Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Advanced Warfare Out of Memory Error

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
4,683 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Son günlerde Call of Duty Advanced Warfare PC ''Out of memory error. You are probably low on hard disk space (12) error'' hatası ile karşılaşılmaya başlandı arkadaşlar. Bu hatanın geçtiğimiz günlerde gelen update'den kaynaklandığını tahmin ediyorum, çünkü daha önceleri CoDAW'da ''Out of memory error'' hatasını almayanlar bu güncellemeden sonra almaya başladılar.

Activision sitesinin destek sayfasında bulunan yeni tarihli konu başlığında, bu hata üzerinde çalışılmakta olduğu ve önümüzdeki haftalarda çıkarılacak update ile kesin çözümünün sağlanacağı ve ayrıca aşağıdaki alıntıda da görebileceğiniz gibi bazı oyuncuların bahse konu Call of Duty Advanced Warfare PC ''Out of memory error.

You are probably low on hard disk space (12) error'' hatasını kendileri tarafından bulunan yöntemlerden biri olan ağ bağlantı ayarlarından UPnP ayarını devre dışı bırakarak giderdikleri bildiriliyor. UPnP ayarları modem markalarına göre değiştiğinden bu ayarın detaylarına giremiyeceğim, denemek isteyen ziyaretçilerimiz arama motorlarından kendi modem marka+UPnP sorgusu yaparak çözüm yoluna gidebilirler.

Question: I've received an error message in Call of Duty: Advanced Warfare on PC stating Out of memory error. You are probably low on hard disk space. (12). I have plenty of hard disk space. What should I do?

Answer: We have identified the cause of this error and are working on an update to resolve this issue. This update should be released in the coming weeks.

In the meantime, we have discovered that some players have eliminated this error from occurring by disabling UPnP on their network routers.

Please note: Disabling UPnP may affect the connectivity of other devices on your network. If you would like to proceed with this workaround, please consult your router manufacturer's website or manual for steps on how to disable this feature.

Stay updated:
Follow this article and get up-to-date information as it becomes available.

Yaptığım araştırmanın devamında aşağıdaki videoyu yükleyen oyuncunun gösterdiği çözüm yöntemine de rastladım, videonun altında ise işe yaradığına dair mesajlar mevcut. Dikkatimi çeken nokta videodaki oyuncu ile bu hatadan sitemizin chatbox'ı üzerinden biraz önce beni haberdar eden hüseyin29 nickli site ziyaretçimizin oyun update versiyonlarının (1.15.1227256.0) aynı olması, yani sorun henüz çok taze ve versiyonlar aynı.

Videoda, Call of Duty Advanced Warfare gelişmiş video ayarları menüsünden kullanılan ekran kartını seçip sağ tarafta göründüğünde üzerine tıklandığında yani etkinleştirildiğinde ''Out of Memory Error'' hatasının çözüldüğünü gösteriliyor, bu ayar/çözüm önerisini aşağıdaki resimlerde de görebilirsiniz.

Steam forumlarında açılan başlıkta ise CoDAW ''Out of Memory Error'' sorunu çözümü için pagefile ayarını OFF ve ardından ON olarak ayarlanması @JaddF nickli kullanıcı tarafından önerilmiş, @shellshock nickli kullanıcı ise öneriye atıfta bulunarak işe yaradığından bahsetmiş.

https://steamcommunity.com/app/209650/discussions/0/613940477900178140/
Turn off the pagefile, then turn on the pagefile again and set the option to system managed size.

@shellshock
It worked 🙂 Also deactivated the cache options.

Sistem pagefile ayarlarının nereden yapılacağını ise aşağıdaki alıntıda görebilirsiniz.

https://steamcommunity.com/app/209650/discussions/0/613940477903224237/#p2
My computer > Right click mouse > properties > left side of window ( advanced system settings) > performance (settings) > advanced tab > virtual memory (change) > select C then system managed size (Set).

Yukarıdaki çözüm önerilerinden sonuç alamazsanız Activision destek sayfasında da belirtildiği gibi yeni update'i beklemeniz ve takip edip steam dosya doğrulama ile güncellemeleri kontrol etmeniz gerekiyor, iyi oyunlar.

Güncelleme: Call of Duty AW: out of memory error. (12) [RESOLVED] Fix PC başlıklı video yükleyeni tarafından silindiğinden kırık linki kaldırılmıştır.

Codaw Out Of Memory Error

Codaw Out Of Memory Error 1

Codaw Out Of Memory Error 2

 
Gönderildi : 24 Nisan 2015 22:36