Yeni Forum Sistemim...
 

Yeni Forum Sistemimiz Hakkında

 
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Eski forum yazılım sistemindeki (SMF) değişiklik/taşıma çalışmaları kapsamında Wordpress'e entegre yeni Forum sistemimizin (WpForo) beta testleri tamamlanmış olup eski forum linklerinin tamamına yakını yeni foruma yönlendirilmiştir.

Taşıma sırasında yeni forumda değişen linklerin, butonların, kod parçacıkları vb. küçük ayrıntıların düzeltilmesi de büyük oranda tamamlanmış ve varsa kalanlar da zaman içerisinde tespit edildikçe ve bildirildikçe düzeltilmeye devam edecektir.

Tüm link yönlendirmeleri arama motorlarında oturduktan sonra Disqus yorumları da eski sayfalarından ilgili yeni sayfa linklerine taşınacaktır.

Free olan WpForo forum sisteminin ücretli olan özel mesaj, medya embed vb. eklentileri site bütçemiz dahilinde eklenmeye çalışılacaktır.

* Mevcut üyelerimizin bağlantıdaki yeni Forum ana sayfasında ve aşağıda detayları belirtilen şifre aktivasyonlarını yapmalarını,

SMF üzerinde bulunan forum sistemimizi Wordpress tabanlı WpForo sistemine aktardığımız için üye şifreleri zorunlu olarak sıfırlanmıştır.

Yeni şifrenizi almak için bağlantıdaki forma e-posta adresinizi yazınız ve ''Parola Sıfırla'' butonuna basınız.

Kısa bir süre içerisinde e-posta adresinize gönderilecek bağlantı üzerinden yeni şifrenizi oluşturarak yeni forum sistemimize giriş yapabilirsiniz.

* Mevcut üyelerimizin şifre aktivasyonları ile ilgili sorunlarını Facebook sayfamızdaki ilgili post altından bildirmelerini,

* Yeni forum bağlantımızı sosyal çevrelerinde paylaşmalarını,

* Eski forum sayfaları sık kullanılanlarında ekli ise yenileri ile değiştirmelerini,

* Yeni forum sistemi ile ilgili gördükleri aksaklıkları, geliştirme önerilerini ve varsa diğer hususları bu başlık altından yazmalarını,

* Forumumuzda paylaşım yaparak desteklemenizi rica ederiz, teşekkürler.

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 8 Şubat 2019 13:43
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Yeni sisteme taşıma kararı aldığımız SMF üzerinde kurulu eski forum sistemine entegre Disqus yorum sisteminde yaklaşık 150 url/1000 yorum bulunuyordu. Site ziyaretçilerimiz için oldukça kıymetli Disqus yorumlarını da yeni forum sistemimizdeki ilgili başlıkların altına sorunsuz bir şekilde yönlendirdik arkadaşlar.

Yeni WpForo forum sistemimize üye olarak etkileşimde bulunabileceğiniz gibi üye olmak için zaman ayıramayacak olan ziyaretçilerimiz Disqus yorum sistemini de kullanabilirler.

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 20 Şubat 2019 12:24
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Forum sistemimize; aşağıdaki video, ses ve görsel siteleri ile sosyal ağlardan paylaşım yapmaya imkan sağlayan ''wpForo Embeds Addon'' eklentisini entegre ettik.

Forumdaki içeriklerinize bir video ya da aşağıda örneklerini görebileceğiniz sitelerin herhangi birinden bir içeriği embed/gömmek isterseniz ilgili sayfanın linkini adres çubuğundan kopyalayıp yapıştırınız.

Desteklenen Siteler:

  • Video Siteleri: Youtube, Vimeo, Dailymotion, Rutube, Vevo, Vesti, Metacafe, Liveleak, Myspace, Funnyordie Dotsub, Scribd, Citytv, Snotr, Wat, Novamov, Youku, Putlocker, Veoh, Zappinternet, Dalealplay, Flickr, Zkouknito, Allocine, Break, Vzaar, 4shared, Movshare, Shiatv, Useloom, Ivoox, Googleforms, Hudl, Instagram, Ok, Vk ve daha fazlası...
  • Sosyal Ağlar, Ses Görsel Siteleri: SoundCloud, Flickr, Twitter vb.
CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 23 Şubat 2019 14:04
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

WpForo Forum sistemine ait arama sayfalarını cache sistemimizin dışında tutmamız nedeniyle sayfa yüklenmelerinde oluşan gecikmeler ile gereksiz veritabanı kaynak tüketimlerini engellemek ve çok daha hızlı arama sonuçları elde etmek amacıyla Live Search özelliği de bulunan SearchIQ site arama sistemine geçtik arkadaşlar. Forum Arama sayfasına bağlantıdan erişebilirsiniz.

Forum haricindeki içeriklerde arama yapmak için menüde ve sitenin farklı yerlerinde bulabileceğiniz arama kutularını kullanabilirsiniz. Algolia destekli bu arama kutularında da Live Search özelliğinden yararlanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 2 Mart 2019 19:32
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Forum sistemimize;

* Özel mesaj yoluyla üyeler arasında iletişim sağlayan ''WpForo Private Messages'' eklentisi ile,

* Foruma üye olmak isteyenlerin sadece bir butona tıklayarak kolay bir şekilde üye olmaları ve giriş yapabilmelerine olanak sağlayan ''Social Login'' sistemini entegre ettik, iyi forumlar arkadaşlar.

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 17 Nisan 2019 14:03