Call of Duty Advanced Warfare Grafik Sorunu

 
Rainexi
(@rainexi)
Er Üye

Herkeze iyi günler arkadaşlar 4 gün önce Advanced Warfare oyununu indirdim 5mb harddisk hatasını yaptım 0x000142 hatasını yaptım ama şu lanet grafik patlamalarını bi türlü çözemedim cra*k değiştirince ise 0x000142 hatasını tekrar alıyorum.

Önerebileceğiniz bi çözüm var mıdır? sistemimde daha önce CodGhosts MW3 Bf4 Watch dogs gibi oyunları rahat 60 FPS de oynuyabiliyordum 8 GB RAM var. Şimdiden cevaplarınız için teşekürler.

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 9 Kasım 2014 16:24
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Sistemim CoDAW sistem gereksinimlerini karşılamasına rağmen özellikle Anti Aliasing (AA) ayarları ile oynadığımda aşırı kasma ile karşılaştım, yani CoDAW'da şu an oldukça sorun var, ileride bu tip hataların resmi yapımcısı tarafından düzeltileceğini sanıyorum. Videodan gördüğüm kadarıyla sisteminizde bulunan NVidia GeForce GTX 560 SE ekran kartı Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri'ni normal ayarlarda oynayacak şekilde karşılıyor, işlemci ve ram miktarınızı da kontrol ediniz.

Sorunun çözümü için öncelikle Call of Duty Advanced Warfare grafik ayarlarınızı optimal video ayarlarına getirip deneyiniz. Call of Duty Advanced Warfare oynarken videoda göstediğiniz grafik bozuklukları bana daha çok DirectX hatası gibi geldi. Başlat'a dxdiag yazın ve DirectX Tanı Aracı'nı açın. Resimlerde de görünen sistem sekmesini tıklatın ve sistem bilgisi bölümünde DirectX 11 yazdığını, ekran tabında ise ve sorun bulunmadı ibaresinin bulunduğunu teyit edin.

Her ihtimale karşın DirectX End-User Runtime Web Installer indirip kurulumunu ve ayrıca varsa özel güncelleştirmeler de dahil Windows güncellemelerini uygulayın. CoDAW grafiklerindeki bozukluklar hala devam ederse Nvidia Ekran Kartı Sürücüleri'ni kontrol ediniz, gerekirse driver'ları kaldırıp yeniden kurunuz. Her çözüm önerisinden sonra bilgisayarı yeniden başlatıp oynamayı deneyiniz, kolay gelsin.

Herkeze iyi günler arkadaşlar 4 gün önce Advenced Warfare oyununu indirdim 5mb harddisk hatasını yaptım 0x000142 hatasını yaptım ama şu lanet grafik patlamalarını bi türlü çözemedim cra*k değiştirince ise 0x000142 hatasını tekrar alıyorum önerebileceğiniz bi çözüm var mıdır? sistemimde daha önce CodGhosts MW3 Bf4 Watch dogs gibi oyunları rahat 60 FPS de oynuyabiliyordum 8 GB RAM var. Şimdiden cevaplarınız için teşşekürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Kasım 2014 23:42