Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 4: Modern Warfare Multiplayer Awaiting Connection Error

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeniler
268 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@qwerty075)
Gönderiler: 1
Er
Konu Sahibi
 

Herhangi bir Call of Duty 4 multiplayer server seçiyorum, bağlanırken 11 saniye sayıyor ve awaiting connection hatası veriyor ve bağlanmıyor, galiba bağlantı zaman aşımına uğradı diyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Awaiting Connection Hatası

Cod 4 Awaiting Connection Error

 
Gönderildi : 22 Ocak 2015 22:27
Konu Etiketleri
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty 4 multiplayer awaiting connection hatası alıyorsunuz sanırım. Bağlantıda Call of Duty 2 için anlatımını yaptığım ve aşağıya alıntıladığım konudaki tavsiyelerimi Call of Duty 4 için uygulayınız.

CoD2 versiyonundan farklı olarak CoD4 multiplayer ana menüsünün altında görebileceğiniz versiyonun 1.7 olduğunu kontrol ediniz, v.1.7 değil ise bağlanamamanız normaldir, çünkü olmayan ya da çok az sayıda olan serverlere yani farklı/eski versiyonlu oyun sunucularına bağlanmaya çalışıyorsunuz demektir.

Bu yüzden CoDPatch kategorisinde bulabileceğiniz v.1.6 ve v.1.7 versiyon resmi yamalarını sırasıyla yükleyiniz.

Cod 4 Awaiting Connection Error

Cod4 Versiyon Number

Herhangi bir Call of Duty 4 multiplayer server seçiyorum, bağlanırken 11 saniye sayıyor ve awaiting connection hatası veriyor ve bağlanmıyor, galiba bağlantı zaman aşımına uğradı diyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Call of Duty 2 Multiplayer awaiting connection error hatası çözümü için sunduğumuz önerilerimizi aşağıda görebilirsiniz.

* Oyunu her seferinde yönetici olarak çalıştırın.

* CoD2 multiplayer ana menüsü alt sağ tarafta bulunan versiyonun 1.3 olduğunu kontrol edin.

* Call of Duty 2 Multiplayer'ı açın. Multiplayer Options'ta bulunan Enter Key Code kısmına keyinizi girin ve Verify butonu ile doğrulayın. Oyunu kapatıp tekrar açarak key'in orada duruyor olduğunu görün ve multiplayer sunuculara tekrar girmeyi deneyin.

* Sorun devam ederse Windows güvenlik duvarının CoD2'nin internet erişimini engellemediğinden emin olun, gerekirse oyunu manuel olarak güvenlik duvarına ekleyerek erişimine izin verin.

* Yukarıdaki işlemlerden de sonuç alamazsanız, modem üzerinden Call of Duty 2'nin kullandığı portların açık olup olmadığını inceleyin. Modem admin paneline giriş yaparak portların ekli ve açık olup olmadığını kontrol edin. Bu işlem modem markasına göre değişkenlik göstermektedir. Portlar açık değilse ekleyerek internet erişimine izin verin. Kolay gelsin, iyi oyunlar.

Call of Duty 2 Portları: TCP Portlar: 28960 UDP Portlar: 20500, 20510, 28960

Cod2 Awaiting Connection Error

Cod2 Version Number

Cod2 Enter Key Code

 
Gönderildi : 23 Ocak 2015 16:15