçekçi bir atmosfer yaratmıştır.

Oyunculara tabanca yerine ikinci silah olarak tüfek ya da dürbünlü tüfek verilebilir. Oyuncu gruplarına farklı silahlar ve değişik sayıda bombalar verilebilmektedir. Weapon Arsenal özelliği aktif edilirse oyuncunun çok sayıda silah taşıması sağlanabilir.

Her oyuncu, ayarlanan rütbede admiral olabildiği gibi bu özellik iptal edilerek istenilen miktarda admiral sınıflı oyuncusayısı ayarlanabilmektedir. Bu durum diğer oyuncu sınıfları için de geçerlidir, örneğin medic sınıflı oyuncu sayısı bir, tnt sınıflı oyuncu sayısı iki olarak düzenlebilir.

Yine medic sınıflı oyuncunun taşıyacağı ilk yardım paket sayısı, her yaptığı ilk yardımda alacağı puan, tnt sınıflı oyuncunun taşıyacağı tnt bomba sayısı ve her takımın aynı anda harita üzerinde bulundurabileceği bomba sayıları server konfigirasyon ayarları ile düzenlenebilmektedir.

Spy sınıflı oyuncu özelliği, serverlerdeki kötü niyetli oyuncuların kendi takım arkadaşlarını vurması yüzünden iptal edilebilmektedir.

Oyuncular oyuna dahil olduklarında paraşüt ile indirilebilirler ve eğer arzu edilirse paraşüt yönlendirilebilecek şekilde ayarlanabilir.

Oyuncular ayarlanan süre dahilinde W+F tuşlarına basarak hızlı koşabilirler.

Oyuna Unknown Soldier nicki ile girenlerin nickleri otomatik olarak değiştirilebilir.

Karşı takımın saldırılarından oyuncuları korumak için zaman ayarlı spawn koruması etkinleştirilebir.

Klasik CoD2 oylama (vote) yerine daha görsel ve etkili harita ve oyun tipi oylaması mevcuttur. Arzu edilirse sadece klan elemanlarının oy kullanması sağlanabilir.

*** Oyuncu Sınıfları :

* Piyade - Infantry Soldier : Piyade sınıfının silah seçeneği sınırlıdır, ancak etkili piyade tüfeklerini kullanır ve ayrıca el bomba sayısı diğer oyunculardan fazladır.

* Saldırı - Assault Soldier : Karşı takım hattına saldırı için en uygun oyuncu grubudur. Taşıması kolay ancak etkili Thompson, MP44 vb. etkili silahlar ile gaz ve alev bombalarına sahiptir.

* Support - Destek Elemanı : Takımınızın saldırı grubu düşman hattında iken 30 cal. makinalı tüfek ya da havan (Mortar Cannon) ile takımınıza destek verebilirsiniz. Bazuka (Panzerschreck) ise karşı takımın kabusudur, aralarına girip toplu imha yapmak için mükemmeldir.

- 30 cal. : 30 cal. makinalı tüfeği kurmak için yere bakılır, kurulum ikonu görüldükten sonra F tuşuna basılır.

- Panzerschreck : Bazuka silahını alan destek oyuncusu hızlı hareket eder, bulur ve yok eder.

- Mortar Cannon : Havan (Mortar Cannon) uzak mesafelerden karşı takımı baskı almak için mükemmel bir silahtır. İsabetli atış yapılması halinde toplu imha yapar. Havan büyük haritalar için daha uygundur ve oyuncu sayısının fazla olduğu zamanlarda kullanılması tavsiye edilir.

Havanı kurmak için yere bakılır, kurulum ikonu görüldükten sonra F tuşuna basılır. Yakın mesafeye atmak için namluyu kaldırmak, uzak mesafeye atmak için namluyu indirmek gereklidir. Karşı takımın yeri pusuladan takip edilir ve tecrübeye dayalı olarak mesafesi tahmin edilir, sağ tuş ile nişan hassasiyeti artırılır.

* Sharpshooter - Keskin Nişancı : Keskin nişancı sınıfı birincil silah olarak dürbünlü tüfek alır ve bomba sayısı daha fazladır. Uzak mesafeden karşı takım elemanlarını özellikle sniperleri baskı altına alır.

* Medic - Sıhhıye : Takımın ilk yardım elemanıdır. Hem kendine hem de takım arkadaşlarına ilk yardım yapabilir. Gereksiz zayiatları engellediğinden yani yaralı takım arkadaşlarını tedavi ettiğinden ve ayrıca aldığı puanlar nedeniyle bir takımın oyunu kazanmasında oldukça etkilidir.

Takım arkadaşlarına ilk yardım yapmak için F tuşu kullanılır. Medic sınıflı oyuncu F+Shift tuşu ile ilk yardım paketini yere atarak kendisine de ilk yardım yapabilir.

* Engineer - Patlayıcı Uzmanı : Patlayıcı Uzmanı taşıdığı TNT'leri değişik amaçlara göre kurabilir. TNT; sis bombası, zaman ayarlı ya da harekete duyarlı olarak kurulabilir. Düşmanın sıkıştırdığı yerlerde o bölgeden çıkmak için sis bombası olarak kullanılabilir. Zaman ayarlı ise etkili değildir, ancak harita üzerinde bulundurabilecek TNT sayısını kontrol etmek için uygundur. Karşı takımın toplu saldırılarında da kullanılabilir. En etkili yöntem ise harekete duyarlı olarak ayarlamaktır ve geçiş noktalarına kurulmalıdır. En iyi ayar kapalı alanlar için 2 mt., açık alanlar için 5-15 mt.dir. Spawn noktalarının 6-7 mt. uzağına 2 mt. olarak kurulursa toplu imha yapılabilir.

TNT kurmak için kurulması istenen noktaya çökülür, bakılır ve shift tuşu ile TNT bırakılır. Akabinde F ve ateş (sol tık) tuşları ile TNT'nin cinsi ve süre ya da mesafeleri ayarlanır.

* Admiral - Artillery Subayı : Silah seçeneği sınırlıdır, ancak sahip olduğu özelliği kullandığında karşı takım yerinden kımıldayamaz ve keskin nişancıları atış yapamaz. İsabetli atışlar yapılırsa toplu imha yapar.

Her spawnda üç atış hakkına sahiptir. Rütbesine göre atış süreleri kısalır. Artillery atışı için B tuşuna basılarak dürbün açılır, hedef işaretlenir ve ateş (sol tık) tuşu ile bombardıman başlatılır.

Bir takımın oyunu kazanmasındaki en etkili hususlardan biri de cephane sandığıdır. Admiral sınıflı oyuncu ayrıca takımına cephane sandığı ikmali de yapabilir, bunun için B tuşuna basılarak dürbün açılır, sandığın indireleceği noktaya bakılır ve Shift tuşuna basılır.

* Spy - Casus : Takımının istihbarat elemanıdır. Çatılara tırmanabilir. Bulunduğu noktadan gözetleme yaparak takımına karşı takımın bulunduğu yerin bilgisini gönderir. Silahı tabanca ve fırlatılan bıçaktır. Bıçak kullandığında Spy'ın yerini tespit etmek zordur. İkinci kat pencerelerinden hiç beklenmeyan bir anda karşı takımın arasına dalabilir. Maalesef bu oyuncu sınıfı kendi takım arkadaşlarını vuran ve tırmanma özelliği nedeniyle buglara giren kötü niyetli oyuncular yüzünden serverlerde açılmamaktadır.

* Veteran Soldier : Oyunu oynayan ve bu el kitabını yazan oyuncudur.

Not : Anlatım sadece şahsıma aittir. Konu anlatımında Call Of Duty 2 AdmiralMOD readme dosyasından ve şahsi Call Of Duty 2 AdmiralMOD oyun tecrübelerimden yararlandım. Kaynak gösterilmek suretiyle alıntı yapılabilir. Ayrıca mod yapımcısı Mr. Matthias Lorenz'e teşekkürlerimi sunuyorum.

Call of Duty 2 Admiral MOD Türkçe Oyuncu Özellikleri

Call Of Duty 2 Admiral Mod Logo

About :

The AdmiralMOD is a popular Call Of Duty 2 Mod with many features and gametypes and much more. The AdmiralMOD has Multiplayer-Missions, Tactical-Features, Special-Effects and Weapon-Features to enrich the gameplay of Call of Duty 2 Multiplayer.

Platform : PC

Game : Call of Duty 2

Developed By : Matthias Lorenz (from Germany)

Mod Version : Admiral Mod v.3.615

Release Date : Released 05.01.2006

Changes from 3.601 Release to 3.615 Release:

- New: Switchable Bottle with Gametype CTB

- New: "Capture the beer" renamed to "Capture the bottle"

- New: Bottles for the HUD (Gametype CTB)

- Fixed: HQ Respawn Time

- Fixed: CTF Disconnect droped flag bug

- Fixed: Spawn Protection

Features:

* Gametypes:

- Counterstrike Search & Destroy
- Capture The Beer
- Capture The Flag Back
- Domination
- Headquarters 2
- Night Of Zombies
- Multiplayer Missions
- Search & Destroy Respawn

* Game :

- Tournament-Mode (with halftime)
- Multiplayer Missions (v1.0 incl. 1st Mission Pack)
- Protected AutoDownload ON
- Map vote and Gametype vote (+ Clanmembers)
- Clan vs Public Mode
- Points settings (CTF/SD)
- Mortar Attacks
- Forced Autoassign

* Player:

- Player-Classes (Soldier, Medic, TNT, Artillery, Spy)
- Rank-System (like UO)
- Squad System (each team has Squad-Units)
- Player Sprinting (USE-Button)
- Player Climbing (USE-Button)
- Player Boat Landing (not only spawn on the map)
- Player Bleeding
- Player Healing (Class-System: as Medic)
- Anti Te***ill
- NCO Veteran Soldier
- Anti "UnknownSoldier" function
- Inactive Players - switch to spectator
- Optional: Arm Shot: drop weapon
- Optional: Unknown Soldier (rename)
- Spawn Protection
- Optional: Spy can climb
- Optional: Third Person View

* Sound:

- BattleChatter System (the AI speak to your team)
- Ambient Sounds
- Taunt-Comments (Quickmessages, 3 , 9)
- Enemy in the house warning (+floor number)
- Kill-Comments
- Death-Sounds
- Grenade-Throw-Comments
- Automatic Medic Call
- Spy Radio-Sound
- Plane flyby sounds
- Rank Sounds

* Weapons:

- MG42, 30 Cal, Panzerschreck, Knife
- MObile Mortar Cannons
- Ammo Crates
- Weapon Arsenal (you can carry lots of weapons)
- Secondary Weapon Choice (when player spawn)
- Artillery-Mode with enhanced Light Effects + Radio Traffic (like UO)
- Grenade Pickup and Return Throw
- Weapon Pickup
- TNT plant
- Turret (MG) Limiter
- Weapon Damage Modifiers
- Weapon Limits for each Weapon
- Grenade Cooking
- Colored Granades
- Optional Shellshock
- Optional Minefields
- Optional Drop Weapon
- Optional Only Rifles

* HUD:

- HUD Styles (COD2/COD3)
- Hit-Location Graphic
- Optional old HealthBar (with Health drop)
- Clan-Logo-Graphic on HUD
- Clanlogo-Text on HUD
- Player Life Board
- Camper Radar
- Cinemascope Screen (feels like a movie)
- Red Compass Dots disabled
- Crosshair-Check every 10 sec.
- Player Damage Indicator for the Medic (red hearts)
- Player Hit Effect
- Optional: S&D BombTimer
- Shows Next Map and Gametype
- Message Center
- Optional Death Icons
- Optional Grenade Indicator
- Optional Objective Indicator
- Arty
- TNT
- Medic

* Other:

- Map Overview for all Maps
- Automatic "Screenshots"
- Automatic "Demo-Record"

Call Of Duty 2 Admiral Mod 1

Call Of Duty 2 Admiral Mod 2

Call Of Duty 2 Admiral Mod 3

Call Of Duty 2 Admiral Mod 4

Call Of Duty 2 Admiral Mod 5

Call Of Duty 2 Admiral Mod 6

Call Of Duty 2 Admiral Mod 7

Call Of Duty 2 Admiral Mod 8

Call Of Duty 2 Admiral Mod 9

Call Of Duty 2 Admiral Mod 10

Call Of Duty 2 Admiral Mod 11

Call Of Duty 2 Admiral Mod 12

Call Of Duty 2 Admiral Mod 13

Call Of Duty 2 Admiral Mod 14

Call Of Duty 2 Admiral Mod 15

Call Of Duty 2 Admiral Mod 16

Call Of Duty 2 Admiral Mod 18

Call Of Duty 2 Admiral Mod 18

Call Of Duty 2 Admiral Mod Box

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 7 Nisan 2012 22:30