Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Modern Warfare 3 Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

18 Yazılar
5 Üyeler
0 Beğeniler
63.1 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Modern Warfare 3 hakkındaki bu yazımızda; multiplayer, silahlar, perkler, team perk, killstreak, deathstreakler [Pointstreak], modlar, Spec Ops taktikleri ile oyuna ait detaylı incelemeyi bulabilirsiniz. Yazımız bir kaç forum başlığının birleştirilmesi ile oluşturulmuştur, lütfen yazının sonuna kadar inceleyiniz.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 İnceleme:

Özgür dünyanın kaderi senin ellerinde! Bir zamanlar "süper güç" olarak nitelendirilen Amerika düştü! Kraliyet toprakları İngiltere perişan. Almanya, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük yıkımla karşı karşıya. Zaten siyasi belirsizliklerle yıllardır uğraşan Fransa ise, çaresizliğin zirvesinde. Rusya durmuyor, durdurulamıyor. Stalin öleli yıllar oluyor, ancak Stalin Rusya'sı hala yaşıyor. Başka devletleri yok edercesine hem de...

Call of Duty, her oyunda biraz daha ileri gitmeye devam ediyor. İlk Modern Warfare oyunuyla yeniden doğan seri, modern savaş sanatında üçüncü perdeye start vermek üzere. Rusya giderek güçleniyor, daha doğrusu aşırı milliyetçi kesimin başlattığı faaliyetler son hızıyla sürüyor. Makarov, evet Makarov hala kayıp ve onun peşinde hala bir ekip var; Cpt. Soap MacDavish, Cpt. Price ve Rus müttefikimiz Nikolai.

Modern Warfare 3, iki numaralı yapımın bitiminin kısa süre sonrasında başlayacak. İki numaralı oyunun finalinde General Shepard ile benzeri görülmemiş bir kovalamaca yaşamış ve sonunda hayatta kalmayı başarabilmiştik. Shepard, bir kuklaydı ve ortadan kaldırıldı. Şimdi ise, o ipleri elinde tutanı bulmamız gerekiyor. Yani o kanlı hava limanı baskınını gerçekleştirip, sonra da ortadan kaybolan, ama etkisini her zaman hissettiren Makarov'u!

Modern Warfare 3, yine Infinity Ward önderliğinde geliştiriliyor, ancak bu kez ekibe takviye olarak iki stüdyo daha bulunuyor; Sladgehammer Games ve Raven Software. Hatırlarsınız, Modern Warfare 2'nin geliştirilme sürecinin ardından Infinity Ward patronları Jason West ve Vince Zampella'nın görevlerine son verilmiş, bu durum hem sektörde, hem de oyuncu çevrelerinde büyük yankı uyandırmıştı. Activision, bu ikilinin yapılan anlaşmaya itaatsiz davrandığını öne sürerken, Infinity Ward yapımcıları ise, paralarını alamadıkları gibi, Activision'ın Call of Duty markasına tek başına sahip olmak istediğini öne sürüyordu.

Sonuç olarak dava süreci hala devam ediyor ve bu süreç sırasında yeni Call of Duty oyunları da gelmeye devam ediyor. Sladgehammer Games, oyunun dinamikleri ve senaryo moduna yardımlarda bulunurken, Raven Software da Modern Warfare 3'ün çoklu oyuncu modlarıyla ilgileniyor. Eh, Jason West ve Vince Zampella'nın ardından ekipten yaklaşık 50 kişi daha ayrılınca, işlerin gecikmemesi ve kalitede ödün verilmemesi için bulunabilecek en çabuk çözüm de böyle bir yöntem olabilirdi sanırız.

Modern Warfare 3, önümüzdeki kasım ayında PC, PS3 ve X360 platformları için satışa sunulacak. Activision, özellikle Modern Warfare 2 ve ardından Black Ops ile eğlence sektörü kapsamında eşi görülmemiş büyük başarılara imza attıklarına ve bu başarılar zincirini Modern Warfare 3 ile de devam ettireceklerine dikkat çekiyor. Ancak Activision'ın karşısında rakip firmaların haricinde, artık önemli bir de oyuncu kitlesi var (tabii ki Infinity Ward skandalı yüzünden). Peki tüm bunlara rağmen Modern Warfare 3, kalbimizi çalmayı başarabilecek mi?

İkinci Dünya Savaşı bitti, şimdi moda Üçüncü Dünya Savaşı: İkinci Dünya Savaşı temalı oyunlara yeni bir soluk getiren Call of Duty, şimdi de sizi Üçüncü Dünya Savaşı'na davet ediyor. Eğer oyunun ilk yayımlanan tanıtım videolarına göz attıysanız, zaten oyundaki savaşın boyutunun ne derece büyük olduğunu da fark etmişsinizdir. Amerika, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde cereyan eden terör olayları, tam bir kaos ortamını oluşturuyor ve dünya giderek Üçüncü Dünya Savaşı'na sürükleniyor. Hatta sürüklendi bile.

Modern Warfare 2 ile Amerika'da başlayan işgal, yeni oyunla daha da öteye taşınıyor. Oyunun E3 oynanış videosunda gösterilen New York şehri, şimdiki halinden oldukça farklı ve tamamen harap halde karşımıza çıkıyor. Etrafta rus askerleri, rus helikopterleri, jet uçakları, denizden gerçekleştirilen roket saldırıları, su altından ilerleyen deniz altı takımları, gizli hareket etmeyi seven elite takımlar ve an be an paramparça olan şehir yapılarıyla, inanılmaz savaş deneyimleri bizi bekliyor.

Şimdiye kadar Call of Duty'de hep heyecanlı senaryo modlarıyla karşılaştık. Modern Warfare 3'te de bunun aksini düşünmek imkansız gibi görünüyor. Belirtilenlere göre, yapımın senaryo modunda 15 ana görev bulunacak. Tabii ki dünyanın farklı noktalarını dolaşacak, yine farklı karakterlerin gözlerinden savaşa dahil olacağız.

MW3'te uğrayacağımız yerleri:

* Dharmasala - Hindistan
* New York, Washington D.C. - Amerika
* Sierra Leone'da bir mekân
* Londra - İngiltere
* Mogadishu - Somali
* Hamburg, Berlin - Almanya
* Paris - Fransa
* Prag - Çek Cumhuriyeti ve Çek Cumhuriyeti'nde bir kale
* Moskova, Rusya
* Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri olarak sıralayabiliriz. Tablodan da anlaşılabileceği gibi bu oyunda savaşı kentsel bölgelerde daha fazla yaşayacağız.

Amacımız: Öncelikli amacımız tabii ki savaşı sona erdirmek. Bunun için de önemli faktörlerden biri olan Makarov'u bulmamız gerekiyor. Cpt. Price ve ekibi, oyun boyunca Makarov'un izini sürecek. Zaten bu tip özel görevlerde Price'ın ne denli başarılı olduğunu da bilmeyen yoktur. Fakat iş, "bul-öldür" kadar basit olmayacak. Söylenenlere göre birkaç kez sürprizlerle karşılaşacağız, Makarov elimizden kaçabilecek veya "tuzak kurdum" derken tuzağın içinde bulabileceğiz kendimizi.

Tanıdık yüzler, yeni takviyeler: Cpt. John Price, Cpt. John "Soap" MacDavish, Nikolai, Makarov... Bu karakterler kesinleşmiş eski isimler. Şimdi bunlara yenilerini de ekleyelim. Örneğin: Derek "Frost" Westbrook ve Sandman. Evet, karşınızda yeni Delta Force operatörleri. Marcus Burns'e de merhaba deyin. Kendisi özel hava servisinde bir çavuş. Londra'da ondan epeyce yardım alacağız. Yeni bir Rus karakter olmazsa olmaz tabii ki. Bu sebeple Yuri isimli yeni karakteri de Rus federal güvenlik ajanı olarak göreceğiz. Bir de Grinch var. Bu karakterin de ünlü Spider-Man filminin başrol oyuncusu Tobey Maguire tarafından seslendirileceği söyleniyor.

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Price Soap

Hayatta kal: MW3 senaryo moduna dair detaylar Internet'te fink atıyor desek yeridir. Hatta oyunun neredeyse finali bile belli oldu denilebilir. Biz bunlara kulak kapatıp, göz çevirip, diğer detayları anlatmaya devam edelim. Önemli bir spoiler vererek, oyundan alacağınız muhtemel zevki yok etmek istemeyiz. Modern Warfare 2'de co-op olarak oynayabildiğiniz, hatta tek başınıza oynamaya kalkıştığınızda epeyce zorlaşan Spec Ops modu bulunuyordu. Modern Warfare 3'de ise, daha güçlü bir versiyonu bulunacak.

Yeni Spec Ops, yine iki kişi tarafından co-op olarak oynanabiliyor ve adam öldürdükçe puan kazanmanızı ve seviye atlamanızı sağlıyor. Tabii ki seviye değiştikçe düşmanların zorluk düzeyleri de artıyor. Böylece daha gelişmiş silahlara ihtiyaç duyuyor, elinizdekileri de geliştirmeye yönelebiliyorsunuz. Aynı silaha iki farklı dürbün ekleyebilir, birini yakın, diğerini de uzun mesafeli nokta atışlarda kullanabilirsiniz. Üstelik bu değişimi yapmanız sadece birkaç saniye sürüyor.

Peki bu modun, MW2'deki moddan farkı ne? Artık, karşımızdaki düşman faktörünün nereden geldiğini kolay kolay kestiremeyeceğiz. MW2'de genellikle düşmanların her defasında nereden gelecekleri belliydi, bu da önceden önlem almamıza yardımcı oluyordu. Fakat MW3'te durum farklı. Artık düşmanlar, her defasında farklı noktalardan üzerimize gelecek ve bu da her daim tedirginlik seviyesinin azalmamasını sağlayacak.

Ayrıca Spec Ops modunda, dövüş oyunlarındaki "kombo" mantığına benzer bir uygulama olacak. En kısa zamanda ne kadar çok adam öldürürseniz, o kadar fazla puan elde edeceksiniz. Yapımcıların bir diğer düşüncesi ise, 2 kişilik bu oyun sistemini, multiplayer haritaların tamamına entegre edebilmek. Ve asıl bu moddaki yenilik ise, Survival ve Mission adlarında iki yeni alt oyun modunun bulunması. Survival'de en uzun süre hayatta kalmak için mücadele etmemiz gerekiyorken, Mission'da da bize verilen görevleri eksiksiz ve zamanında yerine getirmeye çalışacağız.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3'de haritalar da şöyle:

MW3 Survival Maps: Carbon - Dome - Radar - Seatown - Village

MW3 Mission Maps: Civilian Rescue - Flood the Market - Invisible Threat - Little Bro's - Out of Africa - No Fly Zone - Wing Man.

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Map

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Multiplayer: Call of Duty serisi, hala multiplayer olarak en çok tercih edilen FPS oyunlarının başında geliyor. Bugün, örneğin Xbox Live'da en çok oynanan oyunların listesine bakacak olursanız, mutlaka ilk 10 oyun arasında 3 tane Call of Duty göreceksiniz. Dolayısıyla Modern Warfare 3'ün de bu gibi listelere girmesi hiç de zor değil. Bu, biraz da yapımcıların oyuna getireceği yeni takviyelere bağlı. Capture the Flag, Deathmatch, Team Deathmatch gibi modlar, zaten bilindik, en fazla tercih edilen modlar. Buna şüphe yok, ama Call of Duty'nin asıl işi, tabii ki ilk Modern Warfare'dan bu yana geliştirerek önümüze getirdiği perk ve killstreak sistemi.

Modern Warfare 3'te yer alacak perk ve killstreak'lardan bazıları:

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Perk'ler:

*Stopping Power: Kurşunlarınızın verdiği hasarı arttırıyor.
*Blast Shield: Patlayıcılara karşı dayanıklılık veriyor.
*Health Regen: Zamanla enerjiniz doluyor.
*Stun Protection: Flash bombalar yüzünden hareket edememenizi engelliyor.
*Blind Eye: Oyuncuların kullandıkları killstreak'lara karşı bir süre ölümsüz hale geliyorsunuz. Pro versiyonunda ise, kullandığınız silahların hedefe kilitlenmesi daha hızlı oluyor ve ayrıca araçlara karşı kurşunlarınız da daha fazla zarar veriyor.
*Assassin: Bu özellik, UAV, kalp atış sensörü ve termal sensörlere karşı görünmez olmanızı sağlıyor. Pro versiyonunda ise, CUAV, EMP'e karşı görünmezlik verirken, ayrıca düşmanlarınız sizi hedef alsa bile, isminiz ve hedef imleci kırmızı olmuyor.
*Point Guard: Her iki asistininizde, killstreak'inize bir kill daha ekleniyor.
*Dead Silence: Hiç ses çıkarmıyorsunuz.
*Recon: Bu, size düşmanlarınızı görmek için özel bir radar sunuyor.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Killstreak'ler:

* EMP Grenade: Tüm elektronik eşyaları bozabiliyorsunuz.
* Littlebird: Uzaktan kumanda ile bomba yüklü oyuncak bir helikopteri kontrol ederek düşmanlarınızı yok edin.
* Precision Airstrike: Belirlediğiniz noktaya uçak yollayın.
* Directional UAV: İstediğiniz bölgeleri UAV ile görünür kılabilirsiniz.
* Remote Mortar: Havan atışı yapmayı seven?
* Airdrop Trap: Hatırlarsanız, silah sandığı isteyebiliyor ve bu size helikopterle gönderiliyordu. Eğer zamanında davranmazsanız, düşmanlarınız bu kutuları açabiliyordu. Bu yeni özellik sayesinde, düşmanlarınıza bubi tuzaklı silah * sandıkları gönderebileceksiniz. Tabii ki onların bundan son ana kadar haberi olmayacak.
* Ammo Resupply: Mühimmat sandığı
* Escort Airdrop: Yukarıdan gelen sandığınızı korumaya alın. Böylelikle başka kimse ona dokunamaz.
* Specialist Strike Package: Henüz belli değil.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Dedicated Server olur mu?: Modern Warfare 2'nin PC versiyonunda Dedicated Server özelliğinin olmaması, birçok PC kullanıcısını hayal kırıklığına uğratmış ve oyuna karşı tepkilere sebebiyet vermişti. Infinity Ward'un önemli isimlerinden Robert Bowling, bu seçeneğin yeni oyunda olup olmayacağına dair henüz net bir bilgi veremiyor. Bowling, Dedicated Server özelliği ve PC kullanıcıları için mod yapma araçları hazırlama gibi düşüncelerinin olduğunu, ancak hiçbir düşüncenin henüz netlik kazanmadığını belirtiyor.

Yeri gelmişken multiplayer haritalardan da söz edelim. Kimi çok büyük, dış mekanların ön planda olduğu, kimisi ise küçük, iç mekanların ağırlıkta olduğu yerler olarak tasarlanıyor. Söylenenlere göre, Modern Warfare 3 için 20 adet hazır multiplayer harita varmış, ancak bunların hepsinin ilk etapta oyuna yerleştirilip yerleştirilmeyeceği belli değil. Belki de bir kısmı daha sonra hazırlanan DLC paketleriyle oyunculara sunulabilir, ki bu konuda da ilk öncelik Xbox 360 kullanıcılarına ait. Zira Activision'ın Call of Duty oyunlarındaki ekstra içeriklerle ilgili Microsoft'la yaptığı anlaşma hala devam ediyor.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Multiplayer haritalar: Alpha, Alps, Bootleg, Bravo, Brooklyn, Carbon, Coast, Dome, Exchange, Hardhat, Interchange, Lambeth, Meteora, Mogadishu, Paris, Plaza 2, Radar, Seatown, Underground, Village.

Yeni bir servis: Call of Duty Elite: Evet, Modern Warfare 3'ün resmi olarak duyurulmasının kısa süre sonrasında, Call of Duty: Elite'a dair söylentiler ortalarda gezmeye başlamıştı. "Bu yeni bir oyun mu yoksa" diye sorular sorulurken, gerçek kısa sürede açıklandı. CoDElite, Modern Warfare 3 ile beraber faaliyet hayatına başlayacak olan ve tüm Call of Duty oyuncularını bir araya toplayıp onların istatistiklerini, paylaşımlarını, arkadaşlarıyla iletişimlerin ve benzeri birçok konuyu paylaşmayı gerçekleştirebilecek ücretsiz bir online platform. Tabii ki aylık ücret karşılığında premium üyelik seçeneği de mevcut. Bu seçeneği tercih eden oyuncular, Modern Warfare 3 için yayımlanan DLC paketleri gibi güzelliklere de rahatlıkla sahip olabilecek.

Yaz ayları itibariyle beta testleri devam edecek olan servis, yukarıda da belirttiğim gibi Modern Warfare 3'le beraber tam kapasite olarak faaliyete geçecek. Activision, bu servis sayesinde hile yapan oyuncuları da oyun ortamından kovarak, sağlıklı multiplayer maçların yapılabilmesini amaçlıyor. Umarız başarılı da olurlar.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Grafikler, sesler: Modern Warfare 3'te yeni bir grafik motoru kullanılmıyor, önceki oyunlardan da alışık olduğumuz Quake 1 temelli grafik motoru, her yeni Call of Duty'de olduğu gibi Modern Warfare 3'te de biraz daha geliştirilmiş. Sebebi ise basit; vakit kazanmak. Activision yetkilileri, yeni bir grafik motoru geliştirilmesinin vakit kaybına yol açacağını ve bunun da mevcut planları bozacağını iddia etmişti. Sonuç olarak görsel anlamda çok yüksek beklentiler içine girmememiz gerekiyor. Lakin şunu da unutmamak gerekiyor. Infinity Ward ekibinin motorda yaptığı çalışmalar, kesinlikle takdiri hak ediyor. Detaylı, geniş ve harabeye dönmüş ortamlar, gerçekten güzel resmedilmiş. Modern Warfare 3'ün, PC ve konsollarda 60 FPS değerinde çalışacağını da tekrardan belirtelim.

Seslerde de pek bir değişiklik bulunmuyor. Patlama ve silah sesleri hemen hemen önceki oyundakilerle aynı. İzlediğimiz oynanış videolarında çalan müzikler ise, tıpkı eski oyunlardaki gibi yine çok kaliteli duruyor. Modern Warfare 3, şüphesiz ki bu yılın en çok beklenen FPS oyunlarından bir tanesi. Özellikle EA'in Battlefield 3'üyle gireceği mücadelenin sonucu merakla bekleniyor. Battlefield 3'ün özellikle görsel ve işitsel özellikleri gayet başarılı görünürken, Modern Warfare 3'ün ise, heyecanlı senaryo modu ve çoklu oyuncu modlarıyla ön plana çıkacağı tahmin ediliyor. Son yıllara baktığımızda Call of Duty, "yılın en çok satan FPS oyunu" ünvanını kimselere kaptırmıyor. EA'in Call of Duty'ye rakip olarak geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Battlefield: Bad Company 2 ve Medal of Honor, toplam satış rakamlarında bile Black Ops'u geride bırakamadı. Öte yandan oynanış listelerinde de yine zirvedeki isim, genellikle hep Call of Duty oldu. Bakalım bu yıl nasıl bir sonuçla karşılaşacağız? Merakla bekliyoruz!

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Box

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:53
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 multiplayer, silahlar, perkler, killstreak, oyun modları ... Call of Duty serisi Modern Warfare 3 multiplayer'ı ile bambaşka bir çağa atlıyor. Activision, Call of Duty 8 Modern Warfare 3 multiplayer'ı için perdeyi kaldırdı ve ortaya gerçekten enterasan ve farklı detaylar çıktı. Call of Duty: XP etkinliğinin devam ettiği şu sıralarda oyun ile ilgili birçok video verilirken yapımın getireceği yeni özellikler de günyüzüne çıkıyor. Activision, basın bildirisiyle de yaptığı yeni Modern Warfare 3 detaylarını aşağıdaki gibi sundu. Ben bunları başlık ve maddeler hâlinde sizlerle paylaşıyorum. İşte Modern Warfare 3 ve gelişen Multiplayer yüzü:

* Modern Warfare 3 ile Killstreak sistemi tamamen değişiyor. Artık yalnızca öldürme sayınıza bağlı olarak bonus saldırılar kazanmayacaksınız. Çeşitli takım tabanlı görevleri yerine getirerek de killstreak bonusları geliyor.

* Silah kilidi açma sistemi yenileniyor. Artık silahların çeşitli özelleştirme kilitlerini (eklentiler, mercekler, skin'ler) bu yeni sistem ile açabileceksiniz. Silahlarınızı çeşitli yönden kişiselleştirmek de sizin elinizde. Bunlar arasında geri tepme etkisini azaltma veya hasar alındığında yana çekmeyi ortadan kaldırma gibi özellikler de mevcut.

* En sevilen oyun modlarına yenileri ekleniyor. Bunlar arasında bayrak koruma amaçlı 'Team Defender' ve karşı takımın 'dog tag'ını toplamaya yönelik 'Kill Confirmed' en göze çarpanlar. Black Ops'un sevilen 'Gun Game' ve 'One in the Chamber' modları da Modern Warfare 3 halkasına ekleniyor.

* Modern Warfare 3, ilk gününden itibaren 16 multiplayer haritası sunuyor. Ayrıca dedicated sunucu desteği de yine ilk günden hizmetinizde.

Modern Warfare 3 Yeni Killstreak sistemi; Pointstreak: Artık Modern Warfare 3'te ilk defa öldürme sayınızın yanında, yani 'Killstreak'lerin yanısıra aldığınız farklı takım puanları da sayılarak size bonus kazandıracak. Bu yeni sisteme 'Pointstreak' deniyor ve 3 farklı gruba ayrılarak oyundaki işinizi kolaylaştırıyor. İşte killstreak ve Pointstreak yaptığınızda kazanacağınız bonus saldırılar: (Yani en sevdikleriniz)

Assault Strike Package - Bu pakette yapılan Pointstreak'ler temel killstreak zincirinizi oluşturuyor. Karşı gruba direkman hasar vermeye yönelik (Predator, Helikopter, vs.) ödül saldırıları buradan kazanabiliyorsunuz. Öldüğünüzde zinciriniz resetlenir.

Support Strike Package - Bu paketteki Pointstreak'ler zincirlenmiyor. Ancak avantajlı tarafı öldüğünüzde zincirinizin resetlenmemesi. Buradan kazanılan ödül saldırılar daha çok destek odaklı. (UAV, Counter UAV, SAM turret, vs.)

Specialist Strike Package - Uzman oyuncular için tasarlanan Pointstreak paketi. Burada verilen ödüller extra perk olarak geliyor. Burada yapılan Pointstreak zincirleri sonucu oyuncular extra Perk'lerin kilidini açıyorlar. Maalesef ölünce zincir resetleniyor.

İşte 3 paketin ödül saldırı listesi:

Modern Warfare 3 Assault:

UAV
Care Package
I.M.S.
Predator Missile
Sentry Gun
Precision Airstrike
Attack Helicopter
Strafe Run
little Bird Guard
Reaper
Assault Drone
AC130
Pave Low
Juggernaut
Osprey Gunner

Modern Warfare 3 Support:

UAV
Counter-UAV
Ballistic Vests
Airdrop Trap
Sam Turret
Recon Drone
Advanced UAV
Remote Turret
Stealth Bomber
EMP
Juggernaut Recon
Escort Airdrop

Modern Warfare 3 Specialist:

Recon pro
Sleight of Hand Pro
Blind Eye Pro
Scavenger Pro
Quickdraw Pro
Blast Shield Pro
Hardline Pro
Assassin Pro
Marksman Pro
Stalker Pro
Sitrep Pro
Steady Aim Pro
Dead Silence

Yeni Silah Geliştirme Sistemi: Modern Warfare 3 silah geliştirme sistemini bambaşka bir boyuta taşıyor. İşte Modern Warfare 3'ün tüm silah ve eklenti listesi:

Modern Warfare 3 Ana Silahlar:

Assault Rifles - Saldırı tüfekleri:

M4A1
M16A4
SCAR-L
CM901
TYPE 95
G366
ACR 6.8
MK14
AK-47
FAD

Sub Machine Guns - Yarı Otomatik Silahlar:

MP5
UMP45
PP90M1
P90
PM-9
MP7

Light Machine Guns - Hafif Makineli Tüfekler:

L86 LSW
MG36
PKP PECHENEG
MK46
M60E4

Sniper Rifles - Dürbünlü Tüfekler:

Barrett .50 CAL
L118A
Dragunov
AS50
RSASS
MSR

Shotguns - Pompalı tüfek:

USA512
KS612
SPAS-12
AA-12
STRIKER
MODEL 1887

Riot Shield - Polis kalkanı

İkincil Silahlar:

Machine Pistols - Makineli Tabancalar:

FM69
MP9
SKORPION
G18

Handguns - Tabancalar:

US P.45
P99
MP412
.44 MAGNUM
FIVE SEVEN
Desert Eagle

Launchers - Roket Fırlatıcılar:

SMAW
JAVELIN
STINGER
XM25
M320 COLM
RPG-7

Proficiency - Beceriler:

Kick (Silah tepkimesini azaltır)
Impact
2 Attachments
Focus (hasar alındığında yana çekmeyi azaltır)
Breath (Nefes tutma)
Stability
Rapid Fire
Speed
Stability

Modern Warfare 3 Attachments - Eklentiler:

Red Dot Sight
Silencer
Grenade Launcher
ACOG
Heartbeat
Hybrid Sight
Shotgun
Holographic Sight
Extended Magazines
Thermal Sight
Variable zoom scoop
Grip
Dual wield
Hamr Scope

Lethal - Öldürücü ekipmanlar:

Frag Grenade
Semtex
Throwing Knife
Bovering Betty (It's like a proximity mine)
Claymore
C4

Tactical - Taktiksel ekipmanlar:

Flash Bang
Concussion Grenade
Scrambler
EMP
Smoke Grenade
Trophy System (Anti-roket fırlatıcı sistemi)
Tactical Insert
Portable Radar

Modern Warfare 3 TÜM PERK LİSTESİ

Perk 1:

Recon
Sleight of Hand
Blind Eye
Extreme Conditioning (sprint)
Scavenger

Perk 2:

Quickdraw
Blast Shield
Hardline
Assassin
Overkill

Perk 3:

Marksmen
Stalker (Nişan alırken daha hızlı hareket etmek)
Sitrep
Steady Aim
Dead Silence

Death Streak:

Juiced
Revenge (Sizi öldüren son düşmanın yerini görün)
Final Stand
Martyrdom
Dead Man's Hand
Hollow Points

Modern Warfare 3 YENİ OYUN MODLARI

Kill Confirmed - Ölen oyuncuların 'dog tag'larını toplamaya çalışın. Diğer takımın da sizin ve ölen arkadaşlarınızın 'dog tag'larını toplamasına engel olun.

Team Defender - Bayrağı tutan oyuncuyu ekip olarak koruyup takım puanı kazanmaya çalışın.

Modern Warfare 3 ÖZEL MAÇLAR İÇİN YENİ OYUN MODLARI

Infection - Hastalık bulaşan oyuncu diğer oyunculara dokunarak onları da kendi ek***** katıyor. Hastalığa maruz kalmayanlar hasta oyuncuları öldürmeye çalışıyorlar.

Drop Zone - 'Drop Zone' - Atlama bölgesinin kontrolünü sağlayıp takım puanı ve Care Package kazanın.

Team Juggernaut - Çok güçlü bir takım arkadaşının (Juggernaut) da desteğiyle karşı takımı ortadan kaldırmaya çalışın. Skor limitine ulaşan ilk takın kazanır.

Juggernaut - 'Juggernaut'u öldürerek yeni Juggernaut olun'

Gun Game - Tüm silahları deneyen ilk oyuncu oyunu kazanır. (Black Ops'tan)

One in the Chamber - Tek mermi ile rakiplerinizi öldürmeye çalışın. Ölen her düşman size tek bir mermi kazandırır. Herkesin 3 canı var.

Modern Warfare 3 ÖZEL MAÇLAR İÇİN ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR OYUN MODLARI

Kendi oyun modunuzu sunulan liste dahilinde yaratabileceksiniz. Bu yeni ve özel oyun modlarını arkadaşlarınızla paylaşmak da mevcut. Elite kullanıcıları en sevdikleri oyun modlarına oy verebilecek ve bu oyun modları listelerde ön plana çıkacak.

Modern Warfare 3 TÜM MULTİPLAYER HARİTALARI: Toplamda 16 harita var.

Şimdilik bilinenler:

Resistance
Dome
Underground
Village
Arkaden
ve 11 harita daha. (Güncellenecektir)

Modern Warfare 3 SPECIAL OPS (CO-OP Oyun Modu):

İlk defa Modern Warfare 2'de gördüğümüz Spec Ops modu Modern Warfare 3'te de bulunuyor. bu sefer daha geniş bir hizmet ile.

Survival Mode: - İlk defa MW3'te karşımıza çıkacak olan bu modda artan düşman akınlarına karşı direnç göstermeye çalışıyoruz.

Mission Mode: Bir arkadaşınızla lokal veya online yollardan gücünüzü birleştirerek 16 yeni zamana karşı veya objective tabanlı görevi yerine getirmeye çalışın.

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Weapons

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:54
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 oyununa ait perkler, takım perkleri, killstreak ve decitaced serverler hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

MW3 PERKLER VE KILLSTREAKS:

Modern Warfare 3 çoklu oyuncu modu hakkında daha fazla ışık tutan bilgiler sızdırılmış bulunmaktadır. Modern Warfare 3'te decitaced server olmayacağı, buna karşın perkler, takım perkleri, bireysel perkler , killstreak olacağı duyuruldu.

Bir diğer önemli haber ise özel sunucuların(Decitaced Server) olmayacağı yani Modern Warfare 2 gibi olucağidir buda oyuncular için lag başta olmak üzere daha oyun cikmadan soğumalari için yeterli sebeplerden bir kaçı.

İnfinity Ward yaratıcı stratejisti ]Robert Bowling açıkladığı Bilgi ise Stopping Power, OMA, Commando ve Nuke gibi özellikler MW3 te olmayacak.

Gelelim Perkler Ve Killstreaklara;

MW3 TEAM PERKS (TAKIM PERKLERİ):

*Blast Shield: Unknown.(Belirsiz)

*Health Regen: Regenerate health over time.(Zamanla vurulunca can arttiyor)

*Stun Protection: Prevent stunning from flash grenades.(Stun bombasina karşi Koruma Sağlıyor

MW3 INDIVUAL PERKS (BİREYSEL PERKLER):

*Blind Eye: Killstreaklara Karşi Koruma Sağlar , Pro sürümü İse roketlerin daha cabuk kitlenmesi , ekstra mermi ve zırhlı araçlara daha çok zarar verebilme özelliği.

*Assassin: UAV, Thermal ve Heartbeat ve sönserlere karşı bağımlılık sağlar, Pro Sürümü İse , CUAV, EMP yakalanmamamızı sağlar ve ismimizin cikmamasını.

*Point Guard: Yani 2 Asist yaptiğinizda 1 kill işlemiş gibi killstreakımızı artar.

*Dead Silence: Hiç Ses çikarmayız ayak seslerimiz duyulmaz.

*Recon: Kendimize Ait Düşmanları Gösteren radara sahip oluruz.

MW3 KILLSTREAKS

* EMP Grenade: Geçiçi bir süreliğine etraftaki tüm elektronik aletleri devre dişi birakir.

* Littlebird: Küçük kontrollü Kullanabilceğimiz helikopter verir.

* Precision Airstrike: hedef alana hava saldırısı çağırır.

* Remote Turret: oyuncu tarafından belirlenen bir yere hava boyunca ağır bomba saldirisi düzenler.

* Directional UAV: Uzaktan Kumandalı Taret verir.

* Remote Mortar: Belli bir bölgede o alandaki düşmanları Havan saldırı düzenler.

* Airdrop Trap: Havadan Bubi tuzakları bırakırız.

* Ammo Resupply: Havadan Helikopter ile Mermi Cephane Desteği Çağirir.

* Escort Airdrop: Hava Desteği.

* Specialist Strike Package: Gizemli bilinmiyor (Açıklanmadı).

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Killstreaks

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:56
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Ozellikler

Aramızda herhalde Modern Warfare 3 için sabırsızlanmayan yoktur. Önceki yapımlarda yapılan eleştirileri göz önüne alan yapım ekibi karşımıza bu sefer çok da özel bir oyunla çıkmak niyetindeler. Bunu da kanıtlamaya başladılar bile. Ortaya çıkan yeni özelliklerin, oyunu bambaşka bir boyuta taşıyacağını söylüyor geliştirici ekibimiz. Modern Warfare 3 yeni oyun dinamikleri ile yine çok satanlardan biri olacak.

Bu özelliklerden bazıları ise şu şekilde duyuruldu:

Hayatta Kalma Modu

Çok sevilmesi beklenen bu mod, aynen Zombi moduna benziyor. Her türlü oyun mekaniğinin moda dahil edileceği oyunda, hayatta kalmak için zorlu bir mücadele vereceğiz.

Dual Scope

Belki de oyunda bulacağımız en özel özelliklerden biri de bu olacak. Oyuncular Modern Warfare 3'de ikili scope kullanabilecek ve silahlarında istedikleri zaman scope'lar arasında geçiş sağlayabilecekler.

Killstreaks Değişimi

Modern Warfare 2'de çoğu oyuncunun pek de beğenmediği Killstreaks sistemi değişiyor. Robert Bowlling bu sistemin tamamen oyuncu odaklı olacağını ve çok sevilmesini -yeni değişikliklerle beraber tabi- beklediklerini söylüyor.

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:57
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Kısa Bilgiler: MW3sSenaryo modumuz uzun geçeçek gibi gözüküyor. Modern Warfare 3 seneryo modunun geçeçeği yerleri, Modern Warfare 3 multiplayer haritalarını, Modern Warfare 3 Spec Ops Mod ve MW3 mission bilgilerini konunun devamında bulabilirsiniz. Modern Warfare 3 hakkında daha detaylı bilgiler için Modern Warfare 3 kategorisini ziyaret ediniz.

Modern Warfare 3 Single Player Mod:

New York, ABD
Londra, İngiltere
Berlin , Almanya
Hindistan
Somali
Moskova , Rusya
Paris, Fransa
Prag, Çek Cumhuriyeti
Washington. D.C.
Hamburg, Almanya

Modern Warfare 3 Multiplayer Maps Haritalar:

Alpha
Alps
Bootleg
Bravo
Brooklyn
Carbon
Coast
Dome
Exchange
Hardhat
Interchange
Lambeth
Meteora
Mogadishu
Paris
Plaza 2
Radar
Seatown
Village

Modern Warfare 3 Spec Ops Modes:

Survival:

Carbon
Dome
Radar
Seatown
Village

Modern Warfare 3 Missions:

Civilian Rescue
Flood the Market
Invisible Threat
Little Bro's
Out of Africa
No Fly Zone
Wing Man

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Bilgiler

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:58
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 - III üncü Dünya Savaşı: “Zakhaev... İşte yeni bir isim daha. Gözünü yükseklere dikmiş ve bekliyor. İmkansız olduğunu belki o da biliyor, fakat hırsı aklından önce davranıyor. Farkında değil belli. Öğrenecek, ama iyi bir yöntemle değil…” Modern Savaş artık büyüdü ve Üçüncü Dünya Savaşı halini aldı. Yıllar evvel Rus milliyetçilerin Orta Doğu’daki terörist gruplarla yaptığı ittifak, modern dünya için belki de Soğuk Savaş’tan sonraki ilk büyük tehlikeydi. Captain Price yönetimindeki İngiliz Özel Timi ve Amerikan güçlerinin yardımıyla önce Al-Asad, ardından da Zakhaev yok edilmişti. Ancak bu gelişmeler, her şeyin bittiği anlamına gelmiyordu.

Yazımın başında yer verdiğim paragraf, yıllar önce yazdığım Modern Warfare 1’in yazısından bir alıntı. Görüldüğü üzere isimler değişse de, amaçlar değişmiyor. Zakhaev çoktan öldü, ama Modern Warfare 2’de daha acımasız birini tanımıştık; Makarov! Zakhaev’in aksine çeşitli işbirlikleri yapan ve dünya çapında ses getiren eylemler gerçekleştiren Makarov, Üçüncü Dünya Savaşı’nın anahtar ismi ve başlatıcısı olarak tarihteki yerini aldı. Makarov’daki öyle bir hırs, öyle bir zekaydı ki, Amerikan ordusuna mensup General Shepherd’ın yıllar sonra bile “Hain” olarak anılmasını sağlayacaktı. İkinci oyunda onu yakalayamamıştık. Peki ya Modern Warfare 3’de?

Ya hep, ya hiç!

Modern Warfare 3’ü açtığımızda, seride dönüm noktası olarak nitelendirebileceğimiz olaylardan oluşan bir zaman çizgisi geliyor karşımıza. Al-Ashad, Zakhaev, Captain Price, Makarov ve dünya üzerindeki korkutucu etkisi… Videoyu geçiyor ve Modern Warfare 3’ün senaryosuna heyecanlı bir giriş yapıyoruz. Yapım, Modern Warfare 2’nin hemen ardından başlıyor. İkinci oyunun finalinde yaptığımız heyecanlı kovalamaca ve General Shepherd ile yaptığımız mücadelenin etkisi, üçüncü oyunun başlangıcıyla devam ediyor.


Price ve Soap, zaten yaralıydı. Peki şimdi ne olacak?


Gelelim Amerika kanadına. Amerika’nın işgaliyle başlayan Üçüncü Dünya Savaşı, dünya üzerindeki birçok ülkede yaşanan terörist saldırılar ve askeri operasyonlarla giderek büyümektedir. Paris, Berlin, Londra, Somali, Çek Cumhuriyeti, taban tepeceğimiz önemli noktalardan bazıları. Makarov, önemli ülkeleri stratejik noktalardan vurarak zayıflatmayı planlarken, bir yandan da kendi ülkesinin yönetimini ele almak için hamleler yapıyor.


Modern Warfare 2’deki kanlı havaalanı baskınını hatırlıyorsunuz değil mi? Hatta rahatsızlık oluşturabileceğinden ötürü bölümle ilgili bir uyarı ibaresi de geliyordu ekrana. Benzer olaylara Modern Warfare 3’te de tanıklık ediyoruz. Tabii ki heyecanınızın kaçmaması için detay vermiyorum.

Yapım, önceki Call of Duty oyunlarında olduğu gibi çok yönlü ilerliyor. Bir yandan Captain Price ve ekibiyle Makarov’un izini sürerken, diğer yandan Amerika’nın Delta Force ek** mensup askerleriyle önce işgal altında olan Amerika topraklarını düşmanlardan temizlemeye çalışıyoruz.  Price ile olan görevler, genellikle gizlilik üzerine kurulu, iz sürme odaklı olurken, Delta Force ekibiyle adeta savaşa dalıyoruz. Ana amaç tabii ki Makarov’u yakalamak

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Inceleme 1

Savaş alanı

“İşte Call of Duty’yi bu yüzden seviyorum” diyerek başladım ilk göreve. Video ve diyalogların ardından New York sokaklarında buluyoruz kendimizi. Şöyle bir etrafa bakıyorum da her yerden çığlıklar, her yerden patlamalar duyuluyor. Zaten sağlam bina kalmamış gibi bir şey, bir de üzerine yeni binalar da yıkılmak için can atıyor. Biraz ilerliyorum tozlar sarıyor beni, biraz daha ilerliyorum çatılardan düşen taş parçaları sarıyor etrafımı. Daha düşmanla karşı karşıya mücadeleye başlamadan evvel, önce “Ne olmuş buraya yahu” şaşkınlığında izliyorum etrafı. İşte ilk hissettiklerim tam da böyleydi.

Infinity Ward, savaş atmosferi oluşturmayı çok iyi biliyor. Özellikle Modern Warfare 2’nin ardından ekipte yaşanan sıkıntıların yeni oyuna olumsuz yönde etki edebileceğinden korkuyordum. Yersiz bir korku olduğunu, oynamaya devam ettikçe anladım. Her yerden, farklı tarzlarda, farklı silahlara sahip düşmanlar akın akın üzerimize geliyor. Sadece karadan değil, havadan ve denizden yapılan saldırılar da savaşın en can alıcı noktalarını oluşturuyor. Düşman saldırılarına karşın ekibimizin koordineli hareketleri de çok önemli. Biz karadan ilerliyorsak, eş zamanlı olarak jet uçakları ve helikopterlerden de yardım alabiliyoruz. Tıkandığımız noktada devreye giriyor  ve mıntıka temizliği yapabiliyorlar. Yeri geliyor helikopterdeki silah sorumlusu, yeri geliyor AC-130 uçağındaki topçu oluyoruz. Çeşitliliğin olması, biz oyuncuların savaşa birçok farklı yönden dahil olarak daha fazla zevk almasını sağlamış. Zaten Call of Duty bunu çok iyi yapıyor.

Askerler ve sürprizler

Modern Warfare 3’de, önceki oyunlardan tanıdığımız birçok karakter var. Captain Price ve Soap, tabii ki ilk söylenebilecekler. Hatırlıyorsunuzdur Soap,  Call of Duty 4’de Price’ın ek** yeni katılan sümüklü bir acemiydi. Hatta Price, onu ilk gördüğünde ismiyle dalga geçmişti. Ancak kısa sürede güven kazanan Soap, rütbe atlamış ve Modern Warfare 2’de önemli bir isim halini almıştı. Bu yeni macerada onu kontrol etmiyor, daha çok onun yanında operasyonlara katılıyoruz. Dolayısıyla kontrol ettiğimiz yeni bir asker daha oluyor; Yuri. Önceki oyundan Rus dostumuz Nikolai da bizimle. Özellikle Rus dostlarımızın da bulunduğu Price’ın takımında hareket ederken birçok sürprizle karşılaşacaksınız. Benden söylemesi.

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Inceleme 3

Senaryo buraya kadar mı?

Beklenildiği gibi Modern Warfare 3’ün mükemmel bir senaryo modu var arkadaşlar. Tansiyon hiç düşmüyor, devamlı yeni şeyler öğreniyor ve sürpriz üzerine sürprizle karşılaşıyorsunuz. Yine de normal modda oyunu 6 saat gibi bir sürede tamamlayabiliyorsunuz. Belki de süre uzarsa oyunun kendini tekrar etmesinden endişe edilmiştir, ancak biraz daha uzun olmalıydı bence. Tadı damağımızda kaldı desek yeridir. Yine de sıkı bir aksiyon filmini nasıl beğenip defalarca izliyorsanız, işte Modern Warfare 3 de defalarca baştan oynanabilecek bir oyun olmuş.

Sesler ve müzikler

Call of Duty hayatımıza girdiğinden beri bize hep iyi müzikler sunmayı bilmiştir. Nitekim Modern Warfare 3’te de başta ana tema müziği olmak üzere çok güzel melodilerle karşılaşıyoruz. Müzikler için daha önce Final Destination, Fast & Furious, Battle: Los Angeles gibi filmlerde çalışmış, oyun dünyasında da Far Cry 3 ve Need for Speed: The Run’da çalışan Brian Tyler’ı görüyoruz.

Müziklerin yanında karakter seslendirmeleri ve diyaloglar da gayet iyi. Yıllardır Captain Price’a ses veren aktör Billy Murray, yeni oyunda da yerini alıyor. Ayrıca Hitman, Die Hard 4 gibi filmlerden de hatırladığımız aktör Timothy Olyphant, oyunda Grinch isimli karakteri seslendiriyor.

Ve gelelim diğer işitsellere. Yani silah ve ortam seslerine. Infinity Ward, bu konuda köklü bir değişikliğe gitmemiş. Birçok silah sesi, patlamalar ve efektler, önceki Call of Duty oyunlarıyla hemen hemen aynı düzeyde. Battlefield 3’teki keskin ve temiz ses çalışmalarını gördükten sonra Modern Warfare 3 biraz basit kalmış doğrusu.

Grafikler

Infinity Ward, önceki Call of Duty oyunlarında kullanılan Quake tabanlı grafik motorunun biraz daha modifiye halini kullanmış Modern Warfare 3’de. Haritalardaki detaylar genel olarak iyi. Özellikle New York bölümlerinde oluşturulan görsellik, gerçekten muazzam. Motorun gölge-ışık konusunda biraz daha takviye gördüğü anlaşılıyor. Birçok irili ufaklı detay, oyuncuları etkilemeyi başarıyor. Ancak kaplamalardaki düşük detay seviyesi, bazı tasarımlardaki detaysızlıklar da dikkatlerden kaçmıyor.

Special Ops

Spec Ops moduyla seride ilk kez Modern Warfare 2’de tanışmıştık. Normal senaryodan bağımsız bir oynanış sunan bu mod, kişisel becerilerinizle ne kadar hayatta kalıp, seviye atlayabileceğinizi soruyordu size. Modern Warfare 3’de ise Special Ops başlığının altında iki farklı oyun moduna merhaba diyoruz; Survival ve Missions. Anlayacağınız gibi Modern Warfare 2’deki modun aynısını getirmedi yapımcılar karşımıza.

Her iki başlığı da ister tek başımıza, istersek de online olarak arkadaşımızla birlikte oynayabiliyoruz. Survival kısmında, gelen düşman saldırılarını bastırmak ve yeni saldırılara karşı önlem alarak başarabildiğimiz kadar çok hayatta kalmaya çalışıyoruz. Düşman atakları, wave 1, wave 2 olarak devam ediyor. Anladığınız gibi dalga dalga ve her yeni dalgada daha da zorlanıyoruz. Özel zırhlı askerler, intihar komandoları, katil köpekler, hatta havadan düzenlenen saldırılar çıkıyor karşımıza. Her dalgayı bastırdıktan sonra para ve seviyemizde artışlar oluyor. Yeni dalga başlamadan önce de bomba, hava saldırısı, mermi ve silah seçimleri yapabiliyoruz. Bu seçenekler, başarılı oldukça daha da genişliyor tabii ki.

Missions kısmında ise, adından da anlaşılacağı üzere size verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Tabii ki görev yapmak var, bir de görevi en üst dereceyle yapmak var. Hem düşman saldırılarını bertaraf etmeli, hem de belirlenen noktalara giderek sizden istenenleri yapmalısınız. Her iki oyun modunda da rütbe sistemi bulunuyor ve üstte de belirttiğim gibi başarılı oldukça yeni silahlar ve ekipmanları kullanabiliyorsunuz.

Multi Warfare

Daha geçen gün yaptığımız bir haberde, Xbox Live’da haftanın en çok oynanan oyunlarının bulunduğu listeyi size sunmuştuk. İlk iki sırada Black Ops ve Modern Warfare 2 bulunuyordu. Listede başka Call of Duty oyunları da vardı üstelik. Bu basit örnek gösteriyor ki, yıllar geçmesine rağmen multiplayer olarak Call of Duty hala büyük ilgi görüyor. Birçok farklı nedeni olabilir: Perk sistemi insanların hoşuna gidiyordur, anlaşılabilir ve kullanımı rahat olduğu için seviliyordur veya yayımlanan DLC paketleriyle onlarca farklı haritada savaşmak cezp ediyordur oyuncuları. Fakat şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Modern Warfare 3 de uzun yıllar en çok oynanan oyunlardan biri olacaktır.

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Inceleme 4

Modern Warfare 3’de 16 harita bulunuyor. Birçoğunun büyük olduğunu ve oyunculara farklı taktikler yapabilmek için fırsatlar sunduğunu belirtelim. Hiçbir yer güvenli değil ve sizi uzun bir süre saklayamaz. “Aman şuraya geçeyim de, sotede bekleyeyim” diyorsanız, ancak dediğinizle kaldığınızı göreceksiniz. Çoğu haritayı beğendim. Dar koridorlara sıkışıp kalmayı seven biriyseniz, Modern Warfare 3 sizi zorlayacaktır. Çünkü adım attığınız hemen her noktada av konumundasınız. İlerleyebileceğiniz çok fazla yer var ve bu yerler aynı zamanda size karşı gelebilecek saldırıların da habercisi. Favori haritam ise, Interchange. Bana mı öyle geldi bilmiyorum, ama bu haritada Crash’e benzer bir hava var. Bilmeyenler için Crash, Modern Warfare 1’de en çok tercih edilen haritalardandı. Hatta o kadar ilgi gördü ki, daha sonra yayımlanan bir DLC paketi yardımıyla Modern Warfare 2’ye de gelmişti.

Baktığımızda ana oyun modlarının iki başlık altında toplandığını görüyoruz; Standart ve Advanced olarak. Standart modlar, çok yaygın oynanan Team Deathmatch, Free For All ve Capture the Flag gibi modlar. Advanced başlığı altında ise, daha farklı modlar ve Standart başlığı altındaki oyun modlarının daha gelişmişleri bulunuyor. Bir nevi daha zor ve daha gerçekçiler. Zaten Advanced’daki modları oynayabilmek için belirli seviyeleri geride bırakmanız gerekiyor.

Öldürdün, ama doğrulama yaptın  mı? Belki de ölmedi?

Menüdeyiz, kullanmak istediğimiz silahlara şöyle bir göz gezdirdik. Aklınıza gelebilecek hemen her silah var. Ardından sıra, oynayacağımız modu seçmeye geliyor. Seçim yaptıktan sonra diğer oyuncular aranmaya başlanıyor ve sol alt köşede iki harita beliriyor. Sıradaki maçı hangi haritada yapmak istiyorsanız, üzerine gelip oy veriyorsunuz. Modern Warfare 2’de oy vererek sıradaki haritayı atlayabiliyorduk, ancak bir sonraki harita bize sürpriz yapabiliyordu. Şimdi ise, birden fazla tercihimiz var.

Birçok oyun modu 12 kişiye kadar destek verirken, Ground War isimli modu 18 kişiye kadar oynayabiliyorsunuz. Bu oyun türü, aslında diğer bilindik modları altına alıyor ve oyuncu sayısını artırıyor. Dikkatimi çeken bir diğeri de Kill Confirmed. Videolarını sıkça görmüştük zaten. Oldukça heyecanlı çatışmaların yaşandığı bu modda, karşınızdakini öldürmeniz yeterli olmuyor. Öldürdükten sonra askerlerin künyeleri yere düşüyor ve sizin de o künyeleri alarak puan toplamanız gerekiyor. En çok puanı kim elde ederse, normal olarak da o kazanıyor. Bu iki modun yanında, verdikleri sıcak çatışma hissi için Free for All ve Team Deathmatch modlarının favorilerim olduğunu söylemek istiyorum.

Level Warfare

Modern Warfare 3’de seviye atlamanın tonla yöntemi var. Adam öldürürsünüz, arkadaşınızın bir düşmanı öldürmesi için ona yardım ederek asist yaparsınız, bombardıman düzenlersiniz, az ölürsünüz, bayrağı kaparsınız, bölgeyi korursunuz ve daha birçok yöntem.

Level atladıkça yeni silahlar, Perk’ler, Killstreak’ler açabiliyorsunuz. Bu yöntemler yıllardır var zaten. Ancak kullanabileceğimiz ekipmanların çeşitlenmesi ve önceki oyunlarda sorunlara yol açan bazı saldırı yöntemlerinin ortadan kaldırılması oyunculara rahat nefes aldırıyor. Örneğin artık Nuke yok. Üst üste adam öldürerek çeşitli hava saldırıları yine düzenleyebiliyoruz. Helikopter saldırısı, bombardıman, AC 130 gibi örnekler verebiliriz. En çok hoşuma giden bir tanesi, uzaktan kumanda ile yönetebildiğimiz üzerinde MiniGun bulunan araç oldu. Minik bir tank düşünün, ancak üzerinde top değil de MiniGun var. Bir süre boyunca onu sürerek önünüze gelenleri kevgire çevirmek çok hoş.

Ana modlar dedik. Peki ya alternatifler?

Private Match seçeneğine gelip, kendi oyunumuzu kurabiliyoruz. Görüyoruz ki bu başlık altında da “Alternatif” olarak adlandırılan oyun modları var. 18 kişiye kadar destek veren Gun Game (Sadece tabanca ve bıçakla oynuyorsunuz), Juggernaut (Çok gelişmiş zırhlı askerler var), Drop Zone (Gösterilen bölgeleri sırayla korumanız gerekiyor) ve One in the Chamber (Bıçağınız ve silahınızda bir merminiz var), en çok dikkat çeken alternatif oyun modları.

Kısacası Modern Warfare 3, sizi çok uzun süreler boyunca konuk edebilecek birçok farklı online oyun moduna sahip. İster arkadaşlarınızla, ister Internet üzerindeki diğer oyuncularla bu maceraları yaşayabiliyorsunuz. Üstelik Dedicated Server özelliği de var. Evet, bir zamanlar kaldırıldığı için birçok oyuncunun isyan ettiği özellik. Son olarak kısaca tiyatro seçeneğinden de söz edelim. Bu özellik, yaptığınız online karşılaşmaları video olarak kaydediyor ve daha sonra Theater başlığına giderek izlemenize, görüntülerden resimler çekmenize olanak sağlıyor. İsterseniz aktifliğini kaldırabiliyorsunuz.

Call of Duty Elite nerede?

Evet, yapımcıların Call of Duty için hazırladığı yeni bir online servis Call of Duty Elite. Dünya üzerindeki tüm Call of Duty oyuncularını bir araya toplamayı amaçlayan platform, seri hakkındaki videolarınızı, deneyimlerinizi, istatistiklerinizi ve aklınıza gelebilecek birçok paylaşımınızı ekleyebileceğiniz bir platform. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki üyelik tipi bulunan Elite, ne yazık ki şu an sadece konsollar için aktif durumda. Yakın zamanda da PC için hizmete başlaması bekleniyor.

Üçüncü Dünya Savaşı biterken…

Infinity Ward, Modern Warfare 3 ile bir kez daha oyuncuları memnun etmeyi başardı. Heyecanlı senaryo modu ve çeşitli çoklu oyuncu modlarıyla uzun süre oynanacağı büyük ihtimal. Yapımcıların kaliteli senaryo modu hazırlama alışkanlığını seviyoruz, ancak kısa senaryo süresi alışkanlığına hala alışamadık doğrusu. Öte yandan Modern Warfare 3 ile birlikte seriye dahil edilen Call of Duty Elite servisini de heyecanla bekliyoruz. Ve tabii ki bir sonraki Call of Duty oyununu!

Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Inceleme 2

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 08:01
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Perk Nedir?: Call of Duty 8 Modern Warfare 3 perk bir nevi ayarladığımız classın özel yetenekleridir. Bu sistem Call of Duty 4' ten beri bulunmaktadır. MW3'te toplam 3 adet perk seçebiliyoruz. Aşağıda teker teker inceleyeceğiz.

Pro Perk Nedir?: Pro perk ise normal perkin gelişmiş halidir. Bunları perklerimizi kullanarak erişebiliriz. Pro perk açıldığı zaman ekstradan 1 özellik daha ekleniyor.

Örneğin; Sleight of hand (hızlı şarjör değiştirme) perki ile 120 kere şarjör değiştirdiniz ve prosu açıldı, artık sleight of hand seçtiğinizde hem hızlı şarjör değiştiricek hem de şarjörünüze ekstra mermi vericek. (normalde böyle değil sadece örnek)

MW3 Perkler:

Tier 1 Perks / 1. Slot
Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Perks Tier 1

Recon

Düşmana stun/flash/emp grenade ile hasar verdiğinizde "Advanced UAV" ' deki gibi düşmanın yerini radar da ayrıntılı olarak görüyoruz.

Recon Pro

"Recon" perki ile 120 düşmanı işaretlemeniz gereklidir.
Pro perk ile düşmana mermi ya da grenade ile hasar verdiğinizde de işaretliycektir.

Sleight of Hand

Hızlıca şarjör değiştirmenizi sağlar. 1 levelde açılır.

Sleight of Hand Pro

"Sleight of Hand" ile 120 düşman öldürdüğünüzde açılır. Şarjörün yanısıra silahlarınızı da hızlıca değiştirirsiniz.

Blind Eye

11 Levelde açılır. Düşmanın killstreaklerine (sentry, helicopter vs.) gözükmezsiniz.

Blind Eye Pro

"Blind Eye" kullanarak 40 düşman killstreak'ini yok ettiğinizde açılır. Bunun sayesinde kilitlenebilir roketler daha hızlı hedefe kitlenir ve ekstra hasar verir.

Extreme Conditioning

22 levelde açılır. Karakterinizin enerjisi artar. 8 saniye boyunca durmadan depar atabilirsiniz.

Extreme Conditioning Pro

"Extreme Conditioning" kullanarak 20 mil koştuğunuzda açılır. Bunun sayesinde merdivenlere daha hızlı tırmanırsınız.

Scavenger

13 levelde açılır. Özellikle ölmeden çok killstreak yapıyorsanız işinize çok yarar. Ölen kişilerden yere mavi çanta gibi bişey düşer bununla mermileriniz fullenir.

Scavenger Pro

"Scavenger" perki ile 100 defa mermi yenilediğinizde açılır. Bu perk ile maksimum mermi ile başlarsınız.

Tier 2 Perks / 2. Slot
Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Perks Tier 2

Quickdraw

Bu perk ile birlikte daha hızlı ads(aim down sight) / zoom yaparsınız. 4 levelde açılır.

Quickdraw Pro

"Quickdraw" perkini kullanırken hızlıca ads yapıp 80 kere düşman öldürdüğünüzde açılır. Pro ile hızlıca grenade / stun atarsınız.

Blast Shield

1 levelde açılır. Bombalardan  daha az hasar alırsınız.

Blast Shield Pro

"Blast Shield" kullanarak 20 kere bombadan hasar alıdığınızda açılır. Pro ile flash/stunlardan  daha az etkilenirsiniz.

Hardline

9 levelde açılır. Killstreakınızı 1 adet düşürür. Yani 3 killde alıyorsanız 2 killde alırsınız.

Hardline Pro

"Hardline" ile 40 killstreak aldığınızda açılır. Pro ile 2 assist yaptığınızda 1 kill sayılır.

Assassin

27 levelde açılır. Düşmanın "UAV", "Advanced UAV", "Hartbreath Sensor", "Termal Ekran" ve "Portable Radar" ında gözükmezsiniz.

Assassin Pro

Düşmanın "UAV" si açıkken 20 kill yaptığınızda açılır. Düşmanın "EMP" ve "Counter-UAV" sinden etkilenmezsiniz. Ayrıca düşman size baktığında crosshair'i kırmızı olmaz.

Overkill

47 levelde açılır. 2 tane ana silah taşırsınız.

Overkill Pro

"Overkill" varken 2. silahla 120 kill yaptığınızda açılır. Bu sayede artık 2. silahada kamuflaj ve eklenti eklersiniz.

Tier 3 Perks / 3. Slot
Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 Perks Tier 3

Marksman

1 levelde açılır. Düşmanları uzak mesafeden bile üstünüze geldiğinizde zoom ile nickini gösterir.

Marksman Pro

Hold breath (nefes tutarak) 50 kill yaparsanız açılır. Pro uzun süre nefes tutmanızı sağlar.

Stalker

1 levelde açılır. Zoom açsanızda hızlı hareket edersiniz.

Stalker Pro

"Stalker" kullanırken ads ile 120 kill yapınca açılır. Özelliği ise claymore ims gibi düzeneklerin daha geç patlamasını sağlar yani kaçmanız için fırsatınız artar.

SitRep

19 levelde açılır. Düşmanların claymore/c4 gibi eşyalarını duvar arkasından, uzaktan vs. kırmızı olarak gösterir.

SitRep Pro

"SitRep" perki ile 50 kere düşmanın claymore/c4 vs. eşyalarını yok edince açılır. Düşmanın ayak seslerini daha iyi duyarsınız.

Steady Aim

30 levelde açılır. Zoomsuz atış isabetiniz artar.

Steady Aim Pro

120 kere zoomsuz kill yapmanız gerekir. Tabi "Steady Aim" perki olduğunda. Pro koştuktan sonra silahınız hızlıca açar.

Dead Silence

55 levelde açılır. Ayak sesiniz azalır. Ayrıca düşman sizi "Recon" perki ile işaretlediğinide 12 saniye görür normalde, bu perk ile 6 saniyeye düşmekte.

Dead Silence Pro

"Dead Silence" perki ile 5 kişiyi yakından öldürdüğünüzde açılır. Düşme hasarı azalır. Yüksekten atladığınızda kolay kolay ölmezsiniz.

 
Gönderildi : 13 Nisan 2012 21:40
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Modern Warfare 3 Killstreak ve Deathstreakler [Pointstreak]: Modern Warfare 3 killstreaklar 3 çeşit bulunmakta; Assault, Support ve Specialist.

Modern Warfare 3 Killstreaks ASSAULT: Burda killstreakler mw2 ve cod4 teki gibi, ölmeden öldürdüğümüz kişi sayısına göre alabiliyoruz.(Dominationda bayrak kaptığınızda yine point olarak gelir.) Bi classta 3 tane seçme hakkımız var. Sürekli değiştirebiliyoruz bunları. Level atladıkça açılıyor.. Bu seride normal yani değişen bir şey yok.

UAV

Ölmeden 3 kişi öldürünce elde ederiz. 30 saniye boyunca radarda düşmanların yerini gösterir. Takımdan birisi açarsa sizde görebilirsiniz. Düşman tarafından yok edilebilir. Düşmanın uav'si havada gözükür uçak olarak. Roket vs. ile düşürenilirsiniz.

Care Package

Ölmeden 4 kişi öldürünce elde ederiz. Küçük bi helikopter ile size rastgele killstreak kutusu atar. İşaretlediğiniz yerde beklemeyin kafanıza düşerse ölürsünüz. Düşman tarafından yok edilemez fakat kutuyu alabilir.

I.M.S.

Ölmeden  5 kill sonucunda elde ederiz. Düşman koyduğumuz yerden geçerse havaya mayın atar ve düşman ölür. 4 tane mayın bulunur. Düşman tarafından yok edilebilir.

Mw3 Killstreak Assault

Predator Missile

Ölmeden 5 kill sonucunda alılabilir. Sizin yöneticeğiniz roket. Bilgisayar ile kontrol edilir. Siz roketi kullanırken düşman sizi öldürebilir..

Sentry Gun

Ölmeden 5 kill ile alınır. Yerleştirdiğiniz yerde yaklaşık 180 derecelik yerde gördüğü düşmanı tarar. Düşman tarafından tek bıçakla veya stun ile yok edilebilir.

Precision Airstrike

Ölmeden 6 kill sonucunda alırsınız. Bilgisayar ile seçtiğiniz yere 3 jet ile bombardıman yapar.

Attack Helicopter

Ölmeden 7 kill sonucunda alınır. Haritada dolaşarak düşmanları öldürür. Roket ile tek vuruşta gider. Flares yoktur çünkü.  (Yani anti*missile sistemi..) Bu arada siz yönetmezsiniz bunu..

Strafe Run

Ölmeden 9 kill sonucunda alınır, seçtiğiniz yere 3 kere gidip gelen 5 adet helikopter gönderir. Siz yönetmezsiniz.

AH-6 Overwatch

Ölmeden 9 kill sonucunda alınır. Sizin etrafınızda gezerek sizi koruyan helikopterdir. Siz yönetmezsiniz.

Reaper (AGM)

Ölmeden 9 kill sonucunda alınır. Size 2 dakika boyunca 15 adet predator missile atma şansı verir. Tabi düşman roket ile vurmazsa. Anti-missile vardır yani tek rokette düşmez. Predator gidene kadar onu yönlendirisiniz...

Assault Drone

Ölmeden 10 kill sonucunda alırsınız. Zırhlı, küçük araçtır. Bomba(gl) ve makineli tüfek vardır. 1:1 adet bomba. 50:50 adet mermi vardır. 1.30 dakika süreniz var galiba tam olarak hatırlamıyorum.  Altta yazar kalan süre sadece bunda...

AC-130

Ölmeden 12 kill sonucunda alırsınız. MW2 oynayanlar bilir.  Sizin kontrolünüzde savaş uçağıdır. 3 farklı silahı vardır. Farklı hasar ve menzillere sahip. Anti-missile vardır. Uzak mesafede uçar.

Pave Low

Ölmeden 12 kill sonucu alırsınız. Yine mw2 oynayanlar bilir.  Zırhlıdır. Tek rokette gitmez. Ayrıca attack helicopterden daha çok saldırır. Anti-missile vardır.

Juggernaut

Ölmeden 15 kill sonucu alırsınız. Tek kişilik modda son bölümde giydiğiniz zırh. Defansı çok yüksektir. Care pack ile atar. Yani düşman alabilir dikkat edin. Ayrıca zırhla beraber ağır makinalı silah verir.

Osprey Gunner

Ölmeden 17 kill sonucu alırsınız. MW2 deki chopper türü birşey. Zırhlıdır. Anti-missile vardır. Siz kontrol edersiniz. Yakın mesafededir. Tek adet silahı vardır.

Modern Warfare 3 Killstreaks SUPPORT: Bu seri assaulttan farklı. Bunda ölsenizde killstreak devam eder! (Düşman killstreaklarını yok etme dahil.) Ayrıca domination vs. maçlarda bayrak aldığınız zaman killstreake eklenir..

UAV

Yine 3 point ile alınır.(sadece kill olmadığı için point diyorum artık ) 30 saniye boyunca radarda düşmanların yerini gösterir. Takımdan birisi açarsa sizde görebilirsiniz. Düşman tarafından yok edilebilir. Düşmanın uav'si havada gözükür uçak olarak. Roket vs. ile düşürenilirsiniz.

Mw3 Killstreak Support

Counter-UAV

5 point sonucunda gelir. Düşmanın o andaki uavlerini yok eder.

Ballistic Vests

5 point sonucunda alabilirsiniz. Yere atıp takım arkadaşlarınıza dağıtmanıza yarıyor. Kendinizde kullanabilirsiniz yere atıp alıp.  Ben öyle yapıyorum genelde. Sanırım 5 adet oluyor. +50 hp sağlıyor. Zırh gidince eski hale dönüyorsunuz.

Airdrop Trap

5 point sonucu alınır. Assaultda care package bölümünde düşman alabilir demiştik. Bunlada düşmanı kekleyebiliriz. Normal care pack gibi atıyoruz. Düşman açtığı zaman patlıyor. Yani çok kişiyi birden öldürebilirsiniz.

SAM Turret

8 pointte alınır. Sentry gun gibi yerleştirirsiniz. Düşmanın hava saldırılarını roketle indirir.

Recon Drone

10 point sonucunda alınır. Küçük bir helikopteri yönetirsiniz. Space ile yükselir, shift ile yükseklik düşürülür. Düimanlara kitlenip bastığında onları flashlayıp haritada işaretlemiş oluyorsunuz. Takım arkadaşınız öldürdüğünde assist olarak size ekleniyor. Yani kill sağlamaz.

Advanced UAV

12 point sonucunda alınır. Normal UAV gibi aşağıya indirebilirsiniz.  Düşmanları yönleriyle gösterir. Tek farkı budur uav'den. Yani Black Ops'taki gibi değil orda aralıksız gösteriyordu. Bu UAV gibi...

Remote Sentry

12 point ile alınır. Assaulttaki Sentry Gun gibidir fakat siz kullanırsınız. Bilgisayar ile yönetilir. Yani siz kullanırken ölebilirsiniz. Termal ekranı vardır. 360 derece dönebilir.

Stealth Bomber

14 point sonucunda kullanabilirsiniz. Bombardımandır fakat assaulttakinden biraz farklı. Assaulttaki sadece gösterilen yeri bombardıman yapar bu seçtiğiniz yön boyunca büyük bir uçakla bombalar. Tek sefer geçer ve düşman radarda göremez.

EMP

18 point sonucunda alınır. Düşmanın elektroniklerinin hepsini yok eder. (o an açık olan) Düşmanın zoomdaki rds (red dot sight) vs. gözükmez. EMP açıkken killstreak kullanamazlar. Süresi ya 1 ya da 2 dakikadır.

Juggernaut Recon

18 pointte alınır. Assaulttaki zırhtan aynısı fakat onda ağır makinalı verirken bunda riot-shield (kalkan) ve 2. silaho larak usp.45 verir. Yine care pack ile gelir. Düşman alabilir.

Escort Airdrop

18 pointte kullanılır. MW2 deki Emergency Airdrop gibidir tabi farklı. 5 adet care pack atıyor ve alırken sizi koruyor. (Osprey gunner ile...) Bunlardan 1 tanesi trap olabilir.

Modern Warfare 3 Killstreaks SPECIALIST: 19 levelden sonra kullanabilirsiniz. Bu sınıf killstreak ile uğraşmaz. Killstreak yerine perk seçersiniz. Bunda ölmeden öldürmeniz lazım.

2 killde; ilk seçtiğiniz perk gelir.

4 killde; ikinci seçtiğiniz perk gelir.

6 killde; üçüncü seçtiğiniz perk gelir.

Yani 6 killde classınızdaki 3 perk ile beraber 6 perkiniz olur buda harika bir şey.

...veee 8 kill yaparsanızda tüm perklere sahip oluyorsunuz bu da az değil hani .

Son olarak bu gizli fakat her kategoride vardır;

M.O.A.B.

25 killde gelir ve MW2 deki nuke gibidir. Tabi efektleri farklı. Maçı bitirmez. Tüm düşmanı öldürür. 2 dakikalık EMP efekti yaratır. Ve 2 dakika boyunca takımınız 2 kat exp kazanır.

Modern Warfare 3 Deathstreaks: Bu streaklere ise hiç öldürmeden öldüğünüz zaman ulaşırsınız. "Öldürmeden 4 kere öldüğünüzde gelir" i 4 point olarak söyliycem uzatmamak için.

Juicied

1 levelde açılır. 4 pointte gelir. Size 7.5 saniye boyunca hızlı hareket etme şansı verir.

Revenge

15 levelde açılır. 5 pointte gelir. Radarda sizi son öldüren kişiyi görürsünüz.

Final Stand

32 levelde açılır. 5 pointte gelir. Ölünce yerde tekli silahla kalırsınız. Yaklaşık 20 saniye hasar almazsanız ayağa kalkarsınız.

Mw3 Deathstreaks

Martydom

51 levelde açılır. 4 pointte gelir. Ölünce yere bomba bırakır.

Dead Man's Hand

57 levelde açılır. 6 pointte gelir. Öldüğünüz kişinin üzerine C4 yerleştirir. Ateş ettiğinde patlar.

Hollow Points

71 levelde açılır. 5 pointte gelir. 1 kill için extra hasar ekler merminize.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Killstreak Assault:

Mw3 Killstreaks Assault

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Killstreak Support

Mw3 Killstreaks Support

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Killstreak Specialist

Mw3 Killstreaks Specialist

 
Gönderildi : 13 Nisan 2012 22:11
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Modern Warfare 3 killstreakler ve deathstreak çalışması güzel olmuş, eline sağlık.

 
Gönderildi : 13 Nisan 2012 22:40
Avatar Veteran Soldier
(@gukkan)
Gönderiler: 113
Astsubay
 

tebrik ederim güzel olmuş bazılarını bilmiyodum ve merak ediyodum şimdi öğrendim sağol.

 
Gönderildi : 14 Nisan 2012 00:37
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Modern Warfare 3 ustalarla ezilmişlerin mücadelelerini izleyebilirsiniz. Adamı oyundan soğutur bunlar 😀 İzleyelim bakalım.

 
Gönderildi : 5 Haziran 2012 00:55
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Call of Duty Modern Warfare 3 güzel oyun, iyi de oyuncular var. Birinci seçilen oyuncunun Satchel Charge'ı atıp silahıyla havada patlatarak 4 oyuncuyu birden alması hoşuma gitti. Bana Call of Duty United Offensive'de Satchel Charge ya da el bombasını sağ klik yapıp karşı takımın arasına girdiğim kamikaze anlarını hatırlattı 😀 😀

 
Gönderildi : 5 Haziran 2012 02:46
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 multiplayer oynadığınızda iyi bir oyuncu performansı sergilemeniz için multiplayer harita videolarını izleyebilirsiniz.

İyi bir oyuncu olmak haritalardaki her noktayı bilmekten geçer, video serisinin devamını ilgili kanaldan izleyebilrisiniz, iyi seyirler.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Multiplayer Maps Video - Village

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Multiplayer Maps Video - Underground

 
Gönderildi : 2 Temmuz 2012 00:38
Avatar Veteran Soldier
(@muhammed-yusufoglu)
Gönderiler: 32
Çavuş
 

Modern Warfare 3 özel operasyonları VETERAN zorluk tüyoları: Oyunun Spec Ops kısmını Treyarch geliştirdiği için düşmanlar daha dayanıklı. Special Operations görevlerini Campaign'den ayıran iki özellik var, yanlız başınasınız ve checkpointler yok. MW3 Special Ops Solo Play görevlerini Veteran'da bitirmek için vereceğim tüyolar şöyle;

Stay Sharp

İki silah da makineli tüfek olsun. Sivilleri ve en sonda Sandman'i vurmamaya dikkat edin. Koşun.

Milehigh Jack

Şarjörü tükenmeden değiştirin ki pimi çekmeye gerek kalmasın. Flashbang'e önem verin ve dikkatli kullanın. En son kısımda ise kapıyı patlattıktan sonra sağdaki binbaşıyı ve başkanın yanındakileri indirin. Sonra hemen geri saklanın. Çünkü flashbang atılacak.

Over Reactor

Denizaltıya sızana kadar zorluk çekmeyeceksiniz. İçeri inince termal görüşünüzü açın. Hedefe ulaşana kadar önünüze geleni indirin. Haritanın yapısından dolayı farkedilmeden arkadan yiyebilirsiniz. Hedefi disarmed yaptıktan sonra tekrar dışarı çıkın. Tek gereken sabır ve dikkat.

Hit and Run

Bölümün başında bir elinize Stinger, diğer elinize Dragunov alın ve binanın solundaki pencereden karşı binanın çatısını temizleyin. 20-25 sn. sonra bir ya da iki Little Bird teşrif edecek. Stinger ile işlerini bitirin. Sonra Stinger'ı Red Dot'lı silahla değiştirin. Çoğunlukla Dragunov kullanarak iki hedefi gebertin ve rehinelerin yanına gidin. Rehineleri kurtardıktan sonra sinyal vermeniz gerek. Gerisi ağır savunma.

Toxic Paradise

Juggernaut diye tahat davranmayın. Önünüze geleni öldürerek ilerleyin. Gaz sıkıntılarını, güvende olduğunuzda kesin. Warhammer'a düşman işaretlemek size çok fayda sağlayacaktır.

Firewall

İki kişilik olduğu için oynamadım. Fakat ağır taarruzla karşı karşıyasınız.

Fatal Extraction

Bir elinizde M4A1 Hybrid Sight diğerinde RSASS nişancıyı alın. Taretlere karşı ikincil ekipman ve nişancı t. çok ise yarar. Arkanızda adam bırakmayın ve köpeklere çok dikkat edin.

Hostage Taker

YouTube daki hızlı oynanan videolara takılmayın. Süre önemsiz. Birbirinin görüş açısındaki adamları seri vurun. Yakalanırsanız ormana saklanın. Ya da helikoptere kurşun fırlatarak disable edin.

Charges Set

Stay Sharp'ın kopyası. Hızlı dalın. Silahlar farklı.

Resistance Movement

Eye of the Storm mapinde geçen bu bölüm bana en kolay geleni. Seri vurun. Alabildiğiniz kadar sivil alın.

Little Bros

En başta heli gelene kadar temiz çatısın. Yukarıya bırakılınca dikkat edin. Bu binanın alt katlarında termal kullanın. Helikopter size yardım edecektir. Hedefinizi disarmed yapıp bu mapin en başına gidin.

Invisible Threat

Juggernaut Frostuz. Elinizdeki silahı bol bol harcayın. İkinci silah ve avcı uçağı çok katkı sağlayacak. Bütün hedefleri toplayın fakat etrafın güvenliğinden emin olun.

Server Crash

En başta ilk silahı grenade launcher ile kullanın. Varadiktan sonra, bu mapin campaign bölümünde Volkla ilk karşılaştığımız yere gelene kadar zorluk çekeceğinizi sanmam. DSM işlemini başlatınca bilgisayarın karşısından istediğiniz silahi seçin ve oraya çökün. Geleni vurun. DSM i aldıktan sonra iki üç asker kaçacak fakat bir Juggernaut gelecek. O juggernaut'u halledince rahatlayın.

SmackTown

Helikopter biraz grenade launcher kullanın. Aşağı inince L86 silahı alın.

Flood the Market

Binaya girene kadar sağlam çatışın. Binada cephane olduğu icin binaya girene kadar bolca ama abartmadan XM25 kullanın. Binada cephaneyi fulleyin. Tekrar çatışın ve çatıya dsm'i koyun gelen little Bird u askerleri öldürün. Burada barett sniper kullanın.

Mw3 Special Ops Solo Missions

 
Gönderildi : 30 Haziran 2016 18:19
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
 

Modern Warfare 3 Special Operations Solo Play görevleri için yaptığınız paylaşım için teşekkürler ve tebrikler. Hazır konu açılmışken ben de MW3'ü açıp Special Ops Solo Play'deki Toxic Paradise bölümünü biraz oynayayım dedim 🙂

Mw3 Special Ops Solo Toxic Paradise Mission

 
Gönderildi : 30 Haziran 2016 22:50
Sayfa 1 / 2