Bildirimler
Tümünü temizle

Call of Duty ile Battlefield Karşılaştırması !

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Beğeniler
1,152 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@sertanengin)
Gönderiler: 14
Onbaşı
Konu Sahibi
 

Selamlar. Ben Sertan, bu yazımda size CoD ve BF oyunlarını karşılaştırmamak için bir kaç şey söyleyeceğim. Öncelikle her CoD ve BF oyuncusu biliyor ki iki oyunda farklı şeylere sahip. Mesela CoD hızlı Arcade oyun sunarken, BF Simülasyon bir savaş oyunu sunuyor.

Peki neden karşılaştırmamalıyız?

Bu iki oyunun kendinden çok ayrılan yönü var. Mesela; Senaryo/Hikaye modları başka olayları anlatır. CoD yeni bir dünya anlatıyorsa BF modern ve eski savaşları anlatıyor. Eee eleştirmemeniz gereken en önemli şeyi söyledim. Mesela siz Battlefield 1 ile Call of Duty Infinite Warfare'yi eleştiremezsin ya da karşılaştıramazsın.

İki oyun aynı yılda çıktıysa ne olmuş eleştirmeye ne gerek var. Ya da CoD WW2 ile BF1 karşılaştırıyorsun. Ama biri 1. Dünya savaşını öteki 2. Dünya savaşını anlatıyor gene eleştiremezsin.

Kısaca bu 2 oyun asla eleştirilemez o zaman Battlefield ile Medal of Honor'u kıyaslayalım olur mu? Şöyle durum, post, yazı falan görünce tepem atıyor böyle şeyler yapılmamalı.

Karışık bir yazı yazdım çünkü 2 kez okuyun o zaman anlarsınız neden olduğunu. Umarım yardımcı olur ve diğer oyuncu arkadaşlarımız da oyunları eleştirirken nelerin farklı olduğunu nelerin eleştirilip eleştirilmemesini bilmesini gerektiğini düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın.

Call Of Duty Vs Battlefield

 
Gönderildi : 13 Temmuz 2018 01:38
Veteran Soldier tarafından oylandı
Konu Etiketleri
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Her ne kadar benzer/aynı aksiyon/fps oyun türüne sahip AAA sınıfı video oyunu olsalar da Call of Duty ve Battlefield serisi oyunlar, oynanış şekilleri itibariyle birbirinden farklı oyunlar.

Oyun sırasında verdiği tatlar/zevkler de birbirlerinden çok farklı. Katılıyorum size.

 
Gönderildi : 13 Temmuz 2018 18:22
Avatar Veteran Soldier
(@sertanengin)
Gönderiler: 14
Onbaşı
Konu Sahibi
 

Her ne kadar benzer/aynı aksiyon/fps oyun türüne sahip AAA sınıfı video oyunu olsalar da Call of Duty ve Battlefield serisi oyunlar, oynanış şekilleri itibariyle birbirinden farklı oyunlar. Oyun sırasında verdiği tatlar/zevkler de birbirlerinden çok farklı. Katılıyorum size.

Haklıyım çünkü bizim PS4 grubunda CoD vs BF yapmışlar ana avrat sövüyorlar oyuna 😀
Bende böyle bir forum atayım dedim 😀

 
Gönderildi : 13 Temmuz 2018 19:35
Veteran Soldier tarafından oylandı