Bildirimler
Tümünü temizle

Epic, Sony'nin Bilgisayara 4-6 Birinci Taraf Oyunu Tanıtması İçin 200 Milyon Dolar Teklif Etti

 
Vito Scaletta
(@vito)
Teğmen Üye

Epic Games Special Banner

Son zamanlarda, bazı Epic iç yazışmaları internette sızdırıldı. Bu belgeler, Epic'in Sony'nin 4-6 birinci taraf oyununu PC platformuna getirmesi için Sony'ye 200 milyon ABD doları teklif ettiğini gösteriyor. Sony bu teklifi reddetmedi ve Epic şu anda yanıtını bekliyor. Sony teklifi kabul ederse, Epic Games Store'da özel olarak piyasaya sürülen birkaç birinci taraf oyunu olacak.

Epic Games ayrıca Microsoft ve Nintendo'nun birinci taraf oyunlarını Epic Game Store'a tanıtmayı planlıyor, ancak bu planın gerçekleştirilmesi kolay görünmüyor. Epic, Nintendo için bunun bir "aya iniş planı" olduğunu iddia ediyor. Nintendo'nun geçmişi de bunun imkansız olduğunu gösteriyor, bu nedenle PC'de herhangi bir birinci parti Lao Ren oyununu oynayabilmeyi beklemeyin.

Microsoft PC Game Pass Başkanı, Epic Games’in yaklaşımına karşı çıktığından Microsoft için Epic’in planını uygulamak oldukça zor görünüyor. Microsoft Store, Epic Game Mall'un rakibidir. Microsoft Xbox Başkanı Phil Spencer ara sıra G Fat ile bir araya geliyor. Microsoft ile Valve arasındaki ilişki güçleniyor.

(Çeviridir)

Recently, some internal Epic documents have been leaked on the Internet. The documents show that Epic bid Sony US$200 million to bring Sony’s 4-6 first-party games to the PC platform. Sony did not reject this proposal, and Epic is currently awaiting its response. If Sony accepts the proposal, there will be several first-party games exclusively released on the Epic Games Store.

Epic also intends to introduce first-party games from Microsoft and Nintendo to the Epic Game Store, but this plan does not seem to be easy to achieve. For Nintendo, Epic claims that this is a “moon landing plan.” Nintendo’s history also shows that this is impossible, so don’t expect to be able to play any first-party game of Lao Ren on the PC.

For Microsoft, Epic’s plan seems difficult to implement. The head of Microsoft PC Game Pass opposes Epic’s approach. The Microsoft Store is a competitor to Epic Game Mall. Microsoft Xbox President Phil Spencer occasionally meets with G Fat. The relationship between Microsoft and Valve is strengthening.

Kaynak

Epic Games Sony Content

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 8 Mayıs 2021 13:26