Bildirimler
Tümünü temizle

Call of Duty 2 Reshade Efektleri ile Oynama Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Beğeniler
82 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@remzi26)
Gönderiler: 4
Onbaşı
Konu Sahibi
 

Merhaba sayın ve sevgili yardım takımı. Öncellikle Call of Duty 2'yi multiplayer'da ''Reshade'' efektleri ile birlikte oynamak istiyordum, ama kısacası reshade'i kurduktan sonra oyunu hem multiplayer hem de singleplayer .exe'sine tıklayınca başta açılıyor sonra ekran 600X800 (Veya tersi, anlamışsınızdır ne demek istediğimi) çözünürlüğünde gözüküyor.

Bu sırada da ekranın üst kısmında reshade'in kurulduğuna dair mesaj geliyor. Ardından ise birden kapanıyor ve ne bir hata ne de bir hata raporu vermeden oyun kapanıyor. Daha çok bilgi vermesi açısından ''Reshade'' ne şekilde kurduğumu anlatmalıyım:

1.) Offical sitesinden ''4.9.1'' olan en yüksek sürümünü indirdim.

2.) Installeri açtım ve pencerinin altındaki ''vulkan enable/disable'' özelliğine hiç dokunmadan ''selec a game'' olan daha büyük bi üstteki kutuca tıkladım.

3.) Oyun browser'dan oyunun CoD2SP_s.exe'sini seçtim (Single player olan .exe yi seçmiştim).

4.) Direct3D 9 olan kutucuğu işaretledim.

5.) Listedeki tüm efekteri işaretledim.

6.) Program başarıyla kuruldu mesajı geldi ve kapattım installeri.

Oyunu Steam üzerinden satın almıştım. Şunun gibi 1-2 tane programın sitesinde konu da buldum. Belki işinize yarar şeklinde:

Call of Duty 2 CTD with new versions of Reshade

Call Of Duty 2 crashes/not working

Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

 
Gönderildi : 4 Ocak 2022 20:09
Veteran Soldier tarafından oylandı
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Call of Duty 2'yi (singleplayer) çeşitli Reshade efektleri ile oynama konusunu biraz inceledim. Resmi Reshade sitesi ana sayfasından erişilebilen ReShade 4.9.1.exe yazılımını kurdum, başta oyun sorunsuz açıldı, sonra ReShade kurulum seçeneklerinde bulunan tüm yüklenebilir eklentileri yükledim (Görsel-1).

Fakat tüm eklentileri yükleyip Call of Duty 2'yi açmak istediğimde açılır gibi yapıp çökme yapınca sadece Reshade Standart Effects ile Sweet FX eklentileri ile CoD2 için uyumlu olduğu belirtilen Direct3D 9 seçeneğini seçerek tekrar yükledim (Görsel-1).

Reshade Game Compatibility List sayfasında (Görsel-2) ayrıca Call of Duty 2 oyunu için stack-size-fix.exe'nin de kullanılması gerektiği belirtilmişti. Verdiğim bağlantıda bulabileceğiniz stack-size-fix.exe dosyasını indirip Call of Duty 2 oyun yoluna attım ve sürükleyip (drag'n'drop) CoD2SP_s.exe dosyası üzerine bıraktığımda oyun sorunsuz açıldı.

Call of Duty 2 açıldıktan sonra klavyenin ''HOME'' tuşuyla açılıp kapatılabilen Reshade seçeneklerinden sadece HDR [Fake HDR.fx] seçeneğini seçip Resume Game ile oyunu başlattım.

Reshade HDR [Fake HDR.fx] seçeneği aktif iken Call of Duty 2 oyun içerisinde aldığım görseli aşağıdan (Görsel-3) inceleyebilirsiniz (Not: Görselin orjinal hali için görseli yeni sekmede açınız ve url'de bulunan cdn ibaresini www yaparak enterleyiniz).

Need to fix the game executable with this tool (drag'n'drop CoD2SP_s.exe on it): stack-size-fix.exe

C:/Program Files (x86)/Steam/steamapps/common/Call of Duty 2

Sizin yaşadığınız sorun yukarıda bahsettiğim yüklenebilir eklentilerin tamamını yüklemenizden kaynaklanabileceği gibi sisteminizin aşağıda görebileceğiniz Reshade sistem gereksinimlerini karşılamamasından da kaynaklanıyor olabilir.

İşletim sisteminizin güncel ve .NET Framework 4.8 yazılımının kurulu ve güncellemelerinin yapılı olduğundan emin olunuz.

Windows 7 SP1, 8.1 or 10 and .NET Framework 4.5 or higher installed is required.

Call Of Duty 2 Reshade Kurulum

List Of Games Compatible With Reshade

Call Of Duty 2 Reshade Hdr Efekt

 
Gönderildi : 5 Ocak 2022 19:55
Avatar Veteran Soldier
(@remzi26)
Gönderiler: 4
Onbaşı
Konu Sahibi
 

Merhaba Veteran bey. Sizi burda, yeniden yardım ediyorken görmek çok güzel açıkcası ve de cevaplarınız için sağolasınız.

Aklıma takılan 1-2 soru işareti vardı bunları da aşağıda belirtiyor olucam.

1.) Reshade i kuruyorken sadece ''Reshade Standart Effects ile Sweet FX'' leri kurunca ve de üstüne istediğimiz preseti yükleyince (Örneğin: bu preset'i kullandım) bazı efektler eksik mi olmuş oluyordu. Çünki ''lens flare'' isimli efekti oyun içerisinde görmemiştim sizin anlattığınız şekilde yükleyince Reshade'i.

2.) Videodaki ENB dosyasını nasıl yüklemem gerekiyor? Tam bi yol bulamadım açıkcası. Oyunu açınca ve ENB'i yükledikten sonra eksik efekler gözüküyor oyun içerisinde ve de multiplayer'de hiç gözükmüyor efektler (4-5 yıl önce kurduğumda multiplayer'de de tam efektler gözüküyordu. Ve şu şekilde kurdum ENB yi: RAR ı açtıktan sonra klasör içerisindeki tüm dosyaları cod2'nin .exe'sinin olduğu yere yerleştirdim).

3.) Linkdeki ENB dosyasını nasıl yükleyebilirim çünki yine sizi uğraştırmassa ki bence denemelisiniz siz de oyun zevkini katlıyor 2-3 kat en az bu ENB paketi ile. Kendim nasıl kurdum bundan bahsetmek istiyorum

1. Burda, sizinle paylaştığım yukarıdaki linkten ''versiyon 5'' indirdim

2. Oyunu açıp ''AA'' ı kapattım (Şu anti aliasing olandı)

3. Max quality deki ME1.3 DOF isimli klasör deki tüm dosyaları oyunun .EXE sinin bulunduğu yere attım

4. Oyunu başlatınca ''shift + 10'' tuşlarına aynı anda basınca oyun siyah ekran şeklinde gözükmeye başladı.

Şimdiden yeniden emekleriniz vede cevaplarınız için sağolasınız.

 
Gönderildi : 6 Ocak 2022 10:46
Veteran Soldier tarafından oylandı