Bildirimler
Tümünü temizle

CoDTurkiye |C-TR| Klan Yönetmeliği

 
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

1. Klanımızın adı CoDTürkiye, tagı ve renkleri |C-TR|'dir.

2. Klana alındığınızın sitede ilan edilmesini müteakip aşağıdaki
''|C-TR| Klan Elemanlarımızı Tanıyalım'' konusuna tanıtım bilgilerinizi giriniz.

3. Klan Tag ve oyuncu nickinizi Xfire ile Call of Duty serisi oyunlarınıza giriniz.

4. Oyunda kullandığınız nick site kullanıcı adından farklı ise site yönetiminden site kullanıcı adınızı değiştirmesini rica ediniz.

Bu ilk üç konuda dikkat edilmesi gereken husus; tanıtım bilginiz, site kullanıcı adınız, xfire nickname ve oyun içinde kullanacağınız nicklerin birbirinin aynısı olmasıdır.

Yukarıdaki işlemleri yapmayanların klan elemanlığı kaydı tamamlanmış sayılmaz.

5. Klana alındığınızda Klanı Salonu'na klana girdiğinizi belirten, selam, tanıtım vs. içeren kısa bir konu açınız.

6. En az haftada bir siteye uğrayınız ve gelişmelerden haberdar olmak için site aktivitelerini ve üyelik e-posta hesabınızı takip ediniz. İlgi alanlarınız çerçevesinde konular açınız. Beğendiğiniz konulara mesaj yazınız. Bunları yaparken forum kurallarına uyunuz ve imla hatası yapmayınız. Sırf konu açmış olmak için konu açmayınız, mesaj yazmayınız. Paylaşımlarınız kaliteli ve klan elemanlığına yakışır olsun.

7. Oyuna girdiğinizde genelde tüm oyunculara, özelde klan elemanlarına selam veriniz. Birkaç kelime de olsa klan elemanları ile sohbet ediniz.

8. Zaman zaman sahte tag/nicklerle serverlerimize girenler olmaktadır. Server adminlerimizden kick yemek istemiyorsanız oyuna girdiğinizde mutlaka xfire uygulamanız açık olmalıdır.

9. Xfire uygulamasını haberleşme/selamlaşma için etkin olarak kullanınız. Oyun oynamayacaksanız dahi mümkünse xfire'yi açık tutunuz.

10. Klan elemanları xfire profil sayfalarını gizli değil görünür durumda ayarlamak ve xfire seçeneklerindeki ''Show friens of my friends'' seçeneğini kaldırmak zorundadırlar.

11. İki haftadan fazla aktif olamayacaksanız Klanı Salonu'nda bulunan mazeret bildirme konusuna mazeretinizi ve süresini belirtiniz.

12. CoDTürkiye oyun serverlerinin haricindeki serverlere girerseniz Klan Tag'ını taşımaya özen gösteriniz ve klanımızı iyi bir şekilde temsil ediniz.

13. Oyun içinde asla küfür etmeyiniz, hakarette bulunmayınız ve kötü söz söylemeyiniz, hile yapmayınız. (Klandan çıkarılma sebebidir.)

14. Oyun içinde hilecilerle karşılaşırsanız xfire'den adminlere bildiriniz, mümkün olmazsa site sohbet kutusuna yazınız. Hileci ile konuşma yapmayınız.

15. Klan yönetmelik ve yasalarına aykırı hareket etmek klandan çıkarılma sebebidir.

16. Öncelikle yönetmelikler ile Klan Sayfası'nda bulunan konuları ve sonra sitede yayınlanan diğer konuları okuyunuz ve konulara hakim olunuz.

17. CoDTurkiye ''Facebook Klan Grubu''na katılınız. (Eğer hesabınız var ise)

18. Klan elemanlığı sadece oyun/maç amaçlı olmayıp site etkinlikleri ile bir bütündür.

19. Klan elemanları başka klanlara üye olamazlar. (Klandan çıkarılma nedenidir.)

20. Klan elemanları başka xfire gruplarına üye olamazlar.

21. Klan elemanları, klana başvuru koşulları arasında bulunan ''PunkBuster screenshoot'u siyah çıkmamak'' kuralına her zaman uyarlar.

22. Klan elemanları |C-TR| klan tagını oyun oynadıkları süre içinde kullanmak zorundadırlar. (Aksi durum klandan çıkarılma nedenidir.) Yalnız aynı zamanda adminlik görevini icra edenler gizlilik prensibi çerçevesinde klan tagı kullanmayabilirler.

23. |C-TR| Klan Yönetmeliğinin ve ileride konulabilecek kuralların size getireceği yükü taşıyamayacağınızı düşünüyorsanız klandan ayrıldığınızı belirten bir konu açınız ve veda ediniz.

24. Bu yönetmelik yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girer. İleride yapılabilecek muhtemel değişiklikler bu kısımda Ek Madde olarak belirtilecek olup yayınlandığı anda yürürlüğe girecektir.

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 7 Nisan 2012 20:50