Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer Oynama Sorunları ve Çözümleri

27 Yazılar
10 Üyeler
0 Beğeniler
27.6 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Bu yazımızda Call of Duty Advanced Warfare multiplayer oynarken ya da oynamak istediğinizde alınan çeşitli hatalara ilişkin çözüm önerilerimizi bulabilirsiniz. Error: Call of Duty Advanced Warfare no network connection detected. You must have an active network connection to play online or over a local network hatası alan multiplayer oyuncuları, sorunun çözümünü aşağıda anlattığımız şekilde çözebilir ve bağlantısını aşağıda bulabileceğiniz Steam forum sayfasından konuyu takip edebilirler.

Call of Duty Advanced Warfare no network connection detected hatası çözümü için biraz uçuk bir öneri gibi görsem de bir çok oyuncunun bu işlemden olumlu sonuçlar aldığını farklı farklı platformlarda belirtmesinden dolayı anlatacağım işlemleri gerçekleştiriniz.

Google Crome veya Firefox kullanıyor olsanız da Windows işletim sistemleriyle gelen Internet Explorer web browser'ınızı açınız. Araçlar bölümünden İnternet Seçenekleri'ni açınız ve ''Gelişmiş'' sekmesinde görebileceğiniz ''Sıfırla'' tuşuna basarak internet explorer ayarlarını varsayılan duruma getiriniz.

Her ihtimale karşın varsa diğer web browser'ınızda da benzer işlemleri uygulayınız. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak multiplayer sunuculara bağlanmayı deneyiniz, iyi oyunlar.

No Network Connection PLEASE HELP
How to fix Advanced Warfare must have active network connection?
Bart_RSBr: Well, the option "reset the internet explorer options" is on Internet Options menu!
Windows>Control Panel> Internet Options> Advanxed> Reset Internet Explorer Options!!
Sorry if I didn't explain it right!!! I hope it works for You!!!
Option25: Thank you very much Bart, it worked for me too!!

Güncelleme: Bu konu başlığı, forumda daha önce açılmış olan ve aşağıda listesini bulabileceğiniz multiplayer ile ilgili başlıkların derli toplu bulunması amacıyla birleştirlmiştir. Lütfen tüm yorum/mesajları inceleyiniz.

Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer No Games Found Error

Call of Duty Advanced Warfare No Network Connection Detected Error

Call of Duty Advanced Warfare DLC Görünme Sorunu

Call of Duty Advanced Warfare İkinci Silah Problemi

Call of Duty Advanced Exo-Survival Oyununda Kilitli Silahlar Nasıl Açılır?

Call of Duty Advanced Warfare Lisanslı Oyun 1 VAC Banlanması Sorunu

Call of Duty Advanced Warfare Exo Survival Tier 4 Riot Harita

Codaw No Network Connection Detected Error Solution

Codaw No Network Connection Detected Hatasi

 
Gönderildi : 13 Kasım 2014 01:38
Konu Etiketleri
Avatar Veteran Soldier
(@ballanceex01)
Gönderiler: 1
Er
 

Call of Duty Advanced Warfare exo survival oynuyorum. Sürekli tier 4 açıldı riot harita da ancak özel maç yaparsam oynayabiliyorum tek başıma çoklu olarak nasıl oynayabilirim arkadaşlar.

 
Gönderildi : 3 Ocak 2015 02:29
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Henüz Call of Duty Advanced Warfare orjinal oyun kuramadım maalesef, bu yüzden yardımcı olamayacağım, CoDAW oyuncusu arkadaşlar bilgi verebilirlerse şimdiden teşekkür ederiz.

Call of Duty Advanced Warfare exo survival oynuyorum. Sürekli tier 4 açıldı riot harita da ancak özel maç yaparsam oynayabiliyorum tek başıma çoklu olarak nasıl oynayabilirim arkadaşlar.

 
Gönderildi : 3 Ocak 2015 22:18
Avatar Veteran Soldier
(@mustafacelik)
Gönderiler: 2
Er
 

Lisanslı Call of Duty Advanced Warfare oyunum ile multiplayer moda yaklaşık 8 gündür giremiyordum. Bugün steam hesabımda 1 VAC yasaklaması diye birşey olduğunu farkettim. Araştırdığımda hile yapanların banlandığı ve bir daha asla oyuna alınmadığı yönünde bilgiye ulaştım. Hile yapmamış olmama rağmen böyle bir sıkıntı yaşadım. Benzer sorun yaşayan ve çözen birileri yardımcı olursa sevinirim.

 
Gönderildi : 22 Ocak 2015 00:38
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz Valve Anti Cheat System (VAC) BAN Steam Bilgilendirme Sayfası'ndaki bilgilere göre VAC ban kalıcı ve kaldırılması mümkün değil maalesef. Bu durumu bağlantıda Steam VAC ban itirazı yapan bir oyuncunun konusunda paylaştığı ve aşağıda da görebileceğiniz görsel üzerindeki itiraz yazısı ile bu yazının alt tarafında verilen '' If you have been VAC banned, the ban will not removed'' yazısında görebiliriz.

Call of Duty Advance Warfare'da olduğu gibi diğer oyunlarda da VAC ban işlemleri oyun sunucularındaki VAC yazılımı tarafından otomatik olarak yapılıyor.

Steam VAC Şikayet Sayfası'ndan yapılan hile şikayetleri ise şikayet edilenin dosyasının kabarması durumunda görevliler tarafından manuel olarak yerine getiriliyor.

Steam VAC banlar genelde doğru uygulansa da bazen oyuncuların hile kapsamına girmeyeceğini düşünerek yaptıkları hatalardan da kaynaklanabiliyor, örneğin hesap bilgilerini bir arkadaşına oyunu oynaması için geçici olarak vermek ve arkadaşına hile yapmayacağı konusunda fazla güvenmek, oyun oynamadan önce steam dosya doğrulaması yapmamak, config.cfg dosyalarında izin verilmeyen boyutlarda değişiklikler yapmak, ha*k yoluyla rank/level yükseltme işlemleri vb.

Öncelikli tavsiyem oyun config dosyaları üzerinde herhangi bir modifikasyon yaptıysanız bu işlemleri geri alınız, oyunu harici ya da farklı bir sürücü üzerine kurmuşsanız C: üzerinde steam dosya yoluna kurunuz, modeminizi resetleyerek IP'nizi değiştiriniz ve oyun dosya doğrulaması yaparak Call of Duty Advance Warfare VAC banınızın hala etkin olup olmadığını deneyiniz, olumsuz sonuç alırsanız oyunu komple kaldırınız ve yeniden kurunuz.

Eğer sorun devam ederse Steam Support/Destek sayfasından steam hesabınızdan ayrı bir üyelik açarak steam profil bilgilerinizi de belirterek sorununuzu belirtiniz, kesinlikle hile yapmadığınızı, VAC banınızın kaldırılmasını ve banınız kaldırılmayacaksa CoDAW VAC ban cezası almanızın gerekçesini VAC log kayıtlarından alınarak tarafınıza bildirilmesini isteyiniz.

Lisanslı Call of Duty Advanced Warfare oyunum ile multiplayer moda yaklaşık 8 gündür giremiyordum. Bugün steam hesabımda 1 VAC yasaklaması diye birşey olduğunu farkettim. Araştırdığımda hile yapanların banlandığı ve bir daha asla oyuna alınmadığı yönünde bilgiye ulaştım. Hile yapmamış olmama rağmen böyle bir sıkıntı yaşadım. Benzer sorun yaşayan ve çözen birileri yardımcı olursa sevinirim.

VAC Wrongfully Ban

Valve Anti Hile Sistemi (VAC) BAN
Önemli: Tüm VAC yasaklamaları kalıcıdır; Valve hile yapanlara karşı sıfır tolerans politikası güder ve şartlar ne olursa olsun VAC yasaklamalarını kaldırmaz.

VAC Nedir?: Bir kullanıcı tanımlanabilir hile yazılımı kullanan bir bilgisayardan VAC korumalı bir sunucuya bağlanırsa, VAC sistemi kullanıcıyı gelecekte VAC korumalı sunucularda oynamaktan yasaklar.

Sunucu yöneticileri oyuncuları özel olarak yasaklayabilmesine karşın VAC yasaklaması yapamaz. VAC sistemi otomatiktir; dolayısıyla Steam Destek'e hilecileri şikayet etmek gerekmemektedir, ayrıca Steam Destek bu şikayetlerde yer alan bilgilere göre hareket etmez.

VAC sistemi hileleri, hile imzalarını kullanarak sağlıklı bir şekilde belirler. Bir oyuncuyu diğer oyuncuya karşı üstün kılacak herhangi bir üçüncü parti değişiklik, hile veya uygun olmayan yazılım olarak sınıflandırılır ve VAC yasaklaması harekete geçirir. Bu durum, oyunun dinamik bağlantı kütüphaneleri ve çalıştırılabilir dosyaları üzerinde yapılan değişiklikleri de içerir.

Aşağıdakiler VAC yasaklaması kapsamında değildir:

* X-Fire gibi sohbet yazılımları kullanmak
* Sistem donanımı yapılandırmaları
* Ekran kartı sürücüleri gibi, güncellenmiş sistem sürücüleri

Sadece güvenilir makinelerden VAC korumalı sunuculara bağlanın; eğer Steam'e bağlandığınız makinede hile yazılımının olup olmadığından emin değilseniz asla VAC korumalı sunucularda oynamayın.

Betikler ve özel görünümler gibi oyunlarda değişiklik yapan dosyaları yüklerken dikkatli olun. Sadece güvenilir kaynaklardan içerik indirin. Hileciler, bazen başkalarının yasaklanması için hilelerini çeşitli yollarla gizlerler.

Dikkat: VAC yasakları sadece hile tespit edilen oyun için geçerli olacaktır. Örnek olarak, Modern Warfare 2'daki VAC yasaklaması Modern Warfare 3'ü etkilemez.

Modern Warfare 2 & Modern Warfare 3: VAC sistemi herkese açık veya parola korumalı olan tüm çok oyunculu sunucularda etkindir. Yapılandırma dosyası düzenlemesi dışında oyunda herhangi bir değişiklik yapılması VAC yasaklaması ile sonuçlanır. Konsol etkinleştiriciler, VAC'ı devre dışı bırakan araçlar ve sunucu barındırma modları buna örnektir.

VAC ile Server Yasaklamalarının Farkı: Hesabınızın VAC tarafından yasaklandığının en açık göstergesi, VAC korumalı sunucuya girerken alacağınız şu iletidir:

"Bu korumalı sunucuya bağlanma talebiniz reddedildi. Geçmişte yaptığınız hile ihlâlleri sonucu tüm korumalı sunuculardan yasaklandınız."

Eğer bir sunucuya bağlanmaya çalışırken "STEAMID IS BANNED" ile başlayan (veya buna benzer) bir hata iletisi alırsanız, hesabınız VAC tarafından yasaklanmamıştır. Sunucu yöneticileri sizi belirli sunuculardan yasaklayabilir (bunu önleyemeyiz; sunucuyu yöneten kimse oyuncuları kendi arzusu doğrultusunda herhangi bir nedenden ötürü yasaklayabilir).

Büyük bir sunucu kitlesi tarafından yasaklandığınızı keşfettiyseniz fakat VAC durumunuz "Sicili temiz" olarak gözüküyorsa, büyük olasılıkla Steambans veya Punkbuster gibi üçüncü parti yasaklama aracı tarafından yasaklanmışsınızdır. Bu üçüncü parti araçlar ortak bir yasaklanmış kimlik veritabanını kullanır. Bu araçlar Steam ile ilişkili değildir ve bu sorunu çözmede size yardımcı olamayız.

Hile yazılımı yüklü bir bilgisayardan VAC korumasız sunuculara bağlanmak, VAC tarafından yasaklanmanıza neden olmaz.

 
Gönderildi : 22 Ocak 2015 04:49
Avatar Veteran Soldier
(@bilginsen1979)
Gönderiler: 2
Er
 

merhaba cod advanced Exo-Survival oyun modunda kilitli silahlar nasıl açılır. Örnek 1'incisi otomatik silah ve tabanca var ve adam seri hareket ediyor 2'ncisi Lazer silah ve tabanca var hareketleri ağır (Q) basınca kalkanı var. 1'inci modu oynayınca belli levelden sonra silahların hepsi açılıyor ama 2'nci modda geçince silahlar aktif olmuyor. Demem o ki bu açılmayan silahları nasıl açılır veya satın alınır mı?

 
Gönderildi : 24 Şubat 2015 14:28
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Sanırım Call of Duty Advanced Warfare Exo-Survival tier sistemini soruyorsunuz. Deneyimim olmamakla beraber bildiğim kadarıyla CoDAW Exo-Survival Tier sistemi raund bazlı çalışıyor. Tier-1'den Tier-4'e aşağıdaki belirttiğim en sayıda raund oynayıp ilerledikçe oyuncuya Exo-Suit, başlık, eldiven, dizlik kıyafet vb. yeni teçhizatlar geliyor.

  • Tier-1: Bio Lab, Retreat, Detroit, Ascend
  • Tier-2: Horizon, Comeback, Terrace, Instinct // Tier-1 haritalarında 50 raund oynadıktan sonra açılır.
  • Tier-3: Greenband, Solar, Recovery, Defender // Tier-2 haritalarında 75 raund oynadıktan sonra açılır.
  • Tier-4: Riot // Tier-3 haritalarında 100 round oynadıktan sonra açılır.

Exo Survival Weapon Upgrade sisteminde ise çeşitli silah ve eklentiler, bomba vb. almak için yeterli puanınızın (Upgrade Point) olması gerekli ve belirli bir raund sayısına ulaştığınızda satın alabiliyorsunuz. Örneğin MK14 alabilmek için 3 upgrade puanına sahip olmanız ve 25. raunda ulaşmanız gerek.

Exo Survival Class sisteminde ise Light Exo, Heavy Exo, Specialist Exo bulunuyor. Silah seçimi, scorestreak, exo-ability ayarları için de puan sistemi mevcut.

Şu an için bilgilerimin sınırlı olması nedeniyle Advanced Warfare Exo Zombies Outbreak Strategy Guide – High Round Tips for Solo, Co-op bağlantısında bu konuda detaylı anlatımların olduğu makaleyi (İngilizce) incelemenizi tavsiye edebilirim, oldukça iyi anlatım yapmış.

merhaba cod advanced Exo-Survival oyun modunda kilitli silahlar nasıl açılır. Örnek 1'incisi otomatik silah ve tabanca var ve adam seri hareket ediyor 2'ncisi Lazer silah ve tabanca var hareketleri ağır (Q) basınca kalkanı var. 1'inci modu oynayınca belli levelden sonra silahların hepsi açılıyor ama 2'nci modda geçince silahlar aktif olmuyor. Demem o ki bu açılmayan silahları nasıl açılır veya satın alınır mı?

Codaw Exo Survival Sistem

 
Gönderildi : 24 Şubat 2015 18:11
Avatar Veteran Soldier
(@porik)
Gönderiler: 1
Er
 

Arkadaşlar ben bi türlü Call of Duty Advanced Warfare'da 2. silaha istediğim silahları alamıyorum, millete bakıyorum kafasına göre dürbünlü felan kullanıyor bize anca tabanca.

Lütfen bi yardımcık :'( :'(

 
Gönderildi : 11 Ekim 2015 23:00
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty Advanced Warfare'da 2. silah olarak birincil silahlardan almak için Wildcard kullanmak gerekiyor bildiğim kadarıyla. Bunun için Wildcards seçeneklerinden Overkill'i seçtiğinizde sahip olduğunuz birincil silahlardan birini ikincil silah olarak secondary weapon slotunuza alabilirsiniz.

Örneğin aşağıya alıntıladığım Call of Duty Advanced Warfare en iyi silah/teçhizat listesinde bulunan Guy Beahm (Multiplayer Level Designer) oyuncusunun Secondary Weapon: HMR Submachine Gun alabilmek için Wildcards: Overkill aldığını görebilirsiniz. Ayrıca CoDAW Wildcards özellikleri için videodaki anlatımdan da yararlanabilirsiniz, iyi oyunlar.

Arkadaşlar ben bi türlü Call of Duty Advanced Warfare'da 2. silaha istediğim silahları alamıyorum, millete bakıyorum kafasına göre dürbünlü felan kullanıyor bize anca tabanca.

Lütfen bi yardımcık :'( :'(

Best Multiplayer Loadouts in Call of Duty: Advanced Warfare

Sean Marino (Weapons and Vehicle Artist)

    Primary Weapon: MP11
    Attachments: Red Dot Sight, Rapid Fire, Quickdraw
    Secondary Weapon: Combat Knife
    Perks: Lightweight, Overcharged, Fast Hands, Blast Suppressor, Scavenger
    Exo Ability: Exo Stim
    Exo Launcher: None
    Wildcards: Primary Gunfighter, Perk 1 Greed, Perk 3 Greed
    Scorestreaks: None

Guy Beahm (Multiplayer Level Designer)

    Primary Weapon: IMR Assault Rifle
    Attachments: Red Dot Sight, Stock, Quickdraw Grip, Advanced Rifling
    Secondary Weapon: HMR Submachine Gun
    Perks: Lightweight, Toughness, Scavenger
    Exo Ability: None
    Exo Launcher: None
    Wildcards: Overkill, Primary Gunfighter
    Scorestreaks: Paladin, Aerial Assault Drone

Mike Mejia (Producer)

    Primary Weapon: ASM1 Submachine Gun
    Attachments: Red Dot Sight, Quickdraw Grip, Laser Sight
    Secondary Weapon: None
    Perks: Lightweight, Fast Hands, Blast Suppressor
    Exo Ability: Exo Overclock
    Exo Launcher: Variable Grenade x2
    Wildcards: Primary Gunfighter
    Scorestreaks: Orbital Care Package (Modules: Better Odds), XS1 Goliath

Michael Condrey (Sledgehammer Games Co-Founder)

    Primary Weapon: IMR
    Attachments: Red Dot Sight, Quickdraw Suppressor
    Secondary Weapon: Combat Knife
    Perks: Lightweight, Fast Hands, Blast Suppressor
    Exo Ability: Overclock
    Exo Launcher: Frag Grenades x2
    Wildcards: Primary Gunfighter
    Scorestreaks: UAV (Orbital VSAT), Orbital Care Package

Travis Naas (Senior Sound Designer)

    Primary Weapon: S-12 Shotgun
    Attachments: Laser Sight, Advanced Rifling
    Secondary Weapon: RW1 Pistol
    Perks: Lightweight, Gung-Ho, Toughness, Blast Suppressor
    Exo Ability: Exo Overclock
    Exo Launcher: Frag Grenade
    Wildcards: Perk 3 Grenade
    Scorestreaks: UAV

Craig Louie (Multiplayer Designer)

    Primary Weapon: MP11
    Attachments: Rapid Fire, Foregrip, Laser Sight
    Secondary Weapon: Combat Knife
    Perks: Lightweight, Overcharged, Gung-Ho, Blast Suppressor
    Exo Ability: Exo Shield, Exo Overclock
    Exo Launcher: None
    Wildcards: Primary Gunfighter, Perk 1 Greed, Tactician
    Scorestreaks: None

Greg Reisdorf (Lead Multiplayer Designer)

    Primary Weapon: KF5 Spanner
    Attachments: Quickdraw Grip
    Secondary Weapon: XMG Bacon and Eggs
    Perks: Lightweight, Blind Eye, Toughness
    Exo Ability: Overclock
    Exo Launcher: Tracking Drone
    Wildcards: Overkill
    Scorestreaks: Missile Strike, Aerial Assault Drone

Kelly Mermelstein (Lighting Artist)

    Primary Weapon: KF5
    Attachments: Rapid Fire, Quickdraw Grip
    Secondary Weapon: ASM1
    Perks: Lightweight, Fast Hands, Toughness
    Exo Ability: Exo Overclock
    Exo Launcher: Semtex x2
    Wildcards: Overkill
    Scorestreaks: UAV (Module - Enemy Direction)

Alejandro Gil (Multiplayer Art Director)

    Primary Weapon: Multiple Detonation Launcher
    Attachments: Quickdraw Grip
    Secondary Weapon: Bulldog Shotgun
    Perks: Lightweight, Flak Jacket, Gung-Ho, Fast Hands, Scavenger
    Exo Ability: Exo Overclock
    Exo Launcher: None
    Wildcards: Overkill, Perk 1 Greed, Perk 2 Greed
    Scorestreaks: UAV

Rosie Katz (Senior Level Designer)

    Primary Weapon: AK12
    Attachments: Extended Mags, Foregrip, Quickdraw Grip
    Secondary Weapon: Combat Knife
    Perks: Lightweight, Cold-Blooded, Toughness
    Exo Ability: Exo Shield
    Exo Launcher: EMP Grenade
    Wildcards: None
    Scorestreaks: UAV, Orbital Care Package

Aaron Halon (Director of Product Development)

    Primary Weapon: MORS The Doctor (Elite)
    Attachments: Stock
    Secondary Weapon: RW1 Guardian
    Perks: Lightweight, Fast Hands, Hardline, Blast Suppressor
    Exo Ability: Cloak
    Exo Launcher: Semtex
    Wildcards: Perk 3 Greed
    Scorestreaks: Orbital Care Package, Remote Turret, Warbird

Josh Katz (Senior Level Designer)

    Primary Weapon: HBRa3
    Attachments: Red Dot Sight, Quickdraw Grip
    Secondary Weapon: Atlas 45
    Perks: Lightweight, Cold-Blooded, Blast Suppressor, Scavenger
    Exo Ability: Exo Shield
    Exo Launcher: Frag Grenade x2
    Wildcards: Perk 3 Greed
    Scorestreaks: UAV

Colin O’Connor (Senior Multiplayer Animator)

    Primary Weapon: HBRa3
    Attachments: Extended Mags, Red Dot Sight, Suppressor
    Secondary Weapon: None
    Perks: Lightweight, Low Profile, Gung-Ho, Blast Suppressor
    Exo Ability: Overclock
    Exo Launcher: Semtex
    Wildcards: Perk 1 Greed
    Scorestreaks: UAV

Codaw Wildcards Overkill

 
Gönderildi : 12 Ekim 2015 00:04
Avatar Veteran Soldier
(@oguzhan-toparli)
Gönderiler: 5
Onbaşı
 

Beyler sa. CoD Advanced Warfare mp'ına Magma DLC'si aldım. Oyuna yüklendi yazıyo ama kostum gözükmüyo hala. Download işareti çıkıyo yardımcı olabilir misiniz?

 
Gönderildi : 30 Kasım 2015 22:49
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty Advanced Warfare DLC görünmemesi sorunu çözümü için öncelikle aşağıda gösterdiğim dosya yolundaki httpcache klasöründe bulunan dosyaların tamamını sildikten sonra Steam uygulaması üzerinden oyuna sağ tık yaparak özellikleri açınız, ''Yerel Dosyalar'' sekmesine geçerek ''Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula'' butonuna basarak dosya doğrulaması yapınız.

C://Program Files (x86)/Steamapp/cache/httpcache

Resimleri herhangi bir upload sitesine yükleyip linklerini konuya ekler misiniz?

Beyler sa. CoD Advanced Warfare mp'ına Magma DLC'si aldım. Oyuna yüklendi yazıyo ama kostum gözükmüyo hala. Download işareti çıkıyo yardımcı olabilir misiniz?

Codaw Magma Dlc

 
Gönderildi : 30 Kasım 2015 23:19
Avatar Veteran Soldier
(@oguzhan-toparli)
Gönderiler: 5
Onbaşı
 

unutmuşum özürler

Codaw Magma Dlc Install Error 2

Codaw Magma Dlc Install Error 1

 
Gönderildi : 2 Aralık 2015 02:23
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty Advanced Warfare Magma Premium Personalization Pack Steam satış sayfasında bulunan yorumlara bakılırsa aynı hatayı alanlar oldukça fazla. Aşağıya alıntıladığım Activision resmi forumundaki bir XBox oyuncusu ise yorumunda CoDAW Magma Personalization Pack yükleme hatası aldığını ve sorunu çözdüğünü bildirmiş. Bu yorumdan faydalanarak şu önerilerimi uygulamanızı tavsiye edebilirim.

* Steam üzerinden Call of Duty Advanced Warfare oyununuza ait Magma Premium Personalization Pack hizasında bulunan tik işaretini kaldırınız. Kaldırdığınız anda download yeniden başlayacaktır. Magma Pack tekrar yüklendiğinde oyunu açıp hatanın giderilip giderilmediğini kontrol ediniz.

* Sorun devam ederse Steam/Call of Duty Advanced Warfare/Magma Premium Personalization Pack hizasındaki tik işaretini kaldırır kaldırmaz Steam'i kapatarak sisteminizi yeniden başlatınız, yukarıda da verdiğim dosya yoluna girerek tüm cache'leri temizleyiniz ve ardından Steam'i açınız. Magma personalization paketinin download edilerek yüklenmesinden sonra tekrar oyunu açarak hatanın durumunu kontrol ediniz.

C:/Program Files (x86)/Steamapp/cache/httpcache

Alright so I got the camos to work... I'm not sure exactly what got them working but for anyone else that has this problem this is what I did: I uninstalled both personalization packs from the games and apps menu.  I shut down my Xbox and unplugged the power supply for 5 mins to clear the cache. I then started my Xbox and loaded up Advanced Warfare.

When I went into multiplayer I noticed that the reticles and camos were in my new items menu so I thought,"Did that seriously work?" Sure enough, the camos were now unlocked and able to be equipped.  I then went to games & apps to confirm that the packs were still uninstalled and they were.  I have no idea why uninstalling the packs is what allowed me to use them but that's what happened.  If anyone from Activision support notices this then you might want to look into that because that is very odd.

Codaw Magma Premium Personalization Pack Error

 
Gönderildi : 2 Aralık 2015 03:46
Avatar Veteran Soldier
(@oguzhan-toparli)
Gönderiler: 5
Onbaşı
 

Oyunu steam dan aldıkdan sonra hiç bişey yüklemeden direk yüklü yazdı tiki kaldırdım oyuna girdim gene olmadı
C deki dosyaları sildim hepsini tiki kaldırdıkdan sonra tike bastım yüklü dedi gene oyuna girdim gene download gözükmekte çözemedim ?

 
Gönderildi : 2 Aralık 2015 20:48
Avatar Veteran Soldier
(@expertplayer)
Gönderiler: 1
Er
 

Aynı problem bende de var bütün anlatılan çözüm yollarını denedim ama nafile. Call of Duty Advanced Warfare Lightning Premium DLC sini aldım ben de. Ama dlc yi yüklemiyor, direk yüklü gosteriyor.

 
Gönderildi : 2 Aralık 2015 21:09
Sayfa 1 / 2