Bildirimler
Tümünü temizle

Black Ops 2 Connecting to Online Service Hatası, Port Açma ve NAT Ayarları

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeniler
682 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@mrresurrection)
Gönderiler: 22
Çavuş
Konu Sahibi
 

Cümleten selamlar dostlar... Black Ops 2'deki Connecting to Online Service (server is not available at this time) hatasının çözümü nedir?

Black Ops 2 Online'a bağlanamıyorum. Verdiği hata;

The Call of Duty: Black Ops II server is not available at this time. Please try again later or visit. ../blackops2/status for updates.

Oyun orjinaldir. Steam'den satın aldım.

Hata görseli:Call of Duty Black ops 2 Server is Not Available at This Time

 
Gönderildi : 12 Mayıs 2019 14:36
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty Black Ops (1) Server is Not Available at This Time Error başlığında yazdığım Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını almış olduğunuz Black Ops 2 Server is Not Available at This Time Error hatası için de uygulayınız ve sonucunu yazınız.

Sistemimde Black Ops 2 oyunu yüklü değil idi, şu an Steam üzerinden yüklemeye başladım. Server taraflı bir bağlantı hatası olup olmadığını test edip ekran görüntüsünü daha sonra vereceğim.

Black Ops 2 Connecting Online Server is Not Available at This Time

 
Gönderildi : 12 Mayıs 2019 17:02
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Black Ops 2 oyunumu yükleyip server taraflı ''Error: Connecting Online Server is Not Available at This Time'' şeklinde bir hata veriyor mu diye kontrol ettim.

Aşağıdaki görselde de verdiğim gibi oyuna sorunsuz girdim, yani bu durumda Black Ops 2 server durumunda herhangi bir sorun görünmüyor.

Bu durumda, Black Ops 2'de aldığınız bağlantı hatası sisteminizden kaynaklanıyor. Yukarıdaki mesajımda da verdiğim ''Black Ops Connecting Online Server is Not Available at This Time Hatası''nda verdiğim aşağıdaki önerileri almış olduğunuz Black Ops 2 Connecting Online Server is Not Available at This Time hatası için de uygulayıp sonucunu bildirebilirseniz memnun oluruz, kolay gelsin.

* Öncelikle oyun dosyalarınızda bir sorun varsa düzeltilmesi için Steam dosya doğrulaması yapınız ve Black Ops multiplayera açarak online maçlara girip girmediğini kontrol ediniz. Sonuç alamazsanız aşağıdaki adıma geçiniz.

Steam > Call of Duty: Black Ops 2 Multiplayer > Sağ Tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula

* Modeminizin arayüzüne (Arayüz erişimi için modem kitapçığına bakınız) girerek Black Ops 2 portlarını kontrol ediniz, aşağıdaki portlar açılmamışsa açınız.

Black Ops 2 Port Açma:

Call of Duty: Black Ops 2 port açma işleminin nasıl yapıldığını görmek için bağlantıda bulunan ''Call of Duty: Black Ops II on Personal Computer'' sayfasına giriniz, sırasıyla modeminizin markasını ve modelini seçiniz.

Modeminizin marka/modeline göre yapılan Black Ops 2 port açma anlatımından yararlanarak aşağıda da belirttiğim portları açarak deneyiniz.

Black Ops 2 Portları:

  • TCP Ports: 3074, 27014-27050
  • UDP Ports: 3074, 3478, 4379-4380, 27000-27030

Call of Duty: Black Ops 2 Steam Dosya Doğrulama Yapmak Call of Duty Black Ops 2 Online Server Durumu

 
Gönderildi : 13 Mayıs 2019 17:43