[Sabit] Call of Duty 4 Punkbuster Screenshot Sistemi, Hata ve Çözümleri  

Sayfa 2 / 3
 
Marksman
(@marksman)
Teğmen Üye

Öncü ss lere artik pek güvenmiyorum bunu geçen bir konudada söyledim ss leri artik çok kolay wh kullanmasina ragmen siyah yada düzgün gösterilebiliyor bu durumda çogu masum oyuncunun ss i siyah ken whlerin %50 si gibi bir kismi siyah ss %45 i düzgün ss %5 i ise wh oldugu ss lerde görünür bu durumda ss lere güvenmemis %5 lik bi kisma gelmektedir buda bizim için yeterli degil hatta öyle kullananlar ztn sw de hemen kendini belli etmekten fakat sunu diyim eger ss siyah degilde hiç çikmamissa yani sadece oyuncu bilgileri çikmis yukarisi çikmamissa o %90 whdir

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 13 Aralık 2012 21:13
Muhtar
(@muhtar999)
Onbaşı Üye

Sonuçta size kolaylık olsun diye söylüyorum. Yoksa izleyerek de anlaşılabiliyor. Sen öyle diyosan bir bildiğin vardır diyim ben ozaman 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Aralık 2012 21:20
Zenderia
(@zenderia)
Çavuş Üye

Admin olmadan öncede beni çok rahatsız eden bir konuydu. Keşke bunun otomatik bir kontrol sistemi olsa fakat yok diye biliyorum. Siyah/Pembe ss sorunu gerçekten insanların oyun zevkini sıkıntıya sokabiliyor. Bazı arkadaşların, hatta bazı klan üyelerinde dahi siyah ss sorunu var. Herkesin gönül rahatlığı ve ferahlığı ile oyun oynayabilmesi için bu denetimin adminler tarafından biraz daha sıkı tutulması gerektiğini düşünüyorum. Bundan 3-4 ay önce bu denetim vardı. Yakın zamanda hiç raslamadığım için böyle bir konu açma gereği duydum. Eğer denetime devam edilsin derseniz ben hiç vakit kaybetmeden uyarılara başlanmasından yanayım.

Not: Neredeyse oyuncuların %70'nin siyah ss ile oyun oynadığının altını çizmek isterim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Nisan 2013 14:10
Samurai
(@gangster)
Teğmen Üye

hali hazırda bildigin üzere sw mizdeki oyuncu sayısısındaki düşüş ve diger klanların bunun için ellerinden geleni yapmaya çalıştıgı şu dönemde sw'ye zaman geçirmeye gelen 3-5 oyuncuya siyah ss diye kick atarsak onlarıda kaybederiz.dediğin doğru ama zaten şu günlerde sw de oynuyan oyuncular sabit misal end-ceyco-canimero-soujaboy-führer-kain-mgvjet-  bu türden ismini hatırlamadıgım hatırı sayılır oyuncularımız mevcut ismini saydıgım oyuncuların ss'leri siyah olsa dahi aradaki güvenden ötürü bir sakınca yok benim açımdan.ha bende ss lere bakıyorum sürekli nasılmı hareket ediyorum..ilk defa gördüğüm bir oyuncuysa veya şüpheli vuruşları var ise yada oyuncudan şikayet var ise o zaman bakarım izlerim gereğini yaparım..

siyah-pembe ss sorunu ise oyuncuların ayarladığı çözünürlükten kaynaklanıyor tamamen..
herkes 1360*768  60hz de ayarlı olursa ss sisteminde çok nadir siyah ss olur..
ben genelde oyuncuları çözünürlük konusunda uyarıyorum.....

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Nisan 2013 15:45
Zenderia
(@zenderia)
Çavuş Üye

Kastım tüm sslerin denetimi değil. Genel olarak serverda siyah ss'i en aza indirmek. Banlamaktan yana değilmi kesinlikle. Banlanacak kadar wh olunduğundan şüpeleniyorsak zaten izler karar veririz. Server otomatik say geçiyor siyah ss ile ilgili fakat denetim olmayınca kimse takmıyor. Yani genel bir boşluk var. Bkz. klan üyeleri bile boşlamış vaziyette. En azından klan üyeleri örnek olmalı. Onun dışında da oyun içerisinde sık sık siyah ss uyarısı yaparak şüpeli kişilerden düzeltmesini istemek gerekir diye düşünüyorum.

Benim anlatmaya çalıştığım genel olarak serverda böyle bir kültür oluşturmak. Yani C-TR serverı denildiğinde güven veren bir ortamın akla gelmesi. Burada profesyonel ve hile olmayan adamlar var hissi uyandırmalı. Şahsen ben bu yüzden burayı tercih ettim. Gidip bilmediğim bir serverda oynar mıyım? Tabi ki hayır. Ne idüğü belirsiz bir sürü adam var. Sözde bazıları profesyonel oyuncu. Yani güven ortamını sağlamakta bize oyuncu kazandırır. Üstelik az önce ismini saydığın gibi kaliteli oyuncular kazandırır. 1 END'i 10 tane ahmet, mehmet'e değişmem.

Senin sözlerine ithafen söylemiyorum bunları sadece, genel olarak fikrimi belirtiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Nisan 2013 16:40
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Mevcut server kurallarımızın uygulanması ile ilgili çalışmayı yapacağını Bonzi arkadaşımız belirtmişti, kendi görüşlerimi de aynı konuda belirtmiştim. Eğer mevcut server kurallarımızın uygulanmasını (uyarı, kick, ban vs.) belirlenmiş standartlara oturtabilirsek halihazırda adminlerimizin takdirinde bulunan hususların çoğu standarda bağlanmış olacaktır. Çalışma tamamlandığında server kuralları bölümüde yayınlanır ve adminlerimiz önceden belirlenmiş uygulamalarda standarda kavuşur. Arzu ederseniz bu işi yani server kurallarının ihlalinde uygulanacak yaptırımlar konusunu Bonzi'den bu hafta içinde dönüş olmazsa yeni bir başlık açarak sonuca bağlayalım. Aslında fazla uzun bir mevzu değil ama adminlerin katılımıyla ve bazı konuları pas geçmemek için salonda ele alırsak iyi olacaktır.

Siyah SS konusunda klan elemanlarını uyarmaya bile gerek yok, direk kick 😀 Klan yönetmeliği ve klan başvuru şartlarında mevcut zaten. Oyunculara uygulama işini ise, standartlar oluşturuluncaya kadar admin arkadaşlar kendi takdirlerine göre uygulamaya devam ederlerse iyi olur diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Nisan 2013 14:49
Zenderia
(@zenderia)
Çavuş Üye

Bugün başta Ceyco olmak üzere bir kaç kişinin siyah ss sorununu çözdüm. Daha doğrusu tatlı bir dille anlatarak onların çözmesini sağladım. Bizim oyuncuyu tanımamız yada güvenmemiz yetmiyor. Serverdan bunlar hile diyerek çok fazla oyuncu çıkıp gidiyor. Adamlara Punkbuster ss'lerine bakda diyemiyorum. Yarısından çoğu siyah ss. Yavaş yavaş kick yapmadan, banlamadan aşacağımızı düşünüyorum bu sorunu. Sadece adminler sık sık siyah ss olan oyunculara "Maksat şüpe  edenlerin içi rahat etsin, sen siyah ss'i düzelt" şeklinde ikaz edebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Nisan 2013 00:52
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Güzel bir yaklaşım, serverde güven artıcı bir önlem olmuş oluyor aynı zamanda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Nisan 2013 01:04
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Kasım ayı başında server makinası formatlandıktan sonra pb hatalı kurulmuş anlaşılan. Bir hafta kadar önce serverciye durumu ilettim ama o da ilgilenemedi sanırım. Çözümü için uğraştım, şu ana kadar sonuç alamadım, çünkü tüm serverlerin boşken kapatılıp pb ayarları yeniden yapıldıktan sonra hizmete alınması gerekiyor tespit edebildiğim kadarıyla.

Bugün tekrar konuyu inceledim, tüm ayarlar tam olmasına rağmen kurulum hatasından dolayı pbss çekimi gerçekleşmedi. Durum böyle olunca komutu ayrıca server konsolundan atarak çalıştırmayı denedim ve o an promodpublic serverde bulunan iki oyuncunun ss'leri çekilmeye başladı.

PBSS sistemi olan diğer CoD4 serverlerine oyuncu girene kadar bir kaç gün takip edeceğim, yaptığım yeni ve farklı bir ayar ile çalışıyor mu diye. Yeni ayarın etkili olmadığını anladığımızda o serverlerde de komut atma çözümünü uygularız. Komutlar aşağıda, dediğim gibi promodpublic'e atılmış durumda, diğerleri için oyuncu girene veya kendimiz girene kadar beklemeliyiz. İleri dönemde serverler reset yediğinde komut kaybolacağı için pbss sisteminin çalışmadığını tespit ettiğinizde komutları atarsınız arkadaşlar, fakat ilgili komutun ilgili servere atıldığından emin olmanız gerekiyor.

pb_sv_SsPath "C:sscodturkiyehardcoretdm"

pb_sv_SsPath "C:sscodturkiyenormaltdm"

pb_sv_SsPath "C:sscodturkiyepromodpublic"

pb_sv_SsPath "C:sscodturkiyepromodtdm"

PBSS sistemi sorunundan başka ban vb. sorunlarda mevcut olabilir, serverler genelde boş ve ban işlemi yapılmadığı ya da banlı oyuncular girebiliyor mu diye tespitlerimiz olmadığından bilemiyorum.

Edit: Biraz önce normaltdm serverde oyuncu olduğunu görünce farklı çözümün de çalışmadını anlamış oldum ve tüm serverlere ilgili komutları rcontool üzerinden uyguladım. normaltdm serverde bir adet ss alınmış. Hardcore ve promodtdm serverlere de oyuncu girince ss'leri çekilecektir büyük ihtimalle. İleride pbss'in çalışmadığını farkederseniz ilgili komutları atarsınız arkadaşlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Kasım 2013 21:44
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Call of Duty 4 sunucuda aldığım punkbuster screenshot/ss'ler nereye kayıt oluyor? Nereden bakabilirim? Ayrı bir sistemi var mıdır?

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 17:19
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Serverdeki Call of Duty 4 punkbuster klasörü içerisinde ayrı bir ss klasörü olması gerek, rcon ile admin tarafından alınan screenshotlar o klasöre kaydediliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 17:27
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Öyle bir klasör yok

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 17:58
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Call of Duty 4 punkbuster screenshot almak için punkbuster servislerinin serverinizde tam ve eksiksiz çalışması gerek öncelikle. Punkbuster servislerinin yönetim işlemleri ise pb klasöründe bulunan pbsv.cfg dosyası ile yapılır. Pbsv.cfg dosyası default olarak pb klasöründe bulunmaz, bu dosyayı oluşturmak için ya pb_sv_writecfg komutunu rcon/console üzerinden atmalı ya da pbsv.cfg dosyasını herhangi bir kaynaktan edinip pb klasörüne atmalısınız. pb_sv_writecfg komutunu rcon'dan attığınızda pbsv.cfg aynı anda pb klasörünüz içerisinde oluşacaktır. Dosya oluştuktan ve ayarlarınızı yaptıktan sonra serveri yeniden başlatmalısınız.

pb_sv_writecfg

Pbsv.cfg içerisinde bulunan aşağıda görebileceğiniz komutlar punkbuster screenshot ile ilgili olanlar ve yapılandırılmış durumda. Bu ayarlarla serverinize gelen oyuncuların wallha*k kullanıp kullanmadığını anlamak için ekran görüntülerini otomatik olarak alabilirsiniz.

pb_sv_AutoSs 1 //[0=No, 1=Yes (default=0)]
pb_sv_SsPath "C:Call of Duty 4pbpbss" // screenshot alındığında içerisine kaydedilecek örnek dosya yoludur, siz kendi dosya yolunuzu yazınız. // [Path where remote screenshots are saved]
pb_sv_AutoSsFrom 120 //[Min # of seconds to wait before requesting next ss]
pb_sv_AutoSsTo 1200 //[Max # of seconds to wait before requesting next ss]

pb_sv_SsFloor 1 //[Low screenshot filename ser*al #]
pb_sv_SsCeiling 200 //[High screenshot filename ser*al #]
pb_sv_SsCmd "" //[Filename of system command to run after screenshots]
pb_sv_SsWidth 600 //[Requested pixel width of remote screenshots]
pb_sv_SsHeight 400 //[Requested pixel height of remote screenshots]
pb_sv_SsXpct 50 //[Percentage across screen for remote screenshots]
pb_sv_SsYpct 50 //[Percentage down screen for remote screenshots]
pb_sv_SsSrate 1 //[Sample Rate for remote screenshots]
pb_sv_SsDelay 0 //[Maximum delay client waits before capturing screenshot]

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 19:26
DionS
(@broadcast)
Uzman Çavuş Üye

Sizin verdiğiniz komutu yazınca nereye kayıt yaptığını öğrendim teşekkürler.

C:UsersUserAppDataLocalPunkBusterCOD4pbsvss

Yanlız birşey soracağım benim sunucumda görev verdiğim yöneticiler var onlar nasıl bakar bir yöntemi var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 20:06
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Server makinasına Filezilla Server kurun, punkbuster screenshot'larının bulunduğu svss klasörünü FTP erişimine açın. Vereceğiniz erişim bilgileri ile CoD4 server admin/yöneticileri de ilgili klasöre FTP yoluyla bağlanıp ekran görüntülerini inceleyebilirler.

C:UsersUserAppDataLocalPunkBusterCOD4pbsvss
CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 20:53
Sayfa 2 / 3