[Sabit] Call of Duty 4 Punkbuster Screenshot Sistemi, Hata ve Çözümleri  

Sayfa 3 / 3
 
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Dediğiniz herşeyi harfiyen yaptım.

Fakat ftp'den bağlanamıyorum sunucuya.

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 22:44
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

FTP'den bağlanamamanız için ya server makinasına kurduğunuz FileZilla Server ayarlarında ya da kendi bilgisayarınıza kurduğunuz FileZilla Client ayarlarında hata olmalı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ocak 2015 02:24
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Appdata klasörü gizli ondan olabilirmi

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ocak 2015 03:00
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Windows gizli klasör de olsa FTP'den erişim verdiğinizde erişilebilir olması gerek bildiğim kadarıyla. Emin olmak için C: üzerine aşağıdaki şekilde klasör dizisi açıp pbsv.cfg dosyasındaki pb_sv_SsPath komutuyla punkbuster screenshotların buraya alınmasını sağlayın ve C:svss yolunu (C:svsshcsdss yolunu değil!) Filezilla servere gösterin.

pb_sv_SsPath "C:svsshcsdss"
CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ocak 2015 03:35
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Dediklerinizi yaptım fakat ss'leri yeni belirttiğim dizin'e atmıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ocak 2015 05:19
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Punkbuster'da bir sorun olmalı, o yüzden ss'leri atmıyordur. Alıntıda önerdiğim C: üzerindeki klasör yoluna FTP ile ulaşabiliyor musunuz? Ulaşamıyorsanıuz bu öneri üzerinde durmaya gerek yok, default pb screenshot yoluna FTP erişim bağlantı sorununu çözmeye çalışınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ocak 2015 16:21
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Pb'de sıkıntı yok ss'leri alıyor ama benim belirttiğim yere değil varsayılan klasörüne atıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ocak 2015 02:35
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Başka bir yöntem buldum. VertrigoServ ile localhost'a pbsvss.html'yi gösterdim ve siteden görüntülendi ss'ler. Yanlız kendi bilgisayarımdan sunucu'nun ip'sini yazarak bağlanamıyorum extra ne yapmam lazım?

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ocak 2015 03:01
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Hallettim teşekkürler. 80 numaralı port'a izin verdim merak edenler için söyleyeyim...

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ocak 2015 05:49
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Punkbuster ekran görüntülerini istediğiniz lokasyona aldırmak için C: üzerine tercihan pbss adında bir klasör açınız, arzu ederseniz default konumda bulunan ..COD4pbsvss klasöründeki mevcut dosyaların tamamını yeni açtığınız pbss klasörüne kopyalayınız ve aşağıdaki komutları server.cfg dosyanızın en altına ekleyerek Call of Duty 4 sunucunuzu yeniden başlatınız. Servere yeni oyuncular girdikçe alınan Punkbuster ekran görüntüleri buraya kaydedilecektir.

PunkBuster screenshot/ekran görüntüleri; Beesar PunkBuster Screenshot Viewer, Raiththomas PunkBuster Screenshot Viewer, Main Stream Gamers PunkBuster Screenshot Viewer vb. scriptleri kullanılarak ve ftp, http gibi değişik yollarla bu scriplerle bağlantı sağlanarak görüntülenebilir.

CoDTurkiye sunucularında Main Stream Gamers PunkBuster Screenshot Viewer sistemini kullanıyoruz. Kullanımı ve kurulumu çok basittir, diğerlerini kısaca incelemiştim zamanında ama pek kullanışlı değiller. Bu konuyu açtığınızda kullandığımız punkbuster screenshots viewer sistemini tekrar inceleme ihtiyacı duyup default scripti html5, css3, boostrap bir web site şablonuna entegre ettim, biraz şekilli olsun birazda değişik cihazlarla bağlananlar için responsive olsun diye 🙂 Bu sistem hakkında sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. Sisteminizin kurulumunu tamamladıktan sonra arzu ederseniz serverinize ait pbss sistemine ait erişim linkini bağlantıdaki CoD4 serverlerimizin bannerlerinin yanına kendi adının geçtiği banneri ile birlikte koyabiliriz.

Call of Duty 4 PunkBuster Screenshots Default Lokasyon:

C:UsersMYHOMEAppDataLocalPunkBusterCOD4pbsvss
wait 5
pb_sv_AutoSs 1
pb_sv_SsPath "C:pbss" //[Path where remote screenshots are saved]
CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ocak 2015 19:26
Unnamed
(@nevermind)
Onbaşı Üye

Selamun Aleyküm. Serverde pb_getss 1 yapınca SS ler bu yola gidiyor bilgisayarımda C:UsersSezerCuneytAppDataLocalPunkBusterCOD4pbscrnshot
Server de bir admin olarak sadece kendimin SS lerimi alabiliyorum, acaba başkasınınkini nasıl alabilirim?

Örnek bir resim SS;
blank
Resimler böylemi çıkıyor normalde?

Şimdiden teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Aralık 2016 18:08
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Admin olarak verdiğiniz komutlarla diğer oyuncuların punkbuster ekran görüntülerini almanız mümkün olsa da bunları görüntüleyebilmek için server makinası üzerinde bazı ayarların yapılması gerekiyor. Bu ayarlar yapıldıktan sonra bağlantıdan ulaşarak resimde örneğini görebileceğiniz html dosyası/sayfası aracılığıyla ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Bazı oyunculara ait pb ekran görüntülerinin pembe çıkması farklı bir sorundan kaynaklanıyor. Siyah ya da pembe ss sorununun, oyuncuların oyun grafik seçeneklerinden AntiAlliasing ayarını off yapmaları ile çözülmesi gerekir.

Call of Duty 4 serverinizde Punkbuster sorunsuz bir şekilde kurulu mu? Eğer kuruluysa, pb ss'lerinin otomatik olarak alınması ile gösterilmesi için gerekli olan PunkBuster Screenshot Viewer sisteminin kurulum ayarlarına değinebilirim.

blank

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Aralık 2016 18:54
Unnamed
(@nevermind)
Onbaşı Üye

Teşekkür ederim hocam tamam uygulayacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Aralık 2016 21:58
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Punkbuster Screenshot Viewer kurulumu ile ilgili bir sorunla karşılaşırsanız buradan yazdığınızda yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca oyuncularınızın bu sisteme erişmeleri için kullanabileceğiniz sabit/kalıcı bir sayfa isterseniz daha önce bağlantısını verdiğim sayfaya bizim eski sisteme ait PB Screenshot Viewer bannerleri arasına erişim linkini de ekleyebiliriz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Aralık 2016 23:07
Sayfa 3 / 3