FIFA 18 Rehberi: Go...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

FIFA 18 Rehberi: Gol Atma Taktikleri

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
87 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

FIFA 18 için hazırladığımız rehberimizde nasıl daha fazla gol atabileceğinizi anlatıyor olacağız. Bir futbol oyunu olan FIFA 2018’de elde edebileceğiniz başarı üst limiti, maçları kazanmak oluyor. Bir maçı kazanmak için yapmanız gereken ise tabii ki gol atmak.

Futbol dünyasının en önemli konularından birisi de elbette savunma yapmak. Yalnızca savunma yaparak maçları kazanamayacağınıza göre, nasıl gol atacağınızı ve etkili oynayacağınızı da bilmeniz gerekiyor.

FIFA 2018'DE NASIL DAHA FAZLA GOL ATARSINIZ?

Bu rehberimizde FIFA 18 oyununda kullanabileceğiniz bir dizilimden ve bu dizilimin sizlere sunabileceği taktiklerden bahsedeceğiz. FIFA 18 oyununda nasıl daha fazla gol atacağınızı öğrenmek istiyorsanız bizimle kalmaya devam edin.

Bu rehberdeki bilgiler sizler için yeterli değilse, “FIFA 18” ile ilgili tüm yazılarımıza göz atmanızı öneriyoruz. FIFA 18 ile ilgili bütün rehberlerimizi topladığımız bu ana kategoride aradığınız her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Ayrıca FIFA 18 Sistem Gereksinimleri yazımıza bağlantıdan erişebilirsiniz.

FIFA 18'de takımınızı nasıl kuracağınızı bildiğinizde ve düzgün bir şekilde yönettiğinizde gol atmak çok daha kolay bir hal alıyor. Şimdiden söyleyelim, az sonra bahsedeceğimiz taktikler takımınızı çok daha iyi bir saldırı ekibi haline getirecek.

Bunun yanında ise kontratak hamlelerine çok daha açık hale geleceksiniz. Oyununuzu iyi kurgulamalı ve attığınız gol sayısı kadar gol yememeye çalışmalısınız.

Fifa 18 Gol Atma Taktikleri

Gol Sayınızı Artırmak İçin Kullanabileceğiniz İyi Bir Dizilim Oluşturun...

FIFA 18'de gol sayınızı artırabilmek için, her zaman iyi bir dizilim oluşturmalısınız. Bu rehberimizde 4-3-3 dizilimi üzerinden gideceğiz. FIFA 18'de gol atmanın daha kolay hale geldiği bu dizilimi tercih edin ve söyleyeceklerimizi takip edin.

 • Hızlı oyunculardan bir takım oluşturun. Hız geride bıraktığınız eksikleri kapatmanın yanı sıra yeni şanslar yaratmanıza da yardımcı olacaktır.
 • Öndeki üçlünün önüne golcünüz olması için en iyi bitirici oyuncunuzu koyun.
 • Öndeki üçlünün kanatlarında yer alacak olan oyuncularınız hızlı olmalı. Depar, pas ve bitirme yetenekleri yüksek oyuncular tercih etmelisiniz.
 • Üçlünün ortasındaki elinizdeki süper saldırıcı orta forvetiniz olacak. Çoğu atak bu oyuncu üzerinden gelişeceği için önemli bir rol. Bu oyuncu ile birkaç gol atmanız bile mümkün olabilir.
 • Kanata yakın orta saha oyuncularınızın iyi pas yapması ve yetenekli savunma oyuncuları olması gerekiyor. Orta sahanın ortasındaki iki oyuncu kontratak hamlelerine geçit vermemenizin tek yolu olacaktır, bunu unutmayın.
 • Orta saha oyuncularınız tam olarak ortada olacağından, arka sol ve arka sağdakilerin de ataklarda güçlü olması gerekiyor. Hız ve pas yetenekleri bu oyuncular için oldukça önemli.

Daha Fazla Gol Atmak İçin Kullanabileceğiniz Pek Çok Taktik Bulunuyor...

Oyundaki imkanlar çerçevesinde kendi taktiklerinizi yaratmanız için sizlere çok fazla seçenek sunulsa da bunlardan bazıları öne çıkıyor. Dilerseniz sizler için hazırladıklarımıza göz atalım.

 • Forvet oyuncularınızdan ikisine ön sol ve ön sağ görevleri yükleyin. Sol kanat savunma ve sağ kanat savunma oyuncularınızı biraz daha orta sahaya yakın bir bölgeye çekin.
 • Talimatlar sekmenizden atak kurucu oyuncunuza özgürlük tanıyın ve sürekli önde durmasını sağlayın.
 • Talimatlar sekmenizden sağ ve sol kanat orta saha oyuncularınızı her zaman çakışacak şekilde ayarlayın.
 • Talimatlar sekmesinden tüm atak oyuncularının önde kalmasını sağlayın.
 • Taktiklerinizi Yüksek Baskı olarak ayarlayın.

Sizler ile paylaştığımız FIFA 18 dizilim ve taktik detayları, oyunda maksimum gol sayısına ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Eğer oyun stiliniz ile örtüşmüyorsa yapmanız gereken tek şey kendi taktiklerinizi oluşturmak olmalı.

Eğer buradaki bilgiler dışında aklınıza gelenler varsa bizlerle paylaşmaktan çekinmeyiniz, iyi oyunlar.

 
Gönderildi : 8 Eylül 2021 17:50
Konu Etiketleri