Bildirimler
Tümünü temizle

Call of Duty Advanced Warfare Ses Sorunu

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
5,556 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Bir site kullanıcımızın yaşadığı ve aşağıya alıntıladığım Call of Duty Advanced Warfare ses sorunu çözüm önerilerimi maddeler halinde sıralamaya çalışacağım arkadaşlar.

Uygulamada kolaylık esasını da göz önüne alarak oluşturduğum öncelik sırasına göre sunduğum her öneriyi uyguladığınızda CoDAW ses sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz ve olumsuz ise diğer adıma geçiniz.

* Ses duymak için kullandığınız kulaklık ya da hoparlör kablosunu çıkarıp tekrar takınız.

* Ses driverlarının yüklenmesinden sonra ''Ses Yöneticisi/Sound Manager'' üzerinden ses ayarlarınızın tam olarak yapılandırılmış olduğundan emin olunuz.

* Ardından oyunu açıp ses seçeneklerindeki ayarların resimde de gösterdiğim şekilde etkin olarak ayarlanmış olduğunu kontrol ediniz.

* Oyununuz steam üzerinde kurulu ise uygulamayı yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olunuz ve steam dosya doğrulaması yapınız. Bu işlemleri yapmak için,

- Steam'i tamamıyle kapatınız.

- Steam kısayoluna sağ tıklayınız.

- Uyumluluk sekmesine girerek Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçiniz.

- Steam uygulamasını açınız ve oyun kütüphanesinden oyununuza sağ tık yapıp özelliklerinden ''Yerel Dosyalar'' sekmesine girerek "Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrulama" butonuna tıklayınız ve dosya doğrulama (Verify Integrity of Game Cache) işlemini yapınız.

* Windows güncellemelerinin tamamını yüklediğinizden emin olunuz.

* Sisteminize ait ses driverlarının yüklü ve güncel olduğundan emin olunuz. Ses kartı driverlarını eğer onboard ses kartına sahipseniz ana kart CD'niz, harici kart ise satın aldığınızda gelen kendi CD'si üzerinden kurunuz.

Driver CD'sini bulamazsanız ya da kurmuş olsanız da ses kartı sürücülerine güncelleme gelmiş olabileceği ihtimaline karşın kart üretici firma web sitesine girerek uygun driverlerı araştırınız ve kurunuz.

* Bağlantıdan yararlanarak güncel DirectX'i kurunuz.

* Sisteminizde bulunan ekran kartı driverlarının güncel olup olmadığını aşağıdaki bağlantılardan kontrol ediniz, değilse güncelleyiniz. Güncel olduğundan emin olsanız bile kurulum sırasında hata olabileceği ihtimaline karşın yeniden kurunuz.

AMD Ekran Kartı Driver Download

NVidia Ekran Kartı Driver Download

* Tüm önerileri uygulamanıza rağmen CoDAW ses hatası almaya devam ederseniz oyunu kaldırıp yeni baştan kurunuz.

* Call of Duty Advanced Warfare ses hatasını XBox vb. oyun konsollarında alıyorsanız video altındaki önerilerde de yer alan HDMI kablosonu çıkarıp yeniden taktıktan sonra deneyiniz. Kolay gelsin, iyi oyunlar.

Not: Yaptığınız çözüm işlemlerinin tam olarak etkinleşmesi için sisteminizi yeniden başlatınız.

Disqus Yorumları: Semih K.
https://www.oyun.news/call-of-duty-advanced-warfare-sistem-gereksinimleri/#comment-2302485728
ben bozuk ses sorunu alıyorum ses cok cızırtlı ve bozuk cd sesi gibi ses gelıyor oyundan.

Codaw Sound Error

 
Gönderildi : 12 Ekim 2015 18:16