Forum Bölüm Moderat...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Forum Bölüm Moderatörleri Yönetmeliği

 
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

1. Bölüm moderatörünün en önemli görevli sorumlusu olduğu bölümün içeriğini özgün ve kaliteli konular açarak zenginleştirmek, açılan konulara ise bilgisi dahilinde katkıda bulunmak ve bölümünü aktif tutmaktır.

2. Sorumlusu olduğu bölümde açılan konu ve cevapları takip etmeli, yardım taleplerine bilgisi dahilinde cevap vermeli ve gereksiz mesaj yazmaktan kaçınmalıdır.

3. Konulardaki çalışmayan linkleri ve görüntülenemeyen resimleri gerekçe belirterek düzenlemeli ya da konu sahibinin düzenlemesini sağlamalıdır.

4. Üyelerin ardı ardına yazdıkları mesajları gerekçe göstererek birleştirmelidir.

5. Bölümünde açılan konu ve cevapların forum kurallarına uygunluğunu denetlemeli, aykırı bulduklarını gerekçesini belirterek çöp kutusuna taşımalı ve durumu Moderatör Salonu’ndaki ilgili konuya yazmalı ve gerekirse ekran görüntülerini eklemelidir.

6. Yetkisi dışında kalan hususlarda ya da karşılaştığı güçlüklerde Genel Moderatör’den yardım istemeli ve gerekirse Moderatör Salonu’ndaki ilgili konuya yazmalıdır.

7. Konuların içeriğini takip etmeli, konu dışına çıkılırsa uygun bir dille konu dışına çıkılmamasına dair bir mesaj yazılmalıdır. Konunun sapmasına neden olan husus hakkında ayrı bir konu açılmasına gerek görürse yeni bir konu açmalıdır.

8. Kendi bölümlerinde kuralları çiğneyen üye olduğunda özel mesaj yoluyla kendilerini uyarmalı tekerrürü halinde Genel Moderatör’den yardım istemeli ve gerekirse Moderatör Salonu’ndaki ilgili konuya yazmalıdır.

9. Bölüm Moderatörleri tüm forum mensupları ile iyi geçinmeli ve üyeleri rencide edici uslup kullanmamalıdırlar.

10. Bölüm Moderatörleri başka bölümlerin iç işlerinden sorumlu değildir ve yaptırım uygulayamazlar.

11. Sürekli olarak site içinde aktif olmalı, site sohbet kutusunu takip etmeli, sohbetlere, selamlamalara katılmalıdırlar. Sohbet kutusunda yazılanların da forum kurallarına uygunluğunu denetlemelidirler.

12. Mazeretinden dolayı on günden fazla siteye uğrayamayacak olması halinde Moderatör Salonu’ndaki ilgili konuya gerekçesini ve süresini bildirmelidir. Bu gibi durumlarda yerine geçici olarak diğer bölümlerden birinin moderatörü görevlendirilecektir.

13. Bu yönetmelik yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girer. İleride yapılabilecek muhtemel değişiklikler bu kısımda Ek Madde olarak belirtilecek olup yayınlandığı anda yürürlüğe girecektir.

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 7 Nisan 2012 20:33