FIFA 18 Rehberi: Th...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

FIFA 18 Rehberi: The Journey Mod, Alex Hunter, Seçenekler, İpuçları ve Taktikler

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
88 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
Konu Sahibi
 

Alex Hunter’ın hikayesi, FIFA 18 ile birlikte yeniden bizlerle buluşuyor. Oyunun The Journey modu için seçenekler, ipuçları, taktikler ve çok daha fazla konuda bilgiyi bu rehberimizde paylaşıyoruz.

FIFA 18, The Journey Hunter Returns ile birlikte bizleri Alex Hunter ile yeniden oynamaya davet ediyor. Çok daha farklı seçenekler ve etkiler ile karşımıza çıkacak olan Alex Hunter, kendisi ve oyunu hakkında bir rehber yazılmasını hak ediyor.

FIFA 18: The Journey Mod, Alex Hunter, Seçenekler, İpuçları ve Taktikler Rehberi'mizde seçeneklerin sizler için neler ifade ettiğini, vermeniz gereken önemli kararların detaylarını ve bazı ipuçlarını anlatıyor olacağız.

Bu rehberdeki bilgiler sizler için yeterli değilse, bütün rehberlerimizi bir araya bulabileceğiniz “FIFA 18” kategorisine göz atmanızı öneriyoruz. FIFA 18 Sistem Gereksinimleri yazımıza da bağlantıdan erişebilirsiniz.

FIFA 18 The Journey modu sizlere pek çok farklı seçenek sunsa da, oyunu gerçekten etkileyen yalnızca iki özellik bulunuyor.

Nasıl bir karakterinizin olduğu ve ne kadar iyi oynadığınız, sizi yönlendiriyor olacak. İstediğiniz her şeyi yapabilmenize yardımcı olacak ipuçları için, hemen aşağıdan rehberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Fifa 18 The Journey Secenekler Ipuclari Taktikler

Yalnızca Hunter olarak mı yoksa takım olarak mı oynamalısınız?

Belki de oynamaya başladığınızda aklınıza gelecek ilk sorulardan birisi bu olacaktır. FIFA 18 The Journey oyun modu büyük oranda Alex Hunter ve profesyonel kariyeri ile ilgili olsa da, bütün bir takım olarak oynamanız da mümkün.

Bu yapmanın oldukça mantıklı sebepleri de bulunuyor. Öncelikle, yapay zekaya güvenmek zorunda kalmıyorsunuz. Golleriniz veya takımınızın kararları yalnızca yapay zeka ile sınırlı kalmıyor.

Takım olarak oynamanın en büyük eksisi ise, ana odak noktanız olması gereken Alex Hunter’a gerekli önemi verememeniz. Bütün takımı kontrol ederken Hunter için yüksek başarılar elde etmek mümkün olmuyor.

Alex Hunter’a odaklanmak, her zaman onun için daha iyiyi başarabileceğiniz ve ilerleyebileceğiniz anlamına geliyor. Aksi takdirde kendinizden beklediğiniz ilerlemeyi gerçekleştiremiyorsunuz.

Sizlere tavsiyemiz, FIFA 18 The Journey oyun modunu yalnızca Alex Hunter olarak oynamanız. Üstelik bunu yapmak bütün takım üzerinde etkiye sahip olamayacağınız anlamına da gelmiyor.

Dilediğiniz zaman tuşa basıp gereken komutları vererek diğer oyuncuları da yönlendirebiliyorsunuz. Örneğin top başka bir oyuncuda iken pas tuşuna basarak sizi görmesini sağlamaya çalışabiliyorsunuz.

İddialı ve havalı cevaplar sandığınız kadar önem arz etmiyor.

FIFA 18 The Journey modunda aldığınız kararların çoğu, sorulara verdiğiniz cevaplar ile birlikte şekilleniyor. Sorulara iddialı, havalı veya dengeli cevaplar verebiliyorsunuz. Verdiğiniz bu cevaplar taraftarın ve sponsorların sizi nasıl gördüğünü etkileyen bir ölçüme dahil oluyor.

Bunların arasında daha önemlisi ise, menajer kararları da verdiğiniz cevaplara göre şekillenebiliyor. Bunun arkasındaki fikir, oyuncuları gerçek hayata daha yakın hissettirmek. Yani başıbozuk ve umursamaz bir şekilde davranıyorsanız, sosyal medyayı sallayarak taraftarların ve sponsorların beğenisini kazanıyorsunuz.

Bütün bunlar oyunu biraz olsun etkilese de, gözler önünde olmayan noktada işler biraz daha farklı. Aslında oyundaki bütün sonuçları temel bir ölçüt etkiliyor diyebiliriz. Bu ölçüt tabii ki maçlardaki performanslarınız.

İyi oynadığınız sürece hem taraftarlar size beğeni ile yaklaşıyor, hem sponsorların ilgi odağı haline geliyor hem de menajer takdirini kazanmış oluyorsunuz. Yani oyunda söylediklerinizi çok fazla kafanıza takmanıza ve dert etmenize gerek yok. Yalnızca iyi oynamaya bakın.

FIFA 18 The Journey’de Alex Hunter’ın seviyesini yükseltmek...

Oyunda ilerledikçe Alex Hunter’ın seviyesi yükselecek ve çok daha iyi bir oyuncu haline gelecek. Bunu yapmak istiyorsanız, antrenmanlara katılmanız ve bu antrenmanlarda iyi işler çıkarmanız gerekiyor. Bu antrenmanlara katılmak iste tabii ki işlerin en önemli kısmı değil. Gerçekten başarılı olabilmek için A notunu alabilmeniz gerekiyor.

Merak etmeyin her bir antrenman için üç ayrı deneme şansınız bulunuyor. Oyun oldukça kolay olması için tasarlandığından, rahatlıkla A notunu alabileceğinizi düşünüyoruz.

Bu antrenmanlar menajerin sizinle ilgili olan görüşlerini etkilese de, yalnızca belirli durumlarda önem kazanıyor. Eğer maçlarda beklenilenin altında performans gösteriyorsanız, bu antrenmanlardan aldığınız notlar hayatınızı kurtarabilir.

Yüksek değerlendirmeler almak...

Yüksek değerlendirmeler alabilmek için takım oyununa katkıda bulunmalı ve oyununuzu mantıklı hamleler ile sürdürmelisiniz. Oldukça basit ama gerekli paslar bile değerlendirmenizi yükseltebilirken, yapacağınız tek bir yanlış hareket eksiler ile boğulmanıza yol açabilir.

Değerlendirmenize en büyük katkıyı ise gol atmanın yaptığını hatırlatmakta yarar var. Tabii ki gol atılmasına yardımcı olmanız da bir yere kadar etkiliyor.

Tuşlara art arda basarak oyun oynamak, yanlış zamanlanmış paslar atmak ve gereksiz mesafelerden şut çekmek değerlendirmenizi düşürecektir. Eğer yüksek değerlendirmeler almak istiyorsanız bu hamlelerden kaçınmanız gerekiyor.

Senaryoyu etkileyen kararlar ve başarım ödülleri...

FIFA 18 The Journey’de alacağınız bazı kararların senaryonun ilerleyişini etkilediğini bilmelisiniz. Eğer buradaki bilgiler dışında aklınıza gelenler varsa aşağıdan yorum yaparak paylaşmaktan çekinmeyiniz, iyi oyunlar.

 
Gönderildi : 8 Eylül 2021 20:25
Konu Etiketleri